Для багатьох ідея оптимізації сайту в пошукових системах вичерпується роботою з мета-тегами і заголовками. Коли-то цього було достатньо. На жаль оптимізаторів і до щастя користувачів пошукових систем правила змінилися.

Сьогодні є більше 80 факторів, які впливають на ранжирування сайту. Все, від заголовків і мета-тегів до самого змісту і ALT-тегів, враховується в ранжуванні сайту.

Свою недавню статтю «A Ten Minute Search Engine Optimization» http://www.searchengineguide.com/dunn/2003/0421_rd1.html Росс Данн (Ross Dunn), виконавчий директор «StepForth Search Engine Placement» присвятив основ нинішньої пошукової оптимізації.

Стаття висвітлює безліч внутрішніх факторів у видачі сайту, а також зачіпає питання про значущість зовнішніх посилань. Посилання на сайт не найважливіший елемент при ранжировани, але, при інших рівних умовах, зовнішні посилання можуть зіграти вирішальну роль у позиції сайту.

Ефективні посилання

Насамперед слід визначитися з вхідними та вихідними посиланнями. Це два незалежних напрямки, в яких необхідно працювати одночасно.

Хто повинен посилатися на вас? (Вхідні посилання)

При пошуку відповідних сайтів, що посилаються враховуйте наступні рекомендації:

1. Є сайт конкурентом?
Не варто марно витрачати час на пошуки можливих посилань серед сайтів-конкурентів.

2. Тематика сайту, що посилається
Якщо ваш сайт про миючих засобах, посилання з сайту перукарні не зробить великої користі. Google та інші пошукові системи при визначенні якості посилання звертають увагу на тематику сайту, що посилається. Посилання з сайту віддаленій тематики практично не буде мати сенсу, тому потрібно шукати посилання з тематично близьких сайтів.

3. Як Google оцінює сайт?
Google дає нам унікальний інструмент — Google Toolbar. У розширеній версії Google Toolbar є можливість визначити PageRank сайту. Коротко кажучи про PageRank (див. визначення Гугл http://www.google.ca/technology/index.html), чим вище PageRank сайту, тим він краще (оцінка проводиться за 10-бальною шкалою, де 4 це добре, а 6 — просто чудово). Встановити тулбар можна з сайту Google http://toolbar.google.com/

4. Передбачається наявність зворотного посилання?
Вимагає сайт посилання? Чим більше сайтів посилаються на ваш, не вимагаючи взаємної посилання, тим краще. Одностороннім посиланнями надається додатковий вагу. Нижче ми розглянемо цей момент детальніше.

5. Скільки вихідних посилань на посилається сторінці?
Скільки посилань знаходяться на сторінці, яка посилається на ваш сайт, і де розташована ваша посилання — ще одне дуже важливе питання. Якщо посилання розташована разом із сотнею інших, тоді її вага дуже невеликий. Також, розташування посилання вгорі сторінки дає їй більше ваги.

Є безліч різних тонкощів у роботі над зовнішніми посиланнями, їх знання може заощадити масу часу і сил. Часто люди працюють годинами над пошуком сайтів, які їм подобаються з яких-небудь причин, але мають низький PageRank і позиції в пошукових системах.

Необхідно відзначити, що, як правило, будь-яка входить посилання корисна. Якщо ви виявили тематично близький сайт з PageRank=2, який не вимагає установки зворотного посилання, варто приділити кілька хвилин, щоб додати посилання на свій сайт. Звичайно, це стосується не всіх посилань і при більш ретельній роботі (листування з вебмайстром, наприклад) знадобляться всі вище перераховані «правила».

На які сайти потрібно посилатися? (вихідні посилання)

Питання «На які сайти потрібно посилатися?» досить важливий і може значно вплинути на ранжирування сайту. Посилаючись на який-небудь сайт, ви тим самим говорите пошуковим системам «Цей сайт з моєї точки зору досить гарний і мої відвідувачі будуть задоволені його вмістом». Виходячи з цього, перш ніж вирішити, чи вигідний такий взаємообмін, необхідно врахувати наступні моменти:

1. Яка тематика сайту?
Як і у випадку з вхідними посиланнями, зміст обох сайтів вимагає тематичного відповідності. Цінність вихідних посилань на сайти, відповідні за тематикою незначна але згодом призведе до зниження оцінки вашого сайту.

2. Є сайт вашим конкурентом?
В цьому випадку потрібно враховувати власні інтереси, а не інтереси потенційного партнера. Чи хочете ви посилатися на сайт, що надає подібні продукти або послуги? Якщо тут не передбачений взаємний обмін посиланнями і цей сайт має високий PageRank, ймовірно, надати можливість вашим відвідувачам перейти на конкуруючий ресурс — не найкраще рішення.

3. Який PageRank сайту?
Багато хто помилково вважають, що будь-яка вихідне посилання може нашкодити позиціонування сайту. Це не так. Причиною цього часто стає неправильний процес обміну посиланнями, а не посилання самі по собі. Приймаючи рішення про обмін посиланнями з іншим сайтом, звертайте увагу на його PageRank. Також як і у випадку з вхідними посиланнями, сайт, на який ви посилаєтеся може надати позитивний ефект на позиціонування вашого сайту. Якщо ви посилаєтеся на оцінені досить високо (пошуковою системою) сайти, чий контент відповідає вашому, ці посилання не завадять, а навпаки допоможуть в ранжируванні.

Як знайти посилаються сайти?

Якщо ви зайняті пошуком посилань з метою підняти позиції в пошукових системах, краще всього почати з самих пошукових систем. Кілька пошукових запитів дадуть сотні потенційних посилань. Є два ефективних підходу. Перший полягає у пошуку сайтів з урахуванням їх тематичної близькості і PageRank, тоді як інший полягає в кількісному проставлення посилань.

Пошук якісних посилань

Найпростіший спосіб знайти якісні з точки зору Google і інших пошукових систем посилання — використання пошукових запитів. Результати пошуку виявляться найкращі сайти-кандидати для посилань на ваш сайт.

У пошуку сайтів, що посилаються по ключовим запитам необов’язково дотримуватися точних тематичних запитів. Серед них, швидше за все, виявляться конкуруючі сайти, які навряд чи погодяться поставити посилання на вас.

Посилання: швидко і багато

Отримати багато посилань не так складно. Частина вищеописаних правил діє і в даному випадку. Слід шукати близькі за тематикою сайти, які проіндексовані пошуковими системами. Кращий спосіб знайти подібні сайти — знову через пошукові системи. Правда, в даному випадку, запити будуть трохи іншими.

Перш, ніж задати пошук по ключовому запиту, введіть запит «submit» або»add url» (використовуйте функцію «шукати в знайденому»). Тим самим ви знайдете в першу чергу сайти, на яких є сторінка реєстрації сайтів. Як правило, такі сайти містять звичні реєстраційні форми, на заповнення яких піде зовсім небагато часу.

На подив, ви виявите безліч сайтів, на яких можна поставити посилання вільно, без розміщення взаємної посилання з вашого боку. Якщо процес додавання простий — заповнюйте форму. Якщо ж при заповненні форми вимагається інформація, яку ви не вважаєте потрібною оголошувати, або ж власник сайту вимагає установки зворотного посилання, то подивитеся якість його сайту з точки зору пошукових систем (PageRank).
Підтримуйте якісний зміст — і на вас будуть посилатися

Чому б іншим не посилатися на ваш сайт, не вимагаючи зворотного посилання? Як цього домогтися? Відповідь на ці питання лежить в дизайні сайту та його зміст.

Найважливіший момент — якісний зміст сайту. Сайт з гарним дизайном і цікавим змістом швидше за все, отримає посилання, т. к. буде представляти із себе гідний ресурс. Якщо ж сайт нецікавий, немає приводу іншим посилатися на нього.

Якщо, наприклад, ваш сайт присвячений олії чайного дерева, і він містить масу корисної інформації про оліях і способи їх застосування, то у вас хороші шанси отримати посилання з інших тематично близьких сайтів.

Важливо пам’ятати: якщо хочете, щоб інші посилалися на вас, не вимагаючи зворотного посилання, потрібно наповнювати сайт цікавою, ексклюзивним змістом.

З чого починати

Кращий спосіб отримати безліч вхідних посилань — це каталоги. Існують тисячі каталогів, загальних і тематичних. Шукайте каталоги, які не потребують встановлення зворотного посилання, і реєструйтеся.

Після реєстрацій в каталогах переходите до пошуку інших сайтів. Дотримуйтесь вищевказаних правил при визначенні якості посилань з інших сайтів.
Кращий спосіб організації посилань з вашого сайту

Є кілька рішень організації зовнішніх посилань на інші, дружні сайти. Найкраще всередині сайту створити каталог ресурсів, або кілька сторінок, призначених тільки для зовнішніх посилань. Це правильно щодо пошукових систем, так і відвідувачів.

Сам принцип розміщення безлічі вихідних посилань в межах однієї сторінки є правильним з точки зору пошукової оптимізації. Кожне посилання має виглядати приблизно наступним чином:

Tea Tree Oil Exposed (Якщо тут передбачена посилання, треба її поставити)
Everything you wanted to know about Tea Tree Oil! From its history to its many uses, Tea Tree Oil is a requirement for any home first aid kit

Кожне посилання має складатися з короткого опису (не обридла всім «click here»), а також включати якісне опис на кілька речень нижче. Якщо ви не знаєте, як описати чужий сайт, попросіть вебмастера сайту надіслати готовий текст. Часто вебмайстра з великою охотою висилають власні опису, бо як і ви, дбають про вхідні посилання.

У висновку

Застосовуючи ці методи, ви використовуєте час з максимальною ефективністю.

Разом з тим, не забувайте про мета-тегах, заголовках та інших елементах оптимізації сторінок. Задайтеся метою наповнити сайт якісним змістом, що включає ключові запити користувачів пошукових систем.