Найбільш простим і зручним способом віддаленої роботи на перший погляд є набір тексту на дому. Надрукувати певну кількість символів з наданих матеріалів (наприклад, зображення) – це найпростіше, що можна знайти на просторах інтернету.

Вакансії на таку роботу претенденти легко знайдуть на багатьох сайтах віддаленої роботи.

Суть роботи на дому по набору тексту дуже проста. Ви отримуєте текст у вигляді картинки або рукописного матеріалу, і набираєте його в програмі Microsoft Word або її аналоги.

Готовий варіант тексту відсилаєте замовнику і отримуєте чесно зароблені гроші.

Які знання, вміння та технології вам знадобляться?

 • По-перше, складач текстів на дому повинен бути дуже грамотним людиною. Абсолютно очевидно, що ніхто не захоче платити гроші за текст, набраний з помилками.

  Тому візьміть собі за правило у вільний час читати книги – саме завдяки цій звичці ви зможете підвищити рівень своєї грамотності;

 • По-друге, ви повинні вміти швидко друкувати. Тут працює проста арифметика: чим більше символів зможете набрати, тим вище буде ваш заробіток. В ідеалі, ви повинні володіти так званим «сліпим» методом набору тексту, тобто друкувати, не опускаючи погляд на клавіатуру.

  Тим, хто вперше чує про це, хочеться порекомендувати пройти навчання з допомогою спеціальної програми-тренажера «Соло» — нічого складного, а швидкість набору тексту значно зросте:

 • По-третє, ви повинні вміти працювати з програмою Microsoft Word чи її аналогом. В роботі по набору текстів на дому цінується правильне оформлення – це величезний плюс в скарбничку виконавця;
 • І, звичайно ж, ви повинні навчитися організовувати себе. Одного разу прострочивши замовлення, ви більше не отримаєте роботу. Тому з повагою і серйозністю ставитеся до такої, здавалося б, легкій роботі як набір тексту.

В якій же формі Ви будете отримувати вихідні матеріали для набору тексту?

Існує лише три варіанти матеріалів:

 • Рукописний текст. Таке джерело є найбільш складним при наборі тесту на дому, але і оплачується його обробка вище двох інших видів матеріалів:
  Робота по набору тексту на дому – міфи і реальність
 • Відсканований текст. Найбільш легкий варіант. До речі, при такому варіанті можна скористатися спеціальною програмою для розпізнавання тексту (наприклад, Fine Reader), що істотно полегшить вам роботу;
 • Аудіозапис (лекція, семінар). Такий вид підробітку на дому по набору тексту нагадує диктант.
 • Які способи оплати вам можуть запропонувати?

 • Найпоширеніший і зручний спосіб оплати електронні гроші. Краще, якщо у вас до початку роботи з набору тексту за гроші буде заведено з одного гаманця в кожній найбільш популярної платіжної системи: WebMoney, Яндекс.Гроші, RBKMoney, PayPal.

  Погодьтеся, буде прикро, якщо ви упустите хороший замовлення тільки тому, що у вас не буде електронного гаманця в тій системі, з якою працює замовник:

  Робота по набору тексту на дому – міфи і реальність

 • Оплата на банківську карту. Дуже зручний варіант, однак, далеко не всі замовники мають можливість переказу грошових коштів виконавцю таким способом.
 • Передача готівки. Цей спосіб дуже зручний для обох сторін, однак в 99% випадків замовник і виконавець живуть далеко один від одного, і робота по набору тексту, як і її оплата можлива лише через інтернет.
 • Можуть обдурити при такій роботі?

  На жаль, можуть!

  Ось лише кілька варіантів обману, які використовуються шахраями:

  • Замовник вимагає від складача тексту на дому передоплату в якості страховки, що завдання буде виконано в строк. Ніколи не робіть передоплату! Ніхто, ні на одній роботі в реальному житті не платить своїм начальникам гроші, в якості гарантії виконання роботи;
  • Замовник отримує готовий текст і зникає, так і не заплативши за виконану вами роботу по набору текстів на дому. Завжди беріть передоплату. Краще втратити менше, ніж дарма витратити свій час;
  • Викуп матеріалу на пошті з оплатою пересилки. Замовник надсилає матеріал наложеним платежем по пошті і, нібито, щоб мінімізувати свої втрати, просить вас оплатити їх. За таких умов роботи, краще відразу від неї відмовлятися.

  Ідеальний варіант – це укладений між замовником і виконавцем договір. Але, на жаль, у світі фріланса такий підхід до роботи практикується вкрай рідко.

  Так чи існує така робота, як складач текстів на дому та без вкладень насправді? Існує, однак, назву її «копірайтинг».

  Діяльність копірайтера (рейтера) це і є набір тексту, але не бездумний і механічний, як при простому наборі з картинки.

  Копірайтери створюють професійний текстовий контент. Таку роботу ви можете відшукати біржах фріланса і копірайтингу.

  Удачі Вам!