Отримання доходу від власного сайту – кінцевий результат, якого прагне будь-інтернет-бізнесмен. Контекстна реклама, партнерські програми, продаж різноманітних товарів і послуг – все це можливо лише при достатньо великій кількості відвідувачів.

Безумовно, головним критерієм успішності інформаційного ресурсу є якість, яке передбачає корисний контент, продуманий дизайн, зручну навігацію. Тим не менш, навіть якщо ваш сайт – твір інтернет-мистецтва, люди повинні якимось чином дізнатися про його існування, і в цьому випадку на допомогу приходять різні способи просування.

Існує безліч варіантів просування сайту: хтось ставить у главу кута соціальні мережі, деякі активно використовують системи контекстної реклами і банерні мережі, але переважна більшість в першу чергу приділяють увагу позицій сайту в пошукових системах і «черпають» основний трафік з них:

У даній статті буде розглянуто розділ AddUrl різних пошукових систем.

Що це таке і навіщо потрібно?

Індексація інформаційного ресурсу пошуковими системами – один з найважливіших моментів у функціонуванні будь-якого сайту. Пошукові роботи повинні легко проходити по всій структурі ваших веб-сторінок і бачити саме ту інформацію, яку ви хочете показати.

Якщо ж індекс потрапляють дані, які суперечать правилам пошукових систем, або весь процес займає занадто багато часу, то Яндекс і Google не стануть вашими друзями, а, отже, і допомоги у залученні аудиторії від них чекати не доведеться.

Саме тому дуже важливо завершити всі роботи над функціоналом і структурою сайту, провести тестування і тільки після цього відкривати інформаційний ресурс для пошуковиків. У тому випадку, коли ви впевнені, що ваше «дітище» готове до індексації, важливо, щоб пошукові системи були сповіщені про існування сайту.

Для цього існує розділ AddUrl: після додавання в нього адреси вашого інформаційного ресурсу, пошукові роботи набагато швидше здійснять індексацію (2-3 тижні). Якщо ж проігнорувати дану процедуру, в пошуковій видачі, приміром, Yandex ваш сайт може виявитися лише через 1-1,5 місяця.

Додавання URL-адреси в різні пошуковики

Розглянемо реєстрацію сайту в найбільш популярних пошукових системах.

  • Яндекс. Перейшовши на головну сторінку Yandex.Webmaster, можна побачити список послуг, які доступні без реєстрації. Серед них є і можливість повідомити про новому сайті:

Розділ AddUrl в різних пошукових системах

Переходимо по посиланню і вводимо адресу сайту, капчу, тиснемо Enter і готово:

Розділ AddUrl в різних пошукових системах

  • Google. Щоб повідомити про появу свого сайту, в цьому пошуковику необхідна реєстрація. В наш час досить велика кількість людей мають поштову скриньку на Gmail (і не без причин), іншим же потрібно пройти 5 хвилинну процедуру, після чого перейти по посиланню, а далі аналогічні дії: вводимо адресу свого сайту і капчу:

Розділ AddUrl в різних пошукових системах

  • Bing. Тут, на відміну від Google і подібно Яндексу, реєстрація не потрібна. Все, що потрібно – перейти за посиланням і виконати аналогічну з наведеними вище процедуру:

Розділ AddUrl в різних пошукових системах

  • Rambler. У випадку з цією пошуковою системою, все набагато простіше. Якщо ви повідомили про своєму сайті Яндексу, то сповіщати Рамблер не потрібно, так як пошукова база у них одна і та ж:

Розділ AddUrl в різних пошукових системах

  • Yahoo. Не найпопулярніший пошуковик серед вітчизняних користувачів, проте, у світі його позиції дуже високі. За аналогією з Рамблером і Яндексом, для того, щоб повідомити Yahoo про появу сайту, достатньо додати його в Bing.

А що, якщо ігнорувати AddUrl

Якщо ви з якихось причин не бажаєте зареєструвати сайт в пошукових системах, то можете привернути увагу пошукових роботів до свого ресурсу іншими способами. Залишайте посилання скрізь, де тільки можна: форуми, блоги, а головне – соціальні мережі.

Знайшовши кілька зовнішніх посилань на ваш ресурс, пошукові роботи швидше почнуть вивчати його сторінки. Однак найбільш оптимальний варіант – все-таки скористатися розділом AddUrl.

Таким чином, додавання адреси інформаційного ресурсу за допомогою розділу AddUrl дозволяє повідомити пошуковим системам про появу нового сайту і, таким чином, прискорити індексацію. Чим раніше пошукові роботи почнуть вивчати сторінки вашого ресурсу, тим краще.