Шукайте нові способи збільшення кількості передплатників у Facebook? Хочете подивитися, як ваші конкуренти взаємодіють з тією самою аудиторією?

Маркетологи можуть використовувати інструмент Graph Search в Facebook для вивчення кампаній по залученню клієнтів, грунтуючись на тому, що вже знаходиться у відкритому доступі.

У цій статті ви дізнаєтеся три способи використання Facebook Graph Search для поліпшення своїх рекламних кампаній.

Чому Facebook Graph Search?

Facebook вніс ряд змін в Graph Search. Тепер результати пошуку індексуються самим Facebook, а не Bing і включають у себе людей, пости, хештегі і місце розташування. Вони містять друзів і знайомих, а також користувачів зі схожими інтересами і людей поблизу.

Facebook Graph Search є семантичної пошуковою системою. Це означає, що вона видає результати, пов’язані з контекстом ваших ключових слів пошуку.

Наприклад, якщо я шукаю серіал «Помаранчевий — хіт сезону» (Orange is the New Black), то отримаю результати, що містять оновлення статусів переважно моїх друзів і сторінки, де згадується або обговорюється це шоу.

Семантика пошуку полягає в тому, що Facebook знав, що найімовірніше, я шукала серіал, а не цитрусовий фрукт. Facebook зміг проаналізувати контекст фрази і надав мені тільки відповідні за змістом результати про книгу і шоу:

Результати пошуку по фразі Orange is the New Black з допомогою Facebook Graph Search

Graph Search від Facebook відкриває двері в новий світ можливостей для залучення користувачів. Аналіз, пошук і виявлення стали інтуїтивними з новими налаштуваннями. Завдяки цьому ви можете виявляти і фільтрувати аудиторію, а також оптимізувати свою взаємодію з нею.

1. Перевірте конкурентів

Пошук ваших конкурентів або навіть власного бренду в Graph Search покаже вам всі обговорення цієї теми в мережі. Можна шукати ім’я компанії, товари і послуги, хештегі, коментарі, користувачі, згадки в пресі та огляди.

Задавайте пошук за кількома параметрами, щоб з’ясувати, яким чином ваш конкурент взаємодіє з людьми. Вони залишають коментарі або позначають відповідні посади як сподобалися? Ця взаємодія здійснюється через сторінки їх профілю або з допомогою особистих профілів людей, що працюють в компанії?

Знання того, як конкуренти взаємодіють з аудиторією, щоб підвищити їх впізнаваність бренду, допоможе вам у плануванні власних маркетингових ходів.

Перш ніж інвестувати гроші в платну кампанію, досліджуйте рекламний стиль ваших конкурентів. Подивіться, якою обмінюються інформацією, і яку інформацію коментують, які методи використовуються для залучення клієнтів:

Як використовувати інструмент Facebook Graph Search для поліпшення маркетингу

Аналізуйте успішні тактики конкурентів за допомогою Facebook Graph Search

Якщо ви виявили, що користувачі позитивно реагують на знижки, то можете почати використовувати цю тактику самі. Подивіться, де конкуренти і користувачі розміщують або обмінюються інформацією, щоб визначити правильне місце для вашого повідомлення.

Після аналізу результатів Graph Search за вашим конкурентам, уважно вивчіть свої дані і виявити закономірності. Просувайте свій бренд і направляйте торгівлю туди, де є динаміка.

2. Шукайте пересічні інтереси

Невід’ємною частиною контент-маркетингу є виявлення того, що подобається аудиторії крім вашого бренду. Знання цієї інформації дасть вам нові шляхи для залучення клієнтів.

Facebook Graph Search допоможе виявити ці інтереси. Наприклад, здійсніть пошук по фразі «пости людей, яким подобається X» (X – назву вашої торгової марки), та визначте загальні теми серед повідомлень. Зверніть увагу на цікаві або несподівані теми і визначте додаткові ключові слова для пошуку.

Наприклад, якщо ваші клієнти обговорюють «Танці з зірками», то ви можете не пов’язувати це популярне ТВ-шоу зі своїм брендом, але це цікаво вашим клієнтам і керівництву. Потім спробуйте зрозуміти, як ваша аудиторія взаємодіє з шоу (або чимось іншим) у рамках Facebook:

Як використовувати інструмент Facebook Graph Search для поліпшення маркетингу

Результати пошуку за допомогою Graph Search по фразі «Dancing With the Stars» («Танці з зірками»)

Повертаючись до нашого прикладу з «Танцями з зірками», припустимо, ви виявили, що одне і те ж відео танцюристів, одягнених як брати Маріо, користується популярністю. Тепер ви знаєте, що ваша аудиторія любить дивитися і обмінюватися смішними відео.
Тепер ви можете продумати спосіб впровадження контенту такого роду у вашу майбутню кампанію. Основна ідея — взаємодіяти з клієнтами на їх території.

З допомогою Graph Search пошукайте людей з одним місцем розташування та визначте, скільки у них спільних інтересів. Це дозволить виявити тенденції в невеликих підгрупах.

Прийміть цю інформацію до відома і попрацюйте над створенням привабливого контенту, яким би охоче ділилися користувачі. Коли ви зможете визначити інтереси користувачів у підгрупі, набагато простіше розробити контент, що відповідає їх потребам:

Як використовувати інструмент Facebook Graph Search для поліпшення маркетингу

Виконайте комбінований пошук, щоб знайти інтереси, що об’єднують фанатів з одного місця

Точно визначивши вашу цільову аудиторію і її інтереси, ви зможете надати контент з оптимальною актуальністю і рекламним потенціалом.

Коли ваші клієнти відчувають, що ви дбаєте і розумієте їх, у вас з’являється можливість завоювати довіру і стимулювати інтерес до вашої торгової марки.

3. Дослідіть хештегі

Якщо ви шукайте спосіб об’єднати людей навколо свого бренду, то хештегі ідеально підходять для цього. Якщо ви вже використовуєте хештегі, виконайте їх пошук за допомогою Graph Search, щоб подивитися, хто і як їх використовує.

Якщо ви не знаєте, які хештегі шукати, зайдіть в Twitter і визначте популярні теми, а потім повертайтеся назад в Facebook і підключіть їх до пошуку за допомогою Graph Search.

Як використовувати інструмент Facebook Graph Search для поліпшення маркетингу

Знайдіть популярні хештегі в Twitter, щоб використовувати їх в пошуку за допомогою Graph Search

При аналізі вашої аудиторії і її поведінки найважливіше – знайти тенденції. Якщо ви бачите пости, використовують один і той же хештег, навіть якщо настрою або точки зору в них варіюються, вважайте, ви натрапили на золоту жилу.

Якщо вже є обговорення навколо хештега, то приєднуєтеся і станьте частиною бесіди. Використовуйте існуючий діалог в своїх інтересах і адаптуйтеся, щоб відповідати обговорення.

Ваш хід

Скористайтеся Facebook Graph Search, щоб побачити, які прийоми конкурентів для вашої загальної аудиторії працюють, а які ні. Використовуйте ці відомості при розробці своєї наступної рекламної кампанії.

Не забувайте, що у клієнтів крім вашого продукту є й інші інтереси. Якщо ви витратите час на визначення цих інтересів, то зможете використовувати їх для управління своєї маркетингової тактики. Facebook Graph Search допоможе вам зрозуміти, чого очікує ваша аудиторія.

Ви використовуєте Graph Search? Яким чином він допоміг вам залучити клієнтів більш ефективно? Будь ласка, поділіться цією інформацією в своїх коментарях.

Переклад статті «How to Use Facebook Graph Search to Improve Your Marketing» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.