Банківська система в очах пересічної людини виглядає якимось особливим світом, в який потрапляють лише обрані. «У неї нова шуба, напевно, за банкіра заміж вийшла!», «Ти що, пограбував банк, звідки нова машина?». Взяті на квартиру кредити сім’ї віддають протягом довгих років, багато в чому обмежуючи свої витрати. Банк – це цитадель зла для одних і джерело миттєвого багатства для інших:

Однак у наш час стати учасником банківської системи може практично кожна людина, незалежно від віку та професії. Партнерські програми банків дозволяють здійснювати взаємовигідне співробітництво між фінансовими установами і фізичними особами. Саме про банківських партнерках і піде мова в даній статті.

Основні відомості

Як і всі подібні програми, партнерки банків спрямовані на залучення нових клієнтів, збільшення продажів банківських послуг. Перш фінансові установи для таких цілей не мали своїх власних штатних працівників, у яких була фіксована заробітна плата та обов’язкові соціальні пакети. Такі працівники, безумовно, є і зараз, проте банківські партнерки істотно скоротили їх штат.

Щоб стати партнером фінансової установи, необхідно пройти через такі етапи:

 • Подати письмову заяву в банк;
 • Пройти перевірку служби безпеки;
 • Укласти договір між вами і банком;
 • Обзавестися карткою для отримання прибутку.

Зазначені вище пункти належать до офлайн-співпраці. Тобто, ваша робота буде полягати в тому, щоб «за руку» приводити клієнтів в банк (попередньо налаштувавши їх на замовлення фінансових послуг). Чи варто говорити, що така робота, крім певних навичок ведення розмови, вимагає вміння йти на деякі компроміси зі своєю совістю. Однак банківські партнерські програми існують і в онлайн-середовищі, де стати учасником набагато простіше, а умови співпраці більш прозорі.

Варто зазначити, що доступ до найбільших банківських партнерським програмам можна отримати через посередників. Такі онлайн-сервіси (іменовані агрегаторами), як Admitad, CityAds, AD1 пропонують вам стати партнерами різних фінансових установ.

Коротко розглянемо кожен із зазначених агрегаторів.

 • Admitad. Даний онлайн-сервіс об’єднує таких великих гравців ринку фінансових послуг, як «Тінькофф кредитні системи», «Home Credit», «Анталбанк» і багатьох інших:

Партнерські програми банків: кожен може приєднатися

Послугами цього агрегатора користується понад 200 тисяч веб-майстрів та півтисячі рекламодавців;

 • CityAds. Ця мережа має в своєму розпорядженні значним списком фінансових установ. Проте стати партнером якого завгодно банку в даній системі не так просто. Деякі банки не беруть під своє крило новачків, а для початку співпраці необхідна попередня бесіда зі службою підтримки:

Партнерські програми банків: кожен може приєднатися

До позитивних сторін системи користувачі відносять докладну статистику;

 • AD1.Даний агрегатор об’єднує досить невелика кількість фінансових установ, однак наявність таких великих банків, як «Тінькофф» і «Home Credit» свідчить на користь онлайн-сервісу:

Партнерські програми банків: кожен може приєднатися

Для того щоб стати учасником партнерської програми банків в інтернеті, перш за все, необхідно мати джерело трафіку. Якщо раніше найбільш популярним засобом залучення відвідувачів було їх перенаправлення з власного сайту, то зараз все частіше в справу вступають групи у великих соціальних мережах.

Суть співпраці з банком, як правило, досить проста. Ви забезпечуєте банківським онлайн-систем нових користувачів, розміщуючи на своєму сайті партнерське посилання, і якщо перейшли по ній люди здійснюють замовлення будь-яких фінансових послуг (кредити, депозити), то ви отримуєте винагороду.

Переваги і недоліки

Співпраця з банками має свої плюси і мінуси. Для початку розглянемо позитивні моменти:

 • Високий дохід. Якщо розглядати онлайн-бізнес в якості основного виду діяльності, то співпраця з фінансовими установами може принести непоганий прибуток. Власники серйозних сайтів, забезпечують банки тематичним трафіком, можуть отримувати близько 1000 доларів в місяць (і цей дохід є пасивним);
 • Можливість заробити для всіх. Навіть якщо ви не володієте відвідуваним сайтом, ви можете стати учасником партнерки фінансової установи. Невеликих банків, які видають микрозаймы, набагато більше, ніж великих фінансових організацій, тому ви можете підшукати підходящу під характеристики наявного у вас джерела трафіку партнерку.

Тепер розглянемо недоліки банківських партнерських програм:

 • Вимоги до трафіку. Якщо ви захочете стати партнером великого банку, то повинні будете надати тематичний ресурс (фінанси, економіка), не порушує норм чинного в країні законодавства. Також не можна якимось чином мотивувати користувачів на перехід за посиланням;
 • Лише невеликий відсоток перейшли по посиланню людей замовляє послуги. Якщо статистика переходів говорить вам про те, що на банківський онлайн-сервіс перейшла значна кількість людей, це ще аж ніяк не привід для радості. Приміром, якщо відвідувачами вашого сайту є переважно люди до 18 років, то ніяких фінансових операцій вони все одно здійснити не зможуть. Крім того, багато, навіть вже замовлені послуги, не підтверджуються з-за відмови банку або користувача.

Популярні партнерки

Розглянемо деякі великі банки та їх партнерські програми:

 • Тінькофф. Як вже було згадано вище, партнерська програма Тінькофф доступна в багатьох агрегаторах:

Партнерські програми банків: кожен може приєднатися

Серед основних особливостей можна виділити досить жорсткі вимоги до джерел трафіку. Приміром, заборонено направляти відвідувачів через брендовані групи або користуватися системами контекстної реклами, створюючи кампанії за ключовими словами, містить слово «тінькофф» в різних модифікаціях. Однак якщо вам все ж таки вдасться стати партнером, співпраця обіцяє суттєві дивіденди;

 • Ощадбанк. На офіційному сайті Ощадбанку є розділ пропозицій партнерам, проте в ньому відсутня інформація про будь-які види залучення клієнтів:

Партнерські програми банків: кожен може приєднатися

Партнерська програма Ощадбанку передбачає співпрацю в сфері правочинів щодо нерухомості або автокредитування. Тобто, простим фізичним особам, які не мають відношення до світу великих продажів, стати партнерами Ощадбанку не вийде;

 • Приватбанк. Український фінансовий гігант володіє власною системою залучення клієнтів:

Партнерські програми банків: кожен може приєднатися

Партнерка Приватбанку дозволяє зареєстрованим користувачам встановлювати на своїх інтернет-ресурсах рекламні банери і отримувати дохід від операцій залучених клієнтів.

Таким чином, партнерські програми банків – це один із способів монетизації власного сайту або групи в соціальній мережі. Якщо ви маєте відвідуваним веб-ресурсом, орієнтованим на фінансову тематику, то співпраця з великими фінансовими установами, безумовно, буде вигідно.

Однак якщо ваш сайт недостатньо популярний і не відповідає вимогам партнерських програм великих банків, то варто задуматися про доцільність співробітництва з дрібними гравцями фінансового ринку.