Якщо у вас на сайті є інформація, яку б ви хотіли сховати від індексації пошуковою системою Яндекс, то в такому випадку вам може допомогти спеціальний мета тег noindex.

Мета тег noindex – це тег, який не входить в список офіційних елементів, призначених для HTML— розмітки сторінок. Даний вид розмітки існує для того, щоб пошукова система не індексувала певну частину веб-сторінки.

Даний мета тег був запропонований пошуковою системою Яндекс, замість вже існуючого тега – nofollow. На даний момент часу тільки дана пошукова система розпізнає noindex.

Робота даного тега полягає в тому, що він повідомляє роботу пошукової системи, що проводить індексацію те, що вся інформація, яка міститься між тегами , не повинна індексуватися. Наприклад:

Це пропозиція не видно Яндексу

В яких випадках можна використовувати тег noindex

Варто відразу ж згадати про те, що даний тег можна використовувати не у всіх випадках. Ви можете укладати інформацію в такий тег в наступних ситуаціях:

  • Для того щоб сховати від робота деякі не унікальні частини тексту, наприклад вставки з інших порталів або ж цитати;
  • Для того щоб приховати інформацію про передплатників на RSS або ж про розсилках;
  • Для того щоб заховати ненормативну лексику, яка є на сайті. Однак нецензурні вирази краще взагалі не використовувати.

Не варто використовувати цей тег, якщо ви хочете заховати інформацію, розміщену на форумах, всередину тега не варто поміщати внутрішні або зовнішні посилання, а також використовувати його у блогах.

Валідність тега noindex

Для забезпечення валідності верстки тег noindex необхідно доповнити окремо взятими символами. Таким чином, валідним є наступний тег:

• text text text text text

А ось приклад не валідного ділянки інформації на сайті:

text text text text text

З приводу валідності не зміненого тега HTML розмітки ходить багато суперечок. Деякі говорять про те, що інформація, вміщена в не змінений тег, не індексується. Але не варто ризикувати, краще використовувати дійсний вигляд тега.

Удачі Вам!