Перш ніж починати підрахунок переглядів і цитувань, необхідно зробити все, щоб користувач захотів перейти за посиланням:

Найпростіший спосіб додати посиланнями акуратний вигляд і отримати максимальну віддачу — використовувати скорочення URL за допомогою генератора посилань. Дотримуючись правильної стратегії, можна надати своєму вмісту настільки необхідний імпульс, а вам самим буде простіше відслідковувати і оцінювати взаємодії.

Що таке скорочення URL-адрес?

Перетворення звичайних URL-адрес в більш короткий формат особливо зручно, коли доводиться працювати зі складними URL-адресами, що містять параметри і мітки кампанії. Як, наприклад ця:

Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

Чи можна уявити собі, що хтось поділиться подібної посиланням в Twitter? Це «з’їло» б значну частину доступної кількості символів. З допомогою скорочення цю непривабливу посилання можна перетворити в щось більш короткий і акуратне:

Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

Скорочення URL-адрес не тільки допомагає вичистити ваші повідомлення у соціальних мережах, але і дає можливість відстежувати потенційних клієнтів, що приходять через різні канали. А також визначити, у який час краще всього розміщувати твіти, і які канали найкраще підходять для просування.

На щастя, скорочення URL-адрес — це простий процес, якщо використовувати генератори коротких посилань. Ось шість моїх улюблених:

 • Bitly
 • Мільйони людей використовують Bitly кожен день, щоб скорочувати посилання і відстежувати, як вони працюють:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Вам не потрібна обліковий запис для елементарного скорочення посилань:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Якщо вам потрібні більш просунуті функції, тоді необхідно створити обліковий запис. В цьому випадку ви отримуєте доступ до таких інструментів, як налаштування та архівування посилань, а також статистика, поновлювана у режимі реального часу.

  Branded Short Domains — одна з преміум функцій налаштування Bitly, може збільшити показник переходів по посиланню до 34%. В доменних з Beats By Dre частина «bit.ly» буде замінена на назву вашої компанії. Це дає повний контроль над контентом:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Хоча за допомогою безкоштовного аккаунта в цьому генераторі посилань не можна змінити домен, але можна налаштувати рядок з букв і цифр і наприкінці Bitly-посилання (або Bitlink). Це відмінна функція для посилань, які використовуються в кампаніях.

  Відстеження посилань

  Bitly надає користувачам базову аналітику за скороченим посиланнями, яка дозволяє визначати і відслідковувати їх ефективність. Її можна використовувати для покращення маркетингової стратегії. Наприклад, щоб визначити, який тип контенту користується популярністю і у кого.

  За допомогою функції інтелектуального аналізу аудиторії, доступною для корпоративних клієнтів, можна отримати розуміння того, в який час користувачі найбільш активні. В тому числі, в який день тижня і в який час доби люди найчастіше клацають за вашими посиланнями.

  Також можна побачити, які соціальні медіа канали, пристрої та операційні системи використовують найактивніші відвідувачі.

 • Goo.gl
 • Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Створити скорочений URL-адресу за допомогою генератора посилань Гугл дуже просто:

  • Перейдіть на goo.gl;
  • Авторизуйтеся;
  • Вставте URL для скорочення у відповідне поле;
  • Натисніть кнопку «Скоротити URL-адреса».

  Ви можете запитати, навіщо авторизуватися, щоб скоротити URL-адресу. Це дає вам ряд переваг. Ваші посилання будуть автоматично додані в Goo.gl, і ви зможете відслідковувати їх.

  Якщо ви не ввійшли в систему, посилання не будуть відображатися на головній сторінці Goo.gl. І, нарешті, авторизувавшись, ви гарантуєте, що кожен раз при створенні скороченою посилання буде генеруватися унікальний скорочений URL. Якщо ви не ввійшли в систему, той же короткий URL може генеруватися повторно, коли ви або хтось ще скорочує посилання.

  Відстеження посилань в Goo.gl

  Після створення скороченого URL-адреси можна повернутися в Goo.gl щоб побачити, скільки людей перейшло по вашому посиланню. Також можна отримати детальну інформацію за скороченим URL-адресою. У тому числі про країнах, браузерах і платформах користувачів, що переходили з нього. Для цього потрібно додати .info наприкінці скороченого URL:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  При прийнятті рішення про те, чи слід використовувати генератор коротких посилань Google, необхідно враховувати, що відстеження всіх скорочених URL доступно для всіх користувачів. Так що якщо ви скорочуєте URL-адреси, пов’язані з кампаніями, і не хочете, щоб конкуренти мали доступ до цих даних, використовуйте інший сервіс.

 • T. co
 • Деякі платформи можуть автоматично скорочувати посилання. На Twitter всі посилання, розміщені в твітах прямих або повідомленнях, скорочуються за допомогою сервісу платформи T. co.

  Все, що вам потрібно зробити, це ввести довгий URL-адресу в полі створення повідомлення в Twitter, і він буде автоматично скорочено. Майте на увазі, що URL-адресу будь-якої довжини буде скорочено до 23 символів, навіть якщо вихідна посилання менше. Це вплине на те, скільки символів вам буде доступно для решти повідомлення.

  Цей генератор посилань онлайн не може бути використаний в якості універсального інструменту для скорочення посилань. На відміну від Bitly, який можна використовувати в будь-якій соціальній мережі, t.co діє тільки в рамках Twitter.

  Основна перевага t.co полягає в його простоті. Просто вставте довге посилання, та Twitter потурбується про все інше. Вас також може збити з пантелику те, що видима посилання на Twitter.com відображається як URL-адреса призначення, а не випадкова послідовність букв і цифр:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Наприклад, в цьому твіті з Twitter Sports відображається посилання на NFL Communications. Але якщо навести курсор миші на посилання, то побачите, що URL-адресу було змінено на посилання t.co:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Всі посилання, що розміщуються в Twitter, займають лише 23 символу, були вони скорочені чи ні.

  Відстеження посилань в t.co

  Генератор коротких посилань Twitter надає основну інформацію, скільки разів була натиснута посилання. Доступ до цієї інформації можна отримати, натиснувши на іконку графіка, розташовану під твітом:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Відкриється вікно з інформацією щодо конкретного твіти. У тому числі про те, скільки разів була натиснута посилання:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

 • TinyURL
 • Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Це безкоштовний сервіс для скорочення посилань, які в числі перших почали широко використовуватися на Twitter.

  Вам не потрібно реєструватися, щоб зробити посилання в онлайн генераторі. Просто перейдіть на tinyurl.com та вставте довге посилання у відповідне поле, щоб створити скорочену посилання. Також можна налаштувати URL-адресу, додавши в поле «власний псевдонім» будь-яке слово або символи, пов’язані з вашою кампанією.

  Будьте обережні при налаштуванні URL-адрес. Під час тестування ми виявили, що не кожен варіант, який ми хотіли задати, був припустимо. TinyURL рекомендує використовувати шість або більше символів, щоб ймовірність створення унікального псевдоніма була максимальною.

  Якщо ви є учасником партнерської програми, то можете приховати свої партнерські посилання, щоб вони не були видні відвідувачам. І якщо ви обмежені в часі, то можна додати TinyURL на панелі закладок у браузері, щоб мати можливість скорочувати URL-адреси одним натисненням кнопки.

  Сервіс не надає простий спосіб відслідковувати посилання або їх ефективність. Якщо вам потрібен швидкий спосіб скоротити довгий URL-адресу, TinyURL є відмінним варіантом. Але якщо ви хочете отримати більше інформації, розгляньте один з сервісів, перерахованих вище.

 • Is.gd
 • Цей безкоштовний генератор посилань для сайту не вимагає реєстрації. Просто вставте довге посилання в поле вводу та отримаєте результат.

  Ви можете створювати власні посилання, натиснувши на кнопку «Додаткові опції / користувальницькі URL-адреси» в випадаючому меню прямо під областю введення.

  Скорочені за допомогою цього сервісу URL-адреси складаються з випадкових великих, малих літер і цифр. Тут можна вирішити, чи потрібно вам, щоб посилання повністю складалася з літер, що зробить її більш зручною для користувачів:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Також можна включити відстеження посилань. Якщо ця опція активована, можна буде переглядати статистику за URL-адресою на сторінці попереднього перегляду. Вона створюється автоматично під час скорочення посилання. Переконайтеся, що для опції «Журнал статистики по цьому посиланню» встановлено прапорець.

 • Sprout Social
 • Даний сервіс дозволяє скорочувати посилання прямо у вікні створення повідомлення натисненням однієї кнопки:

  Керівництво по скороченню URL-адрес і відстеження соціальних мереж

  Якщо ви хочете відслідковувати кампанію по всім соціальним каналам для певного сайту, то можна відправити цю інформацію у Google Analytics і автоматично згенерувати відповідні параметри URL-адреси. Якщо використовуєте цей генератор коротких посилань, то вам не потрібно входити в свій аккаунт Google Analytics, у вас просто повинна бути обліковий запис на цій платформі.

  За допомогою чотирьох різних змінних Sprout автоматично генерує:

  • utm_campaign: це генерується значення, виходячи з фактичного назви кампанії;
  • utm_medium: позначає джерело, який ви використовуєте, наприклад, «social«;
  • utm_source: позначає мережа-джерело, наприклад, «Twitter» або «Facebook«;
  • utm_content: є унікальним ідентифікатором, який додається до URL-адресою.

  Після того, як ви отримали посилання для рекламної кампанії, можна відстежувати кількість кліків і результати для кожного скороченого URL-адреси. Якщо ви хочете отримати і проаналізувати дані за скороченим URL-адресою, спробуйте безкоштовну ознайомлювальну версію Sprout Social протягом 30 днів!

  Якщо ви хочете зробити посилання більш запам’ятовуються або вам просто потрібно полегшити їх відстеження, генератори посилань допоможуть вам у цьому.

  Переклад статті «Guide to URL Shortening and Tracking for Social Media» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.