Створювали ви коли-небудь особу покупця для соціальних медіа?

Перш ніж надавати щось людям через соціальні мережі, ви повинні вивчити аудиторію. У цій статті я розповім, як за допомогою Google Analytics створити особу покупця для аудиторії соціальних медіа.

Для чого потрібні персони покупця?

Персона покупця використовується для створення вигаданих особистостей, які являють собою користувачів з вашої цільової аудиторії і мають з ними певні спільні риси.

Використовуйте дані Google Analytics, щоб знайти інформацію, необхідну для створення персон покупців

Отримавши цілісне уявлення про персони покупців з соціальних медіа, ви можете формувати контент більш цілеспрямовано, враховуючи інтереси і проблеми своєї аудиторії. Це дозволяє досягти більш активного залучення користувачів.

У пошукових даних аналітики сайту ви можете знайти багато інформації про інтернет-аудиторії свого бренду.

1: Вивчіть трафік сайту за ключовими словами

Увійдіть в Google Analytics і перейдіть до Джерела трафіку> Весь трафік> Карти ефективності і встановіть в якості другого параметра «Ключові слова»:

[IMG=http://www.socialmediaexaminer.com/wp-content/uploads/2014/04/bj-google-analytics-keyword.png]

Перейдіть в Google Analytics, щоб проаналізувати трафік за ключовими словами

На екрані будуть показані ключові слова, за якими люди приходили на сайт з пошукових систем протягом відносно тривалого періоду часу.

Хоча для більшості переходів буде значитися «not provided», для решти будуть наведені конкретні ключові слова, яких буде достатньо для початку:

Як з допомогою Google Analytics створити персони покупців

Ось приклад найбільш популярних ключових слів з органічного пошуку, відображаються в Analytics

2: Знайдіть в пошуковому трафіку спільні риси для користувачів

Відсортувати таблицю за ключовими словами і згрупуйте їх за темами і категоріями.

Наприклад, якщо Ви продаєте спортивні товари, то можете розділити ключові слова по таким категоріям, як одяг, взуття, м’ячі та інше обладнання. Ви також можете визначити окремі категорії для пошукових запитів, пов’язаних з конкретним місцем розташування або видом спорту:

Як з допомогою Google Analytics створити персони покупців

Після визначення того, за якими пошуковими запитами клієнти приходять на сайт, уявіть собі, які типи людей можуть вводити ці ключові слова

Після того як ви створите категорії, використовуйте їх, щоб визначити, які типи людей шукають що-то за цими ключовими словами.
Складіть список персон, таких як «люди, що серйозно займаються бігом, які зацікавлені в покупці кросівок за ціною до 100 доларів«, або «новачки думають про те, щоб зайнятися альпінізмом«.

Це ваші грубі портрети покупців.

3: Уточніть персони покупців по соціальних каналах

Тепер, коли ваші персони приблизно визначено, використовуйте дані Google Analytics за джерелами трафіку, щоб створити прототипи представників аудиторії кожного з каналів соціальних медіа.

Поверніться в Google Analytics, перейдіть до Джерела трафіку> Реферали. Натисніть кнопку «додаткові параметри» і виберіть пункт «Цільова сторінка»:

Як з допомогою Google Analytics створити персони покупців

Дізнайтеся, який контент користується найбільшою популярністю у відвідувачів з соціальних мереж

Скачайте ці дані в електронну таблицю і згрупуйте цільові сторінки по соціальних каналах, щоб ви могли визначити, який вид контенту користується найбільшою популярністю у відвідувачів кожного з соціальних каналів:

Як з допомогою Google Analytics створити персони покупців

Хто слухає вас? Де вони знаходяться?

Закономірності поведінки і переваги, які ви визначите, допоможуть створити більш точні персони покупців для кожної соціальної мережі, в яких ваш бренд прагне зміцнити свою присутність.

Наприклад, для ресторану може виявитися, що відвідувачі з Facebook частіше цікавляться резервацією столиків, а відвідувачі з Twitter частіше шукають щоденні меню.

Використовуючи цю інформацію, ресторан може додати на свою сторінку в Facebook спеціальну вкладку для резервування столиків, а в акаунті Twitter розміщувати свої щоденні меню, щоб залучити нових клієнтів.

4: Заповніть соціальні деталі для персон

Ви можете піти ще далі і конкретизувати персон, визначивши, як ваші шанувальники і передплатники в соціальних медіа описують себе, щоб з’ясувати, чи можете ви визначити які-небудь закономірності.

Аналітика Twitter надає відповідну інформацію, особливо якщо ваші фолловери також підписані на розділ «Інтереси»:

Як з допомогою Google Analytics створити персони покупців

Використовуючи модуль Twitter Analytics «популярні», ви можете дізнатися, які теми (крім тих, які безпосередньо пов’язані з вашим брендом) користуються популярністю у ваших фоловерів

Followerwonk підтягує загальні ключові слова фоловерів у Twitter.

Вивчіть більш дрібні соціальні сайти, які відвідують представники вашої аудиторії, це допоможе точніше визначити їх інтереси:

Як з допомогою Google Analytics створити персони покупців

Використовуйте персони покупців з соціальних медіа, щоб визначити інтереси своїх клієнтів

Чим більше інформації ви зберете для персон покупців, тим більше цільовим стане ваш контент і більш широким охоплення аудиторії.

Висновок

Виконайте описані вище кроки, і ви дізнаєтесь більше про своєї аудиторії в соціальних медіа і зможете максимально впливати на свій бізнес через маркетинг в соціальних медіа.

Після того, як ви з’ясуєте, чим цікавляться представники вашої аудиторії, ви зможете налаштувати свій контент і повідомлення, щоб вони відповідали інтересам персони покупця кожного каналу соціальних медіа.

Коли члени вашої спільноти відчувають, що ви розумієте їх і робите все для задоволення їх потреб, вони відплатять вам великою увагою. Використовуйте інформацію, наявну в Google Analytics, щоб дізнатися більше про своєї аудиторії і надати клієнтам більш якісний контент.

Поділіться своїми пропозиції і зауваження в коментарях.

Переклад статті «How to Create Buyer Personas With Google Analytics» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.