Дорогі друзі,

WordPress, безумовно, дуже зручна і проста платформа для створення веб-сайтів, до того ж вона забезпечує простий спосіб розширити / налаштувати існуючий базовий функціонал за допомогою плагінів.

При роботі з системою у нас часто виникає необхідність створити деякі додаткові поля в профілях користувачів. WordPress має вбудовані обігу (хуки), з допомогою яких ми можемо виводити додаткову інформацію при відображенні профілю і виконувати деякі інші дії.

У цій статті я розповім, як ми можемо додати додаткові поля в профіль користувача і зберегти ці дані в БД.

Давайте створимо плагін і назвемо його «UserFBAddress». З його за допомогою в профіль користувача буде додаватися додаткове поле «обліковий Запис Facebook».

Для цього ми будемо використовувати наступні два звернення (хука):

  • show_user_profile;
  • personal_options_update

Звернення «show_user_profile» викликається, коли відображається сторінка профілю. «personal_options_update» — коли користувач зберігає дані в профілі.

Крім цього, ми будемо використовувати два такі функції:

  • get_user_meta ( );
  • update_user_meta ( )

Функція «get_user_meta()» використовується для того, щоб отримати з використанням ключа будь-які дані, пов’язані з користувачем. Функція «update_user_meta()» використовується для збереження з використанням ключа даних, пов’язаних з користувачем.

Вставити в файл плагіна наведений нижче код та активуйте плагін:

add_action(‘show_user_profile’, ‘UserFBAddress_add’);
add_action(‘personal_options_update’, ‘UserFBAddress_update’);
function UserFBAddress_add(){
global $user_ID;
$fb_add = get_user_meta($user_ID, «user_fb_txt»);
if(is_array($fb_add))
$fbadd = $fb_add[0];
?>

Тепер давайте розберемося в самому коді:

  • Перше, що ми робимо, це вказуємо WordPress викликати функції, коли запускаються обігу. Це робиться з допомогою add_action ( );
  • Коли запускається звернення «show_user_profile», WP викликає UserFBAddress_add ( ) також і для «personal_options_update», він в свою чергу викликає «UserFBAddress_update()»;
  • Після цього задаємо функцію. UserFBAddress_add() виводить користувачеві додаткове поле в формі введення даних;
  • Функція UserFBAddress_update() оновлює значення ключа, пов’язаного з користувачем.

Після того, як плагін буде активований, в нижній частині сторінки профілю користувача ви побачите нове поле «обліковий Запис Facebook». Тепер ви можете додавати в профілі стільки поля, скільки вам буде потрібно. Для цього ви можете використовувати описані вище функції.

На малюнку нижче показаний сам плагін в дії:

Переклад статті «How to Add Custom Fields to User Profile in WordPress Using Plugins» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.