1. Годинку подумайте над тим, хто і навіщо може шукати ваші товари. Створіть приблизний портрет своєї цільової категорії, визначитеся, що користувачі очікують від пропонованих товарів.

Приклад: У сайту tecckom.com (торгівля супутниковими телефонами) цільова категорія буде наступною: мандрівники, журналісти, бізнесмени, транспортні компанії, нафтовики, газовики, геологи – люди, яким потрібна надійна зв’язок на всій території Росії.

2. Подумайте, з допомогою яких фраз будуть шукати ваші товари.

Приклад: Сайт tecckom.com знаходять як за загальним словосполученнями («супутниковий телефон», «супутниковий зв’язок»), так з цілком конкретним маркам обладнання («Qualcomm GSP 1600», «Telit SAT 600»).

3. Перевірте свої припущення за допомогою «Яндекс.Діректа». Створіть список фраз, схожих з заданими спочатку. Використовуйте «Рамблер-Асоціації» для пошуку близьких за значенням виразу. У списку для кожної ключової фрази вкажіть кількість запитів на місяць (за даними Яндекса).

Приклад: «супутниковий телефон» (400 запитів в місяць) може бути запропоновано як «супутниковий телефон ціна» (30), «супутниковий телефон москва» (14), «продаж супутникового телефону» (47).

4. Упорядкуйте цей список за потенціалом пошукових фраз. Виділіть перші 30-50 згідно з наступним принципом: якщо фраза сама по собі може бути винесена в заголовок сторінки, так її і залишайте. Якщо ні — перетворіть її на вид, при якому вона буде виглядати більш природно. Решта залиште без зміни.

Приклад: «супутниковий телефон москва» стане «Супутникові телефони в Москві».

5. Для виділених фраз напишіть окремі сторінки, де заголовок сторінки в тегах title, keywords, description, h1, th, і кілька разів виділено тегом b в тексті сторінки. Розмір кожної сторінки повинен бути не менше 200 слів. На сторінці повинно бути 2-3 зображення, значення alt тега яких буде збігатися із заголовком.

6. Для фраз автоматично створіть набір сторінок з використанням правил з попереднього пункту. Текст може бути щось на кшталт «Якщо ви зацікавилися «ключова фраза», то ми можемо вам допомогти. Зателефонуйте нам або подивіться в нашому каталозі.»

7. Все це «багатство» викладіть в кореневу директорію сайту і зробіть посилання з головної сторінки (обов’язково!). Це цілком можна буде зробити, відступивши пару екранів за допомогою тега br.

8. «Згодуєте» сайт Яндексу, Рамблеру, Гуглю, Апорту і дрібним пошуковикам.

9. Зайдіть в директорію Яндекса в розділ «Каталоги». Зареєструйтеся хоча б у перших 200. Це дасть вам приблизно 40 посилань.

10. Наберіть найбільш перспективні пошукові фрази і подивіться, хто є хто на першій сторінці. Якщо будь-які сайти не є вашими прямими конкурентами, з ними варто домовитись про обмін посиланнями. Найкраще це виходить, якщо написати гарні статті і в підписі до статті вказати адресу вашого сайту.

11. Сповістіть ваших партнерів про створення вашого сайту, попросіть їх про додавання посилання на ваш сайт з їх сайтів.

12. Створіть односторінкові сайти на будь-якому безкоштовному хостингу (бажано на Narod.ru) з оптимізованим під основні ключові слова текстом.

13. Чекайте 2-3 тижні, поки вас проіндексують пошукові машини. Як тільки з’явитеся — починайте «чаклувати». Наприклад, якщо одна зі сторінок знаходиться дуже низько по слову «супутниковий телефон», скопіюйте з невеликими змінами текст цієї сторінки кілька разів. Це дозволить збільшити кількість ключових слів на сторінці.

14. Частіше додавайте нові статті на сайт. Зміст статей повинен відповідати як основним, так і другорядним за ключовими словами.

15. Працюйте з клієнтами! Насамперед, попросіть друга подзвонити за телефоном, вказаним на сайті і спробувати поговорити з співробітниками. Потім напишіть листа від імені Васі Пупкіна з конкретними питаннями. Розмістіть на кожній сторінці сайту контактну інформацію та час роботи.