Якщо ваш сайт — це контентний проект, то ви напевно постійно задаєте собі питання, де брати контент для сайту? Контент є найважливішою частина якісного проекту. Вся складність полягає в тому, що контент насправді не так вже легко виробляти. В якості прикладу можна взяти будь онлайн ресурс, який вважається авторитетним у своїй області.

Дійсно якісні ресурси не займаються переписуванням контенту, вони самі придумують теми своїх матеріалів, шукають інформацію, обробляють її і залучають читача до споживання та обговорення інформації. Проробляти таку роботу кожен день досить нелегко, погодьтеся. Але, саме із-за якості контенту у хороших ресурсів і хороший прибуток.

Чим відрізняється якісний контентний проект від неякісного?

 • Якістю інформації.
 • Авторськими методиками пошуку тем для ресурсу.
 • Цікавим, захоплюючим викладом.
 • Складністю копіювання інформації.
 • Якість інформації — це достовірність фактів, вивчення джерел і надання повної інформації читачам.

  Авторські методики пошуку тем для ресурсів — це унікальні напрацювання авторів і редакторів, які дозволяють їм не просто писати в стандартних жанрах, але і постійно експериментувати, доповнювати одні жанри іншими, шукати відповіді на різні питання і застосовувати абсолютно різний, незвичайний підхід до створення матеріалів.

  Захоплююче виклад — це манера подачі матеріалу. З ілюстраціями або без них, з інфографікою, відео, подкастами. Автор або редактор ресурсу повинен дуже чітко відчувати свого читача і пропонувати йому те, що той хоче отримати. Користь захоплюючого викладу в тому, що ви не просто зацікавлюєте читача важливість інформації, але м’яко змушуєте залишитися з вами, завдяки вашому унікальному стилю і неповторності.

  Складність копіювання інформації означає, що ваш контент настільки складно було дістати, що конкуренти навряд чи зможуть взяти те ж інтерв’ю, що взяли ви, написати таку ж статтю, що написали ви і так далі. Це найскладніший пункт, адже насправді ексклюзивний матеріал дістати складно, він вимагає часу, сил і грошей часто. Якщо ви зможете постійно робити ексклюзиви, то ваша популярність зросте в рази, а посилання на ваш ресурс будуть нарощуватися як сніжний ком.

  Навіщо робити якісний контентний ресурс?

  Дуже часто люди починають створювати проект, не знаючи, звідки вони будуть брати інформацію. Це велика помилка, оскільки в веб-бізнесі дуже важливо визначити, на чому заробляти гроші. Якщо ви не створюєте програмне забезпечення та не робите онлайн-сервіси, то, значить, ви збираєтеся заробити на контентному проекті.

  Якість контенту на ресурсі визначає цільову аудиторію, яка буде заходити на ваш сайт. Якщо контент піднімає важливі теми, дає цінні поради, проводить аналітику і так далі, то ймовірність того, що ресурс буде потрапляти платоспроможна аудиторія набагато зростає. Для платоспроможної аудиторії і реклама показується відповідна, а, крім цього, є можливість розміщувати рекламу на ексклюзивних умовах. Все це приносить творцям якісних ресурсів хороші доходи, адже здобуваючи досвід у створенні одного тематичного проекту, такі люди починають їх тиражувати і придумувати нові успішні проекти.

  Отже, найважливіше, що ви можете зробити, придумуючи де взяти хороший контент, — вирішити для себе, що в будь-якому випадку ви будете наповнювати ресурс тільки хорошими матеріалами для платоспроможної аудиторії.

  Пошук джерел контенту

  Простіше всього отримати контент, використовуючи інших людей. У журналістиці все саме так і відбувається, — журналісти передусім є ретрансляторами інформації, яку їм дають інші люди. Вже потім журналісти можуть проводити власні розслідування і створювати матеріали іншим чином: подорожуючи, проводячи експерименти, читаючи книги і так далі.

  Отже, головні джерела контенту:

 • Люди.
 • Медіапродукція (книги, музика, фільми).
 • Профільні заходи.
 • Власний досвід.
 • Найдешевше отримати контент, використовуючи інших людей. З людиною можна домовитися про:

  • інтерв’ю
  • коментарі,
  • майстер-класі,
  • презентації.

  Інтерв’ю. Від вас потрібно заздалегідь підготуватися до зустрічі, чітко пояснити людині, що ви від нього хочете, забезпечити зустріч на технічному рівні (підготувати диктофон, камеру, мікрофон, реквізит і так далі), продумати сценарій. До речі, інтерв’ю запросто можна взяти по телефону або навіть по скайпу, для цього не потрібно ніякого складного технічного устаткування.
  Інтерв’ю цікавить людей тільки в тому випадку, якщо ви вмієте ставити запитання.

  Коментарі. Дійсно цепляющие, інформативні, ємні інтерв’ю не залишають байдужими нікого. І тут не важливо, в текстовому варіанті представлений контент або використане відео, аудіо.
  Коментарі з різних питань — також актуальна тема. Наприклад, у вас є 10 друзів, які займаються абсолютно різними речами. Одні танцюють, інші працюють у банку, треті займаються туристичним бізнесом. Візьміть новини з кожної сфери і попросіть компетентних людей з вашого кола прокоментувати їх. Отриманий матеріал потрібно буде якісно оформити і можна викладати на сайт! Ви створили унікальний контент просто безкоштовно!

  Майстер-класи. Цей вид контенту дуже популярний. Люди часто шукають інформацію про те, як щось зробити самостійно, шукають поради експертів і так далі. Такий контент є справді цінним, адже дозволяє людині заощадити власні ресурси. Якщо ваш проект буде присвячений якісним майстер-класів на різні тематики, то ви зможете швидко залучити охочу аудиторію.

  Майстер-класи легко робити, якщо є людина, яка розуміє, як викладати і що цікаво аудиторії. Ідеально, якщо такі люди вже будуть мати досвід роботи з аудиторією і зможуть покроково пояснювати. У публікації майстер-класів важлива форма подачі і якість контенту. Фотографії і відео повинні бути досить високої якості.

  Презентації — ще один цікавий вид контенту. Ви можете попросити людину зробити презентацію чого-небудь. Презентацію можна оформити, застосовуючи режисерський підхід. Наприклад, ви можете попросити людину зробити презентацію самого себе або ж продукту, до якого він має відношення (всі з нас десь працюють і мають відношення до створення яких-небудь продуктів). Цікава, інформативна презентація про продукт, подію або людину здатна зацікавити аудиторію, тому що кожен раз це буде щось новеньке! У створенні таких презентацій дуже важливий творчий підхід і вміння знаходити нестандартні рішення.

  Отже, ми розглянули основні моменти створення гарного контенту для сайту з допомогою інших людей. Зараз розберемося з створенням контенту, використовуючи медіапродукцію, заходу, а також власний досвід.

 • Створення якісного контенту з допомогою чужої медіапродукції.

  Використовувати чужу медіапродукцію можна як не зовсім добросовісним шляхом (рерайтинг текстів), так і легально — переробляючи чужі матеріали і створюючи щось принципово нове. Зазвичай досить просто (у плані витрат) створити новий контент на основі наявного — просто зібрати в один матеріал огляд чужих матеріалів, зробити аналітику по вже написаним кимось статей і так далі. Такий контент користується попитом, оскільки вміщує багато інформації і користувачеві не потрібно шукати багато різних статей на сторонніх ресурсах, — достатньо просто прочитати одну об’ємну статтю на вашому сайті. Прикладами таких матеріалів може бути написання тексту з додаванням картинок на тему «10 найкращих фільмів року», «99 порад, які зустрічаються в піснях минає» і так далі.

 • Просто і легко створювати контент, використовуючи події та заходи.

  Є безліч безкоштовних подій, які можна відвідати і створити контент, присвячений цій події. Ви, напевно, познайомитеся з цікавими людьми (у них також можна взяти інтерв’ю), а також дізнаєтесь багато нового. Цю інформацію можна використовувати для створення нового контенту для свого ресурсу. Зазвичай може навіть не знадобитися професійна камера — ви приходите на подію як учасник і робите пару знімків на свій мобільний телефон. Як правило, на безкоштовних події знімати ніхто не забороняє.

 • Створювати контент, використовуючи особистий досвід.

  Якщо ви вирішуєте приготувати страву і потім викласти фото і рецепт на сайті, то ви генеруєте контент, використовуючи свій власний досвід. У використанні власного досвіду досягли успіху блогери. Вони постійно створюють контент на основі особистого досвіду. Журналісти ж більше використовують інших людей для створення своїх матеріалів.

  Перевага використання особистого досвіду в тому, що вам не потрібно домовлятися про зустрічі з ким-небудь, а контент можна придумати самому і оформити так, як ви вважаєте за потрібне.

 • Як бачите, є маса способів генерувати якісний контент. У цій статті не було описано, як робити рерайтінг або просто збирати інформацію з мережі. Пам’ятайте, що тренд часу — генерування унікального, якісного контенту, якого більше немає ні у кого. Переписувати матеріали — це просто, дуже дешево, але нікому по суті не потрібно. Ні вашим читачам, ні вам, — доходи від реклами на сайті з таким контентом будуть дуже низькими, так що краще завідомо вкладати сили в створення якісного проекту.

  Сьогодні журналістика, ведення власного блогу і маркетинг переплітаються в єдине інформаційне поле, і виграє той, хто зможе орієнтуючись на свою цільову аудиторію давати їй якісний контент постійно. Якщо ви виберіть таку стратегію, то ваш бізнес буде не зупинити. Якісний контент здатний стати ядерним паливом для вашого бізнесу і зробити так, що він здійснить прорив і злетить набагато вище, ніж конкуренти і набагато стрімкіше, ніж пересічні ресурси.

  Хороший контент для сайту можна копіювати, переписувати, але найкраща стратегія — створювати її самому або замовляти у професіоналів (біржі копірайтерів: eTxT, ContentMonster). Тоді на вас будуть з’являтися посилання і вас будуть цитувати.