Питання оновлення CMS завжди залишається актуальним, незалежно від того, яка версія використовується для роботи сайту, рано чи пізно все одно вийде пакет з виправленнями, поліпшеннями або новим функціоналом.

Глобальне оновлення з переходом на більш нову лінійку має деякі нюанси, тому корисно розглянути процес більш докладно.

Підготовка до оновлення

Раніше оновлювати версію Joomla доводилося вручну з допомогою FTP. У цьому разі старі файли замінювалися новими, завантажувати оновлення треба було самостійно з офіційного сайту.

Такі пакети, як правило, мали назви Joomla x.x Update Package. З виходом 2-ого покоління CMS, розробники доповнили основний функціонал вбудованим механізмом оновлення ядра.

Щоб убезпечити себе і не втратити дані під час інсталяції нової версії движка, рекомендується перенести резервну копію сайту на локальний сервер. Виконати це можна за допомогою akeeba backup.

Після цього потрібно перевірити наявність оновлень для поточної версії CMS та сторонніх розширень, у разі їх наявності встановити все необхідне. Якщо використовуються розширення, які не підтримуються в Joomla 3.x, то їх слід видалити заздалегідь:

На наступному кроці потрібно перевірити сумісність хостингу з оновленою версією Joomla, для цього в меню «Сайт» виберіть пункт «Інформація про систему».

Всі налаштування, які відображаються на сторінці, повинні відповідати мінімальним вимогам розробника. Ця інформація доступна за адресою http://www.joomla.org/technical-requirements.html:

Оновлення Joomla – керівництво для початківців веб - майстрів

Перевірте базу даних на помилки, для цього в «менеджері розширень» перейдіть на вкладку «База даних». Якщо все в нормі, то система видасть повідомлення наступного характеру: «Структура таблиць бази даних в актуальному стані».

У тому випадку, якщо виявлені помилки, треба натиснути кнопку «Виправити», яка знаходиться в правій частині сторінки:

Оновлення Joomla – керівництво для початківців веб - майстрів

Тепер можна створити тестовий сайт, який повинен знаходитися в піддомені на тому ж сервері, що й основний. Не забудьте зробити для нього копію бази даних.

Оновлення Joomla

Спочатку всі операції виконуються на тестовому сайті. Щоб почати перехід до версії Joomla 3.x, потрібно перейти в меню Компоненти і вибрати пункт «Оновлення Joomla!».

У правій частині сторінки з’явиться кнопка «Параметри», після натискання якої, відкриється вікно з налаштуваннями:

Оновлення Joomla – керівництво для початківців веб - майстрів

Тут слід змінити тип джерела оновлення. За промовчанням вибрано «Дистрибутиви Joomla з тривалим періодом підтримки».

На даний момент у лінійці 3.x вихід такої версії тільки очікується, тому потрібно переключити сервер оновлень на «Дистрибутиви Joomla з короткостроковій підтримкою».

Оновлення Joomla – керівництво для початківців веб - майстрів

У деяких випадках кнопка «Встановити оновлення» з’являється не відразу, тому необхідно в меню «Розширення» вибрати підменю «Менеджер розширень», де на вкладці «Оновлення» натиснути кнопку «Очистити кеш»:

Оновлення Joomla – керівництво для початківців веб - майстрів

Тепер в розділі «Оновлення Joomla! з’являться дані про самої останньої доступної версії CMS. Після установки перевірте базу даних на наявність помилок.

У разі успішного завершення процесу, дотримуючись інструкції про те, як оновити Joomla, повторіть всю послідовність дій для основного сайту.

Удачі Вам!