Блог — це сайт, на якому знаходяться особисті нотатки автора. В основному, нотатками є посилання на сайти, які видаються власнику ресурсу найбільш цікавими, і коментарі до них. Одні власники блогів дають невеликі коментарі на наведені посилання, інші ж намагаються детально описати сайт. Це можуть бути не тільки посилання, але і просто щоденник із записами, починаючи від «що я сьогодні їв на обід» і, закінчуючи, «як провів день». Але як ви думаєте, вони будуть комусь цікаві? Хіба що його друзям.

Назва «блог» (blog) походить від англійського слова «weblog». Тобто weblog — blog — блог. Це, сподіваюся, зрозуміло.

Перший блог був і першим сайтом, що з’явилися в інтернеті, і був зроблений Тімом Бернесом-Лі, більше відомим як один з творців інтернету. З 1992 року він публікував свої нотатки про розвиток Всесвітньої Павутини і появи нових сайтів. У 1996 році вже почали з’являтися все нові і нові блоги. А 1999 року почався справжній бум. У 2003 році їх популярність стала настільки велика, що вони були оголошені окремим жанром мережевої літератури. Тисячі і навіть десятки тисяч людей поспішали поділитися один з одним інформацією, нажитої в WWW. Блогів ставало все більше і більше, вибір все ріс і ріс. Злякавшись такого різноманіття, багато сетяне просто йшли в пошуках потрібної інформації на надійні інформаційні джерела, які вже встигли себе зарекомендувати.

«Нашестя» власників блогів чимось нагадує мені людей, які дізналися, що таке ФронтПэйдж, і відразу починали робити свої домашні сторінки, завантажені графікою і анімацією, з кодом по 100 кілобайт. Потім вони закачували на «Народ» і тут же про них забували. Але блоги дещо відрізняються від «хоумпэйджев»: вони оновлюються і, можливо, хтось із власників пише що-небудь корисне для інших. Але як знайти цього «хтось» серед мільйонів власників блогів?

Запам’ятайте головне: кращий матеріал — це те, що ви написали самі, а не скопіювали з чужого сайту.

Хто створює блоги? Ну, самі перші блоги робилися людьми, які вже знали, як створюються сайти. Зробити блог людині, знайомому з PHP, особливих зусиль, я думаю, не складе. Але зараз же, в цьому немає великої необхідності. На даний момент існує маса ресурсів, що дозволяють звичайним користувачам, які не знайомі з HTML і PHP, зробити собі блог. Це популярні blogger.com, livejournal.com, dirty.ru.

Чим вони можуть бути корисні суспільству — зрозуміло. А для чого вони потрібні власникам? Цим питанням зайнялися навіть психологи. Можуть бути такі причини:

 • Самозадоволення
 • Самоствердження
 • Засіб від туги
 • Графоманія

Яка причина підходить вам — вибирайте.

Як говориться, «у спорі народжується істина». Для цього, багато власників блогів роблять його інтерактивним: щоб його «пости» могли коментувати. Так зароджуються цілі дискусії. Незабаром, люди, пов’язані спільними інтересами, утворюють цілі «ком’юніті».

Експерти пророкують блогах прекрасне майбутнє — так, Дейв Вайнер, творець ще одного пакету для публікації блогів, Radio Useland, пророкує, що до 2007 року популярність блогів як джерела інформації затьмарить такого стовпа як сайт «Нью-Йорк Таймс». Залишається тільки чекати…

Давайте підведемо невеликі підсумки:

 • Блог — це сайт.
 • Зазвичай блог оновлюється однією особою.
 • Часто запису (або посади) розташовуються в хронологічному порядку.
 • Зазвичай на блозі розміщуються посилання на інші сайти.
 • Блоги в основному створюються звичайними користувачами інтернету.
 • Зазвичай пости можуть коментувати інші.
 • Іноді блог має RSS-стрічку.