Як показує практика, людей, які чітко розуміють хто такий копірайтер набагато менше, ніж людей, які шукають роботу копірайтера. У зв’язку з цим, для початку, розберемося, що мається на увазі під цією роботою.

Копірайтер в широкому сенсі – це людина, яка пише тексти. Рекламні статті, слогани, назви компаній, різні креативи – все це предмети діяльності копірайтера. Очевидно, що копірайтинг – це творча робота. Вам доведеться генерувати ідеї і підбирати слова, які можна найкращим чином ці ідеї вкласти.

Природно, якщо ви хочете писати статті, ви повинні бути достатньо грамотні, інакше ви будете виглядати просто несерйозно. Ваші тексти повинні бути лаконічні і в теж час насичені та цікаві. Адже це реклама – галузь жорстокої конкуренції.

Ще одна складність полягає в тому, що вам, швидше за все, доведеться писати про те, у чому ви не дуже добре розбираєтеся або зовсім не розбираєтеся, і вам доведеться за короткий термін освоювати досить велика кількість матеріалу, який, часом, не так просто піддається розумінню.

Ви збираєтеся працювати в Інтернет, і тому повинні ознайомитися з деякими особливостями написання текстів. Текст з екрану монітора сприймається трохи інакше, ніж з друкованих джерел.

Як же все-таки отримати роботу копірайтера?

В Інтернет існує маса сайтів з пропозиціями про роботу. Краще відразу відбирати ті, які містять пропозиції роботи копірайтером. Для цього введіть на будь-якому пошуковому сайті словосполучення типу потрібен копірайтер або потрібен копірайтер. Майже завжди на таких сайтах вам надається можливість розмістити своє резюме, для того щоб роботодавці, яким потрібен позаштатний копірайтер самі могли знайти вас. Резюме копірайтера – це і маленький шматочок його портфоліо. Адже резюме – це і є рекламний текст, і ви рекламуєте себе. Це в жодному разі не означає, що ви можете писати в резюме інформацію, що не відповідає дійсності. Повірте, що в більшості випадків це не призводить до успішного співробітництва. Ще раз нагадаю, що реклама – це область жорсткої конкуренції, та анкет в розділі резюме копірайтер, як правило, набагато більше, ніж в розділі » вакансії копірайтер. Ви також можете не залишати своє резюме на сайті, а відправити безпосередньо роботодавцю, пропозиція якого вас зацікавило. Якщо у вас немає портфоліо – створіть її. Виберіть кілька тем, бажано щоб це були такі теми, в яких ви розбираєтеся не найкращим чином. Напишіть статті на ці теми. Придумайте сценарій відеоролика. Тим самим ви зможете скласти портфоліо, і отримати невеликий досвід, хоча і не в реальних умовах роботи.

Основні правила, яких повинен дотримуватися копірайтер не так вже й багато, проте дотримуватися їх часом досить складно.

Не йдіть від мети. Коли ви порушите це правило, ви, як правило, порушуєте ще одне – стислість. Мета вашого тексту – реклама, не забувайте про це. Якщо ви пишете багато зайвої та об’ємної інформації, у вас великий шанс втратити читача.

Будьте чесні. Якщо читач засумнівається хоч в одному вашому слові – він не буде довіряти всьому тексту.

Ви повинні бути впевнені, що читач зрозуміє вас. Пишіть на мові читачів, пишіть для них.

Ставитеся до читача як до самого себе. Погодьтеся, що вам було б неприємно читати статтю, написану зверхньо. Точно також як і вашим читачам.

Перечитуйте текст вголос. Коли ви читаєте про себе, ви можете не помітити тих деталей, які помітить читач.

Вчіться весь час, читайте тексти конкурентів, освоюєте нові прийоми. Світ не стоїть на місці, і для того щоб бути затребуваним і актуальним – ви повинні йти в ногу з ним. У кожного автора є свій стиль. У кого-то він яскравий і запам’ятовується, у кого-то він невиразний і розпливчастим. Копірайтер бореться за клієнта і його стиль просто зобов’язаний бути яскравим, інакше його просто не будуть помічати.

Це лише деякі поради. Можна сказати, напрямок, в якому слід рухатися для того, щоб стати копірайтером і пропонувати якісні послуги копірайтера. Поставте собі мету і йдіть до неї, не знижуючи темп і, можливо, незабаром ви отримаєте свій перший досвід як копірайтер фрілансер. Бажаємо вам удачі!