Зміст:

1. Пошуковці
2. Каталоги
3. Реєстрація в пошукових системах
4. Реєстрація в каталогах
5. Пошуковики. Детальніше
6. Що робити, щоб вас не видалили
а) В каталозі
б) В пошуковику
7. Недобросовісні каталоги
8. Курйози з пошукачами
9. Списки каталогів
10. Терміни

1. Пошуковці

Отже. Доброго дня! У цій статті ми обговоримо всі особливості багатьох каталогів та пошукових систем. Для того щоб почати їх розглядати, спочатку ми повинні обговорити їх призначення в мережі.
Пошуковики безперечно в Інтернеті важливі і відповідно потрібні. Для чого? Так як по самій нахабною статистикою, щодня в Інтернеті додається кілька тисяч сайтів. Ви звідки почнете шукати потрібну вам інформацію, припустимо про машинах. Невже з сайту присвяченого кулінарії? Абсурдно звучить, чи не так? Або, припустимо, на цей форум б ви не прийшли, не будь пошуковика! Тому що варіантів приходу сюди маса!
Наприклад
1)Вам сказав один!
2)Ви знайшли його пошукачем
3)В каталозі
4)Посиланню з іншого сайту

А тепер… подумайте, до якого пункту опосередковано зводяться інші? Правильно до другого. Чому? Пояснюю. Вам сказав одне посилання. Гм. А якщо подумати, звідки він про неї здогадався? Ні, я, звичайно, припускаю, що він ясновидець, всяке в житті буває, але, тим не менш, швидше за все він дізнався про якийсь посиланням, використовуючи один з нижніх пунктів. Припустимо, він шукав початок Інтернету і напоровся на який-небудь каталог. Неважливо білий або чорний (докладніше про це далі) це каталог. Знайшов в ньому цю посилання. І що далі… Роботи пошукачів адже теж у пошуку кінця Інтернету (бажаю їм удачі), і теж індексують цю сторінку з потрібною вам посиланням (якщо цей каталог не порушує правила сервісу пошуку). І що? Цю сторінку цілком реально знайти пошуком ключових слів. Посилання з іншого сайту? Застосовується теж умова, яка описуется вище. Бот індексує і такі посилання з таких сайтів. Отже до чого прийшли? Та все до того звідки і почали. Тобто до пошуковикам. А навіщо тоді ці посилання, на яких сайтах? А все, для того щоб пошукові роботи могли знайти цей сайт і занести його в пошук. Є ще один аспект реєстрації сайтів в каталозі та обміну посиланнями з родинними сайтами, але він ближче до розкручування. Тобто дивимося мою іншу статтю, яка знаходитися десь нижче цієї теми. Гаразд, скажу. Це робиться для підняття тИЦ і PR (Терміни). Так що ж таке пошуковик? Я спробую пояснити на своїх словах.

Пошуковик – це система пошуку сайтів в мережі Інтернет, для класифікації їх за категоріями, і знаходженню за певним підбору ключових слів(Терміни).

У всіх пошукачів, відрізняється спосіб-алгоритм пошуку, відповідно, сайт знаходиться на першому місці в одному пошуковику за запитом користувача, в іншому пошуковику, з цього ж запиту може знаходитись нижче. Чому? Є у пошукачів певний спосіб ранжирування, і побудови сайтів в пошуковому запиті. Наприклад, в Yandex матися алгоритм обчислення тіц, який постійно вдосконалюється і змінюється. Тому з ними іноді трапляються курйози (тема — Курйози з пошукачами). Докладніше про способи та алгоритмах ранжирування сайтів в пошукових системах ви можете, подивившись в кінці цієї статті.

2. Каталоги

За визначенням багатьох веб-майстрів каталоги це дуже швидкий, але в теж час дуже не надійний спосіб розкрутки сайту. Чому? Та тому що ними керують теж люди, яким треба підняти свої сайти-каталоги. Багато каталоги можуть видалити ваш сайт з рубрики, для того щоб їх тіц піднявся більше, а в свою чергу взагалі не піднявся! А чому? тіц обчислюється досить дивним чином, і всі веб-майстри просікли якусь особливість. А полягає вона в тому: тіц нараховується за посилання з інших сайтів на ваш. І якщо ви обмінялися посиланнями, але хтось з вас посилання не додав, а ваш партнер додав, то вам відповідно і дістанеться весь пиріг, а тільки половина. Під пирогом я мав на увазі тіц. Тому й існує класифікація каталогів на білі, сірі, чорні. А зараз докладніше про кожен з видів:

1) Білі – каталоги, які не потребують посилання на себе, тобто працюють тільки на свою репутацію серед користувачів. А навіщо тоді вони взагалі потрібні? Що мають автори з таких сайтів. Думаю це зрозуміло відразу. Швидше за все, такі сайти, обвішані рекламними банерами як новорічна ялинка! Ну да ладно. Чорт з ними. Головне щоб наша посилання справно там стояла. А перетерпіти похід на сторінці додавання, через дерева з банерами різних видів і форм, цілком реально. Зате буде результат.
2) Чорні каталоги. Мають таку підлу можливість вимагати наявність посилання на них у вашому сайті. Причому перевіряє робот, а не живий чоловік… і він заглядає в код, а не в написі на вашій сторінці…. Тому обдурити його дуже складно. Далі всі заявки, що надійшли на посилання надходять до модератора, який перевіряє повторно. А не видалили ви дорогоцінну ссилочку. Якщо видалили, то можете забути цей каталог… а Потім цей же модератор аналізує вашу сторінку на якість… І якщо вважатиме вас (цензура), то можете не чекати своє посилання в їх каталозі.
3) Сірі. Поєднують в собі особливості білих і чорних каталогів. Причому в різних комбінаціях. Наприклад, можуть не поставити ваше посилання якщо не знайдуть посилання на них(буває і таке), а може і навпаки. Чому? Модератори теж люди, і можуть перебувати в поганому настрої, а можуть і в хорошому. Загалом, потрапите ви в такий каталог, це, безсумнівно, справа випадку.

3. Реєстрація в пошукових системах

В принципі нічого складного там немає. Найчастіше пошуковик сам реєструє ваш сайт, якщо на нього веде хоч одне посилання з іншого сайту. Якщо ж поки не веде, ви можете зайти на відповідні сторінки в пошукові системи, наприклад, в Яндекс це http://webmaster.Yandex.ru (без www!). Але ручний спосіб безперечно краще, але в той же час занадто багато часу забирає у веб-майстрів.

4. Реєстрація в каталогах

Тут трохи складніше ситуація. Адже у каталогів немає ботів (але є кілька винятків). Тому вам доведеться реєструвати ваш сайт вручну, або скориставшись спеціальними програмами. Майже всі з них платні! Причому далеко не з дешевих! Наприклад, NetPromoter коштує більше 100 доларів. Але якщо ви її купите, то ця програма сама зареєструє ваш сайт в декількох тисячах каталогів. Перед цим ви заповнюєте дані свого сайту і включаєте цю програму. Через кілька хвилин ваш сайт буде зареєстрований в декількох тисячах каталогах. Є так само безкоштовні програми, які мають просто базу з потрібними сайтами білих каталогів. В них ви знову заповнюєте свої дані, але при цьому заходити на сайт і натискати щось типу «Додати» вам продється самими. Але є одна гарна якість. Всі поля для заповнення заповнюються даними, які ви ввели в базу програми з самого початку. А якщо цих каталогів в базі близько 5 тисяч? Тоді вам доведеться просидіти всю ніч перед комп’ютером. Також є можливість заплатити деяким людям, які цим заробляють. Через тиждень можна перевірити, який спосіб дієвіше…

Як це ні дивно найпрогресивнішим способом виявився – реєстрація вручну. Сам відчував.

5. Пошуковики. Детальніше

На перших місцях в цьому огляді, на думку багатьох веб-майстрів варто:
• Яндекс
• Google
• Rambler
• Апорт
Ця четвірка є найпрогресивнішою в СНД – Інтернеті. Я не буду виділяти регіональні пошукові системи, такі як . А тепер докладніше про кожен з них

Яндекс! Цей пошуковик по праву пожинає лаври найкращого пошуковика Рунета. Як говоритися – Яндекс. Знайдеться все. І це не перебільшення. Воістину могутній пошуковик, має дуже хороших роботів. Тим більше, що вони самі розумні боти в рунеті. Поганим якістю є строгість додавання в каталог та індексування сайту для пошуку. Для індексування за тематикою використовує безліч факторів. Від «alt=» до тегів . При цьому якщо ви розмістите на вашій сторінці що-небудь не помітне для ока, наприклад картинку розміром 1пиксель або текст менше 4пикселей, то будьте впевнені бот вашу сторінку забанить, і навряд чи допустить до наступної індексації. Тому будьте акуратні, не намагайтеся обдурити ботів.

Google – Це безперечно дуже хороший пошуковик, просто він трохи поступається Яндексу у функціональності. У нього є ряд переваг, таких як: – пошук певного типу файлів. Чому ж він знаходиться на другому місці? Тому, що сторінка, розміщена в Інтернеті менше 7 місяців ніколи не вийде на перші місця за запитом. Гугл любить старі перевірені сторінки.

Рамблер – цей пошуковик хороший лише тим, що багато людей пострадянського простору знають його, і шукають тільки з його допомогою. А так він має свої недоліки у вигляді не дуже розумних роботів і ненавистничестве динамічних сторінок.

Апорт – цей пошуковик порівняно недавно вийшов в Інтернет, але знають про нього вже багато, тому якщо у мене щось не перебувати в інших пошукових системах, я обов’язково знайду в ньому. І боти у нього нормально відносяться до динамічних сторінок, і досить часто заглядають на сайти.

6. Що робити щоб вас не видалили

Ця частина статті як завжди коротке.

а) В каталозі. Для білих робити нічого не треба. Для сірих теж. А ось для чорних… Тут досить складніше. Ваше посилання буде стояти у них до тих пір, поки буде зворотній посилання на них у вас на сайті. Перевіряють наявність ботами.

Б) В пошуковику. Просто дотримуйтесь правил сервісу. Так само прочитайте іншу статтю, яка знаходитися трохи нижче, під назвою – «Розкрутка сайту».

7. Недобросовісні каталоги

Відповідно найбільшу цінність для нас мають ті каталоги, які не просто публікують «тупу посилання», типу www.avtobus.ru — а ті, які ставлять тіло гіперпосилання, вказаний при реєстрації назву сайту. Таких каталогів більшість, але природно, далеко не всі. При цьому. Деякі веб-майстри самі дозволяють нахабніти, таким каталогів! Адже перевірити наявність вашого посилання можливе лише вручну… Нудно, неактуально? Згоден. А що робити? Доводиться вручну. Хоча б раз в місяць пробігтися по каталогах, в яких зареєстрований ваш сайт.

8. Курйози з пошукачами

Розглядати всі курйози з пошукачами не можу. Для цього доведеться писати окрему статтю:), а ось головний я зможу детально описати.

Курйоз стався цей відразу з багатьма пошуковими системами. Я перевіряв. А курйоз ось у чому:
У всіх каталогах відразу сталося ось що. При запиті «Найкращий пошуковик» — всі пошуковики видали чужі сайти. Наприклад, при запиті в Яндексі видавався Google і навпаки. Чому? Бо роботи першими зареєстрували не свій сайт, а інші сайти, які в подальшому призвели до конкурента. Але після введення нової технології ботів пошуку, все ж стали на перші місця. Причому нові технології ввели відразу після курйозу, що наштовхує на роздуми… 

9. Списки каталогів

У цьому списку наведено каталоги, тільки білі!
Medgorodok.kiev.ua ( http://www.medgorodok.kiev.ua/kat/ ) * пряме посилання
10pr.net ( http://www.10pr.net/ ) * пряме посилання
1-2.ru/links ( http://www.1-2.ru/links ) * пряме посилання
1c.int.ru ( http://www.1c.int.ru/link/ ) * пряме посилання
5ballov.com.ru ( http://5ballov.com.ru/top/index.php ) * пряме посилання
7ok.info ( http://www.7ok.info/linkpartner.asp ) * пряме посилання
Abc-electronics.ru ( http://abc-electronics.ru/link/ ) * пряме посилання
Abiturcenter.ru ( http://www.abiturcenter.ru/link ) * пряме посилання
Absolutecatalog.com.ru ( http://absolutecatalog.com.ru ) * пряме посилання
Absurd.com.ru ( http://absurd.com.ru. ) * пряме посилання
Absurd.com.ru ( http://www.absurd.com.ru/ ) * пряме посилання
Acecatalog.com.ru ( http://acecatalog.com.ru/ ) * пряме посилання
Add ( http://add.h15.ru/ ) * пряме посилання
Addsite.h12.ru ( http://www.addsite.h12.ru/index.php ) * пряме посилання
Advancedcatalog.com.ru ( http://advancedcatalog.com.ru/ ) * пряме посилання
Advantagecatalog.com.ru ( http://advantagecatalog.com.ru/ ) * пряме посилання
Adverlink.com.ru ( http://www.adverlink.com.ru/ ) * пряме посилання
AGRO.NET.RU ( http://www.agro.net.ru/dir ) * пряме посилання
Allcat.com.ru ( http://www.allcat.com.ru ) * пряме посилання
Allcat.net ( http://www.allcat.net/ ) * пряме посилання
allcatalogue.com ( http://allcatalogue.com/ ) * пряме посилання
Allcooking.ru ( http://allcooking.ru/data/cat/ ) * пряме посилання
Allen-studio.ru ( http://www.allen-studio.ru ) * пряме посилання
Alljob.com.ua ( http://alljob.com.ua/links ) * пряме посилання
Alllink.ru ( http://www.alllink.ru/ ) * пряме посилання
Alllinks.ru ( http://www.alllinks.ru ) * пряме посилання
Alphabetcatalog.com.ru ( http://alphabetcatalog.com.ru/ ) * пряме посилання
Alt.rcom.ru ( http://www.alt.rcom.ru/links ) * пряме посилання
Altrc.ru ( http://www.altrc.ru/links/ ) * пряме посилання
Anek.dax.ru/link ( http://www.anek.dax.ru/link/ ) * пряме посилання
Antalya.ru ( http://www.antalya.ru/links ) * пряме посилання
Arab.ru ( http://www.arab.ru/links ) * пряме посилання
Arbitratus.ru ( http://www.arbitratus.ru/links ) * пряме посилання
Arnola.ru ( http://www.arnola.ru ) * пряме посилання
Art.bdk.com.ru ( http://art.bdk.com.ru/katalog/ ) * пряме посилання
Artvolkov.ru ( http://artvolkov.ru/links/ ) * пряме посилання
Artvolkov.ru/links ( http://artvolkov.ru/links ) * пряме посилання
Asbuka.ru ( http://www.asbuka.ru/dir ) * пряме посилання
Asbuka.ru ( http://www.asbuka.ru/dir/ ) * пряме посилання
Asm.al.ru ( http://www.asm.al.ru/ ) * пряме посилання
Atlanktis.ru ( http://www.atlanktis.ru/ ) * пряме посилання
Audit-online.ru ( http://www.audit-online.ru/index.php ) * пряме посилання
Autocat.com.ru ( http://www.autocat.com.ru ) * пряме посилання
Auto-com.ru ( http://www.auto-com.ru/catalog/site.html ) * пряме посилання
Auto-top.auto-vek.ru ( http://www.auto-top.auto-vek.ru/autolinks/links ) * пряме посилання
Aviarost.ru ( http://www.aviarost.ru/cat ) * пряме посилання
Aws.vrn.ru ( http://www.aws.vrn.ru/dir ) * пряме посилання
Bcg71.al.ru ( http://bcg71.al.ru/ ) * пряме посилання
Belokot.info ( http://belokot.info/link/index.php ) * пряме посилання
Belokot.ru/link ( http://www.belokot.ru/link ) * пряме посилання
Bestcapshop.info ( http://www.bestcapshop.info/list.php ) * пряме посилання
Bigdir.ru ( http://www.bigdir.ru/ ) * пряме посилання
Biomix.ru ( http://www.biomix.ru/links/ ) * пряме посилання
BizUa — Бізнес в Україні ( http://www.bizua.com.ua/katalog/index.php ) * пряме посилання
Bordo.ru ( http://www.bordo.ru/dir/ ) * пряме посилання
BR.by ( http://www.br.by/ ) * пряме посилання
Bring.com.ru ( http://bring.com.ru/cs.php?action=cat ) * пряме посилання
Brunet.ws ( http://www.brunet.ws/ ) * пряме посилання
Bryanskcity.ru ( http://www.bryanskcity.ru/services/webcat/1036259423/ ) * пряме посилання
Bullterrier.kiev.ua ( http://www.bullterrier.kiev.ua/enlink/index.php ) * пряме посилання
Business-training.ru ( http://www.business-training.ru/cat/ ) * пряме посилання
Bytovuha ( http://www.bytovuha.com.ua/main2.html ) * пряме посилання
Cardiosur.ru/dir ( http://www.cardiosur.ru/dir ) * пряме посилання
Cat.blacksea-tours.ru ( http://www.cat.blacksea-tours.ru ) * пряме посилання
Cat.nevsky.name ( http://cat.nevsky.name/ ) * пряме посилання
Cat.pdmsk.ru ( http://www.cat.pdmsk.ru ) * пряме посилання
Catalink.ru ( http://catalink.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.eti.ru ( http://catalog.eti.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.e-translate.ru ( http://catalog.e-translate.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.holod.ru ( http://catalog.holod.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.holodilnik.com ( http://www.catalog.holodilnik.com/ ) * пряме посилання
catalog.lab-tex.ru ( http://www.catalog.lab-tex.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.macesta-s.ru ( http://catalog.macesta-s.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.motlex.ru ( http://www.catalog.motlex.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.msstady.ru ( http://catalog.msstady.ru ) * пряме посилання
Catalog.mygames.ru ( http://www.catalog.mygames.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.neva.pp.ru ( http://www.catalog.neva.pp.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.poiskinfo.net ( http://www.catalog.poiskinfo.net/ ) * пряме посилання
Catalog.rcdesign.ru ( http://catalog.rcdesign.ru ) * пряме посилання
Catalog.rent-spb.ru ( http://www.catalog.rent-spb.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.sitestyle.ru ( http://www.catalog.sitestyle.ru ) * пряме посилання
Catalog.vimdivision.ru ( http://catalog.vimdivision.ru/ ) * пряме посилання
Catalog.zapravka-514-68-08.ru ( http://www.catalog.zapravka-514-68-08.ru/ ) * пряме посилання
Catalogone.com.ru ( http://catalogone.com.ru/ ) * пряме посилання
Catalog-Security.com.ua ( http://www.catalog-security.com.ua/ ) * пряме посилання
Catalogu)net ( http://www.catalogu.net ) * пряме посилання
Catalogue.elbsystem.com ( http://catalogue.elbsystem.com/index.php ) * пряме посилання
Catalogue.marka.ua ( http://www.catalogue.marka.ua ) * пряме посилання
Chat.sobaka.biz ( http://www.chat.sobaka.biz/link/ ) * пряме посилання
Chu-do.net.ru ( http://www.chu-do.net.ru/ ) * пряме посилання
C-nami.ru ( http://www.c-nami.ru/links ) * пряме посилання
Coda.net.ru ( http://www.coda.net.ru ) * пряме посилання
ComfortableRU.net — в РУнет з комфортом! Путівник по сатйам рунета. ( http://comfortableru.net/ ) * пряме посилання
Dalmatia.ru ( http://www.dalmatia.ru/links ) * пряме посилання
Dat.h1.ru ( http://www.dat.h1.ru/1/ ) * пряме посилання
Dat.h1.ru ( http://www.dat.h1.ru/1/index.php ) * пряме посилання
Dddesignstudio.com ( http://www.dddesignstudio.com/links.php ) * пряме посилання
Debri.ru ( http://debri.ru/cat/ ) * пряме посилання
Dir.justa.ru ( http://www.dir.justa.ru ) * пряме посилання
Dir.org.ru ( http://dir.org.ru ) * пряме посилання
Direct.expoinform.net ( http://direct.expoinform.net/ ) * пряме посилання
Etalon.inc.ru/catalog.php ( http://www.etalon.inc.ru/catalog.php ) * пряме посилання
Ethnomusic.panfiloff.com ( http://www.ethnomusic.panfiloff.com/cgi-bin/catalog/index.pl ) * пряме посилання
Eurocourt.ru/cncat ( http://www.eurocourt.ru/cncat/ ) * пряме посилання
E-web.h11.ru ( http://e-web.h11.ru/cgi-bin/cat.cgi ) * пряме посилання
Fareast.ru ( http://www.fareast.ru ) * пряме посилання
Firec.biz/ ( http://firec.biz/ ) * пряме посилання
Flash Zone Catalog ( http://flashzone.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Forex.aaanet.ru ( http://www.forex.aaanet.ru/katalog/add.php ) * пряме посилання
France-travel.ru ( http://france-travel.ru/dir/ ) * пряме посилання
Frank.ru ( http://www.frank.ru/links/ ) * пряме посилання
Fromatoz.com.ua/ ( http://www.fromatoz.com.ua ) * пряме посилання
Fworld.ru ( http://fworld.ru ) * пряме посилання
Gazdagroup.com ( http://www.gazdagroup.com/link ) * пряме посилання
Geo-line.ru ( http://www.geo-line.ru/ ) * пряме посилання
Gidropompa.ru ( http://www.gidropompa.ru/links ) * пряме посилання
Go.linkz.ru ( http://go.linkz.ru/link ) * пряме посилання
Go2web.ru ( http://www.go2web.ru/ ) * пряме посилання
Goodservice.ru ( http://www.goodservice.ru/kat ) * пряме посилання
Googl.net.ru ( http://www.googl.net.ru/ ) * пряме посилання
Gsmsoft.ru ( http://www.gsmsoft.ru/com_links.html ) * пряме посилання
Gss.net.ru ( http://www.gss.net.ru/ ) * пряме посилання
Health2000.agava.ru/links ( http://www.health2000.agava.ru/links/ ) * пряме посилання
Hfree.ru ( http://hfree.ru/?razd=linki ) * пряме посилання
Hi-tech.spiderweb.ru ( http://hi-tech.spiderweb.ru/cs.php ) * пряме посилання
Hobo.ru ( http://hobo.ru/index.htm ) * пряме посилання
Holms.adamant.ua ( http://holms.adamant.ua ) * пряме посилання
Holms.ukrnet.net ( http://holms.ukrnet.net/ ) * пряме посилання
Hotwheels.h10.ru ( http://hotwheels.h10.ru/link ) * пряме посилання
Icapital.com.ru/ ( http://icapital.com.ru/ ) * пряме посилання
i-click.ru ( http://www.i-click.ru/ ) * пряме посилання
Ilaxy.com.ru ( http://www.ilaxy.com.ru ) * пряме посилання
Indesign.com.ru ( http://indesign.com.ru/cs.php ) * пряме посилання
Index.all-hotels.in.ua ( http://index.all-hotels.in.ua/ ) * пряме посилання
Info1.ru ( http://www.info1.ru ) * пряме посилання
Iptop.net ( http://iptop.net/script/obmen/ ) * пряме посилання
Istopnik.ru ( http://www.istopnik.ru/infolinks/ ) * пряме посилання
Jankoy.org.ua ( http://www.jankoy.org.ua/link ) * пряме посилання
JOB.WS/dir Каталог ( http://job.ws/dir/ ) * пряме посилання
JorJ.net.ru — каталог кращих ресурсів Рунета… ( http://jorj.net.ru/ ) * пряме посилання
Katalog.presentacia.ru ( http://katalog.presentacia.ru/ ) * пряме посилання
Kesson.ru ( http://www.kesson.ru/infolinks ) * пряме посилання
Kobo.ru ( http://www.kobo.ru/ ) * пряме посилання
Kompass-komi.ru ( http://www.kompass-komi.ru/dir ) * пряме посилання
Kondor-trade.ru ( http://www.kondor-trade.ru/catalog1.shtml ) * пряме посилання
Kuhni-mebel.ru ( http://www.kuhni-mebel.ru/catalog/index.php ) * пряме посилання
Legaltranslator.ru ( http://www.legaltranslator.ru/links/ ) * пряме посилання
Lineonline.ws ( http://www.lineonline.ws ) * пряме посилання
LinksGold — каталог Золотих посилань. Ми платимо відвідувачам Золотом ( http://www.linksgold.ru/ ) * пряме посилання
LinkTown ( http://www.linktown.ru ) * пряме посилання
List.perm.ru ( http://list.perm.ru/?gl=1 ) * пряме посилання
List.stroyconsul.ru ( http://www.list.stroyconsul.ru ) * пряме посилання
Listo.ru ( http://www.listo.ru/ ) * пряме посилання
Loving.hop.ru ( http://loving.hop.ru/ ) * пряме посилання
Marmara.ru ( http://www.marmara.ru/links ) * пряме посилання
Marmaris.ru ( http://www.marmaris.ru/links/ ) * пряме посилання
Marmaris.ru/links ( http://www.marmaris.ru/links ) * пряме посилання
Mavpa.com ( http://www.mavpa.com/ ) * пряме посилання
Medagent.ru ( http://www.medagent.ru ) * пряме посилання
Medlook.ru ( http://www.medlook.ru/list/ ) * пряме посилання
Metal-trade.ru ( http://www.metal-trade.ru/sites/ ) * пряме посилання
Mobilogo.net.ru ( http://www.mobilogo.net.ru/cs.php ) * пряме посилання
Moscowinterpreter.com ( http://www.moscowinterpreter.com/links/ ) * пряме посилання
Mosolov.info/cncat ( http://www.mosolov.info/cncat/ ) * пряме посилання
Mostaxi.ru ( http://www.mostaxi.ru/ ) * пряме посилання
Myref.ru ( http://www.myref.ru/cat ) * пряме посилання
Nea-music.com ( http://www.nea-music.com/index.php ) * пряме посилання
Neftegaskadry.ru ( http://www.neftegaskadry.ru/links ) * пряме посилання
netMOZ ( http://www.netmoz.org/ ) * пряме посилання
Newc.biz ( http://newc.biz/ ) * пряме посилання
Newhouse.ru ( http://www.newhouse.ru/ ) * пряме посилання
News.sobaka.biz ( http://www.news.sobaka.biz/link/ ) * пряме посилання
Ngo.ru ( http://www.ngo.ru ) * пряме посилання
Ngo.ru ( http://www.ngo.ru/ ) * пряме посилання
Nk-tour.ru ( http://www.nk-tour.ru/dir/ ) * пряме посилання
Novomoskovsk.fatal.ru ( http://novomoskovsk.fatal.ru/catalog ) * пряме посилання
Nsp.org.ua ( http://www.nsp.org.ua/add.php ) * пряме посилання
Offroad.ru ( http://offroad.ru/dir/ ) * пряме посилання
Okoshko.com.ru ( http://www.okoshko.com.ru/cs.php ) * пряме посилання
Orca.krsk.ru/catalog ( http://www.orca.krsk.ru/catalog ) * пряме посилання
Osinovkol.spb.ru ( http://osinovkol.spb.ru/ ) * пряме посилання
Parangon.ru ( http://www.parangon.ru ) * пряме посилання
Pero.pp.ru ( http://pero.pp.ru/partners/ ) * пряме посилання
Petroleum.sobaka.biz ( http://www.petroleum.sobaka.biz/link/ ) * пряме посилання
Petrow.net/ ( http://petrow.net/ ) * пряме посилання
Pizzapack.fatal.ru ( http://pizzapack.fatal.ru/link/ ) * пряме посилання
Placdarm.ru ( http://www.placdarm.ru ) * пряме посилання
Plasmatech.ru/links ( http://www.plasmatech.ru/links/ ) * пряме посилання
Poisk.com ( http://www.poisk.com ) * пряме посилання
Poiu.ru ( http://www.poiu.ru ) * пряме посилання
Poli.com.ru ( http://www.poli.com.ru/cs.php ) * пряме посилання
Pozdravlenie.ru ( http://www.pozdravlenie.ru/links/ ) * пряме посилання
Poznavatelno.ru ( http://www.poznavatelno.ru/ ) * пряме посилання
Pozvonok.ru ( http://www.pozvonok.ru/catalog/cat.php ) * пряме посилання
Pravila.org ( http://www.pravila.org/cncat/ ) * пряме посилання
Prestig-electro.ru ( http://prestig-electro.ru/dir/ ) * пряме посилання
Printerlink.median.ru ( http://printerlink.median.ru/ ) * пряме посилання
PRlink ( http://www.prlink.org/ ) * пряме посилання
Psy.com.ru/allbest.asp ( http://psy.com.ru/allbest.asp ) * пряме посилання
Qcat.biz/ ( http://qcat.biz/ ) * пряме посилання
Rabotu.ru ( http://www.rabotu.ru/katalog/ ) * пряме посилання
Ramblers ( http://www.ramblers.ru/katalog.html ) * пряме посилання
Ramdex.ru ( http://www.ramdex.ru/ ) * пряме посилання
Rating.automiami.ru ( http://rating.automiami.ru ) * пряме посилання
Rating.beststar.ru ( http://rating.beststar.ru ) * пряме посилання
Rating.bibip.ru ( http://rating.bibip.ru ) * пряме посилання
Rating.burjuasia.ru ( http://rating.burjuasia.ru ) * пряме посилання
Rating.city-market.ru ( http://rating.city-market.ru/ ) * пряме посилання
Rating.credit-online.ru ( http://rating.credit-online.ru ) * пряме посилання
Rating.detskiymir.ru ( http://rating.detskiymir.ru/ ) * пряме посилання
Rating.dezst.ru ( http://rating.dezst.ru ) * пряме посилання
Rating.ekosila.ru ( http://rating.ekosila.ru/ ) * пряме посилання
Rating.logotipa.ru ( http://rating.logotipa.ru/ ) * пряме посилання
Rating.pinkqueen.ru ( http://rating.pinkqueen.ru ) * пряме посилання
Rating.plank.ru ( http://rating.plank.ru/ ) * пряме посилання
Rating.roelanstroy.ru ( http://rating.roelanstroy.ru/ ) * пряме посилання
R-control.ru/sitecatalog ( http://www.r-control.ru/sitecatalog/ ) * пряме посилання
Region27 ( http://www.region27.ru/list/ ) * пряме посилання
Ruda.bip.ru ( http://ruda.bip.ru/ ) * пряме посилання
Rulist.info ( http://www.rulist.info ) * пряме посилання
Runetlink.ru ( http://www.runetlink.ru/ ) * пряме посилання
Ruscatalog.com ( http://www.ruscatalog.com ) * пряме посилання
Rusz.ru/catalog ( http://www.rusz.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Saytostroy.ru ( http://www.saytostroy.ru/link ) * пряме посилання
Sb.com.ru ( http://sb.com.ru/ ) * пряме посилання
See ( http://see.h15.ru/ ) * пряме посилання
Se-marketing.com.ru ( http://www.se-marketing.com.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Sex.biz.ua ( http://www.sex.biz.ua ) * пряме посилання
Simtrans.ru ( http://www.simtrans.ru/links ) * пряме посилання
Singles.com.ua ( http://singles.com.ua/rus ) * пряме посилання
Sitemaster.net.ru ( http://www.sitemaster.net.ru/cs.php?action=cat ) * пряме посилання
Startpages.ru ( http://www.startpages.ru/ ) * пряме посилання
STEP BY STEP ( http://stepbystep.spb.ru/reting.php ) * пряме посилання
Stroimaster.com.ru ( http://stroimaster.com.ru/cs.php?action=cat ) * пряме посилання
Stroka.info ( http://www.stroka.info/ ) * пряме посилання
Stroylider.ru/ ( http://stroylider.ru/ ) * пряме посилання
Stulya.ru ( http://www.stulya.ru/dir ) * пряме посилання
Superdoor.com.ru ( http://superdoor.com.ru/cs.php?action=cat ) * пряме посилання
Tainik.ru/catalog ( http://www.tainik.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Technicaltranslation.ru ( http://www.technicaltranslation.ru/links ) * пряме посилання
Tehnika.spb.su ( http://www.tehnika.spb.su/palinks/ ) * пряме посилання
Telekom.al.ru ( http://www.telekom.al.ru ) * пряме посилання
Thai.ru ( http://www.thai.ru/links/ ) * пряме посилання
Thailand-travel.ru ( http://www.thailand-travel.ru/dir/ ) * пряме посилання
Tooyoo.ru ( http://dir.tooyoo.ru/cgi-bin/add.cgi ) * пряме посилання
Top.ex-po.ru ( http://top.ex-po.ru/ ) * пряме посилання
Top.ustanovi.ru ( http://top.ustanovi.ru/ ) * пряме посилання
Top100.uka.ru ( http://top100.uka.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Top100.uka.ru/catalog ( http://www.top100.uka.ru/catalog ) * пряме посилання
Top200.biz ( http://top200.biz/ ) * пряме посилання
TOPCATALOG ( http://www.topcatalog.com.ua/ ) * пряме посилання
Tou.ru ( http://www.tou.ru ) * пряме посилання
Trico.com.ru ( http://www.trico.com.ru/internet/index.php ) * пряме посилання
Trikhin.ru ( http://trikhin.ru/ ) * пряме посилання
Trophywolf.ru ( http://www.trophywolf.ru/dir/ ) * пряме посилання
Tuimazy.webhost.ru ( http://www.tuimazy.webhost.ru/php/catalog ) * пряме посилання
Tula.us ( http://www.tula.us ) * пряме посилання
Turban.ru ( http://www.turban.ru/dir ) * пряме посилання
Turok.ru ( http://www.turok.ru/links ) * пряме посилання
Turz.ru ( http://www.turz.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Tusovkavlad.ru ( http://www.tusovkavlad.ru/ ) * пряме посилання
Udivi.ru ( http://www.udivi.ru/ ) * пряме посилання
Ukrweb.com.ua/catalogue ( http://www.ukrweb.com.ua/catalogue/ ) * пряме посилання
ULTRABYTE.RU Інформаційно-пошуковий каталог. ( http://www.ultrabyte.ru ) * пряме посилання
Ultrex.ru/catalog/ ( http://ultrex.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Unikum.biz ( http://www.unikum.biz/cat/cat2.php ) * пряме посилання
Urlsbook.com ( http://www.urlsbook.com/ ) * пряме посилання
Vestor-ru.ru ( http://vestor-ru.ru/dir ) * пряме посилання
Vip-bilet.ru ( http://vip-bilet.ru/ ) * пряме посилання
VIPkatalog ( http://vipkatalog.net.ru ) * пряме посилання
Volgogradcity.ru ( http://www.volgogradcity.ru/web/ ) * пряме посилання
Votpusk.msk.ru ( http://www.votpusk.msk.ru/cs.php ) * пряме посилання
Vse.uz ( http://www.vse.uz/ ) * пряме посилання
Web.spiderweb.ru ( http://www.web.spiderweb.ru/cs.php ) * пряме посилання
Web.towerlinks.ru ( http://www.web.towerlinks.ru/cs.php ) * пряме посилання
Web.volgocity.ru ( http://web.volgocity.ru/ ) * пряме посилання
Web-decor.h11.ru ( http://web-decor.h11.ru/cgi-bin/u.cgi ) * пряме посилання
Webkuban.ru ( http://www.webkuban.ru/catalog/add/ ) * пряме посилання
Web-pay.ru ( http://www.web-pay.ru ) * пряме посилання
Webstarstudio.com ( http://www.webstarstudio.com/dir ) * пряме посилання
Web-zakaz.ru ( http://www.web-zakaz.ru/ ) * пряме посилання
Webzona.ru ( http://www.webzona.ru/ ) * пряме посилання
Weca.ru ( http://www.weca.ru/ ) * пряме посилання
White-cat.biz/links ( http://www.white-cat.biz/links/ ) * пряме посилання
Wizards.net.ru/cs.php ( http://www.wizards.net.ru/cs.php ) * пряме посилання
wmas.ru ( http://www.wmas.ru/ ) * пряме посилання
WorldWeb.net.ru ( http://www.worldweb.net.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Wsdance.com ( http://wsdance.com/new/ ) * пряме посилання
Wuo.ru ( http://www.wuo.ru ) * пряме посилання
Xpage.hop.ru ( http://xpage.hop.ru/phpscr/link/index.php ) * пряме посилання
Yamp.com.ru ( http://yamp.com.ru/ ) * пряме посилання
Yo.towerlinks.ru ( http://www.yo.towerlinks.ru/cs.php ) * пряме посилання
Yokko ( http://cat.yokko.ru ) * пряме посилання
Zachet.com.ru ( http://www.zachet.com.ru/cat ) * пряме посилання
Zamuzh.com ( http://www.zamuzh.com/ ) * пряме посилання
Zf.net.ru/resources/ ( http://www.zf.net.ru/resources/ ) * пряме посилання
Великий каталог сайтів ( http://www.big-site.ru/ ) * пряме посилання
Дерево PR ( http://www.treepr.com ) * пряме посилання
Детективне агенство ( http://www.links.ishem.ru/ ) * пряме посилання
Жовті сторінки ( http://yp.piter-press.ru/2004/ ) * пряме посилання
Інформаційно-розважальний портал ( http://top.dixis.net ) * пряме посилання
Каталог Med-Lib ( http://catalog.med-lib.ru/ ) * пряме посилання
Каталог ODIKA.NET ( http://odika.net/ ) * пряме посилання
Каталог vsego.ru ( http://www.vsego.ru ) * пряме посилання
Каталог Активних сайтів ( http://www.hbsa.biz/wm/ ) * пряме посилання
Каталог знайомств ( http://www.loving.hop.ru ) * пряме посилання
Каталог інтернет-магазинів ( http://www.shopcat.com.ru/ ) * пряме посилання
Каталог інтернет-послуг ( http://www.hostcat.com.ru ) * пряме посилання
Каталог Курортинфо ( http://www.kurortinfo.ru/cgi-bin/board/catalog.pl ) * пряме посилання
Каталог ресурсів estatelinks ( http://www.estatelinks.ru/ ) * пряме посилання
Каталог ресурсів Капітал Клубу ( http://venture-money-russia.ru/links/ ) * пряме посилання
Каталог сайтів — RUSWEB.ORG.RU ( http://rusweb.org.ru/ ) * пряме посилання
Каталог сайтів — каталог бізнес сайтів ( http://www.topresearch.ru ) * пряме посилання
Каталог Сайтів ( http://cat.mbsgroup.ru/ ) * пряме посилання
Каталог сайтів LIST.UZDOT.COM ( http://list.uzdot.com ) * пряме посилання
Каталог сайтів NofolloW ( http://www.nofollow.ru/ ) * пряме посилання
Каталог сайтів Клементина ( http://www.klementina.ru ) * пряме посилання
Каталог сайтів на Uplinks ( http://uplinks.h15.ru ) * пряме посилання
Каталог сайтів на Роботу.ру ( http://www.rabotu.ru/katalog ) * пряме посилання
Каталог сайтів нафтогазової галузі ( http://www.nge.ru/catalog_browse_0_0.htm ) * пряме посилання
Каталог сайтів нафтохімічної та хімічної промисловості ( http://www.himtrade.ru/catalog_browse_0_0.htm ) * пряме посилання
Каталог сайтів торжество ( http://torzhestvo.net ) * пряме посилання
Каталог посилань 2search.ru ( http://2search.ru/ ) * пряме посилання
Каталог посилань avataria.net.ru ( http://www.avataria.net.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Каталог посилань in-dp.com.ru ( http://www.in-dp.com.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Каталог посилань searches.net.ru ( http://www.searches.net.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Каталог посилань usersites.info ( http://www.usersites.info/catalog/ ) * пряме посилання
Каталог посилань VashaKniga.ru ( http://www.vashakniga.ru/dir/ ) * пряме посилання
Каталог посилань web-portal.net.ru ( http://www.web-portal.net.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Каталог посилань торгового дому ( http://www.glebta.vrn.ru/dir/ ) * пряме посилання
Каталог будівельних ресурсів ( http://www.zodchiy.ru/search/search.cgi ) * пряме посилання
Каталог Точок немає ! ( http://tochek.net/links ) * пряме посилання
Каталог ювелірних прикрасах ( http://rating.adria-gold.ru/ ) * пряме посилання
Колекція аватар для форумів. ( http://www.userpics.net.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Косметичка ( http://www.kosmetichka.ru/cat/ ) * пряме посилання
Новий каталог ( http://newcat.ru ) * пряме посилання
Загальний каталог посилань ( http://www.webcards.net.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Пермські ресурси інтернет ( http://www.permonline.ru/permonline/new/index.cfm?page=51 ) * пряме посилання
Прогноз погоди в С-Пб ( http://www.goodweather.spb.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Рейтинг інтернет-магазинів. Загальний каталог посилань. ( http://www.e-shops.net.ru/catalog/ ) * пряме посилання
Рекламне агентство БалтСтрой ( http://www.baltstroy.com/link/index.php ) * пряме посилання
Ресурси малого бізнесу ( http://www.sb.com.ru ) * пряме посилання
Сardiosur.ru ( http://cardiosur.ru/dir/ ) * пряме посилання
Сatalog.best-remont.spb.ru ( http://catalog.best-remont.spb.ru/ ) * пряме посилання
Сatalog.dfy.ru ( http://catalog.dfy.ru/ ) * пряме посилання
Сatalog.dvdonly.ru ( http://www.catalog.dvdonly.ru ) * пряме посилання
Сatalog.hut1.ru ( http://www.catalog.hut1.ru/index.php ) * пряме посилання
Сatalog.peterburgrent.ru ( http://www.catalog.peterburgrent.ru/ ) * пряме посилання
Сatalog.rentspb.msk.ru ( http://catalog.rentspb.msk.ru/ ) * пряме посилання
Сatalog.rentspb.spb.ru ( http://www.catalog.rentspb.spb.ru/ ) * пряме посилання
Сatalog.runetservice.ru ( http://www.catalog.runetservice.ru/index.php ) * пряме посилання
Сatalog.viptek.ru ( http://catalog.viptek.ru/ ) * пряме посилання
Сatalog.webgrup.ru ( http://catalog.webgrup.ru/ ) * пряме посилання
Сdc-msk.ru ( http://www.cdc-msk.ru/dir/ ) * пряме посилання
Сhernogolovka.net ( http://www.chernogolovka.net/dir/ ) * пряме посилання
Сontactme.ru ( http://contactme.ru ) * пряме посилання
Будівництво, нерухомість, меблі ( http://remont.sky.ru/p.php?p=catalogue ) * пряме посилання
Таганай — каталог сайтів ( http://links.tagany.ru ) * пряме посилання
Тематичні ресурси: вода, будівництво, промисловість ( http://www.voda-da.ru/ ) * пряме посилання
Білий каталог з прямими посиланнями. Зворотні посилання не потрібні

10. Терміни
тіц – тематичний Індекс Цитування. Метод розстановки сайтів в каталозі Яндекса. Нараховується шляхом зчитування кількості посилань на сайт яка ранжується
PR — тематичний Індекс Цитування. Метод розстановки сайтів в каталозі Google нараховується кількістю посилань ведуть на сайт.
Ключові слова – слова, коротко характеризують тематику сайту. Використовуються для пошуку.