94% керівників відділів маркетингу вважають, що Google Analytics може допомогти їм у досягненні цілей. Але коли справа доходить до практичного застосування, все гальмується. Тільки 15-20% компаній використовують показники сайту, отримані з допомогою Google Analytics, для управління маркетингом і бізнес-процесами:

Відстеження важливих показників KPI допоможе визначити ефективність сайту. Ці показники допоможуть не тільки оптимізувати ресурс, але і конвертувати відвідувачів у клієнтів.

Вимірювання ефективності сайту може виявитися непростим завданням. Існує багато різноманітних показників, які потрібно відстежувати, тому визначити найбільш важливі з них може бути проблематично. Крім цього ви захочете зрозуміти, що вимірюєте, навіщо і які дії необхідно зробити, щоб поліпшити продуктивність свого сайту.

У цій статті ми розглянемо вісім основних показників ефективності, які потрібно відстежувати на сайті.

8 ключових показників ефективності, які потрібно відстежувати на сайті

1. Показник відмов

Показник відмов сайту – це відсоток відвідувань ресурсу, в рамках яких користувач переглянув тільки одну сторінку. Ця важлива метрика KPI, яка просто вказує на те, як часто відвідувачі сайту залишаються на тій же сторінці, з якої вони потрапили на нього.

В чому може допомогти показник відмов?

Поцілунок метрики надає таку інфографіку показника відмов для сайтів різних тематик:

8 основних показників KPI, які потрібно відстежувати на сайті

Як і у випадку з кількістю переглянутих сторінок за сеанс, необхідно враховувати й інші ключові показники ефективності.

А також характер вашого бізнесу і ніші. Не можна судити про успішність свого сайту по високій частоті відмов. Наприклад, користувач може клацнути по посиланню у видачі пошукової системи, витратити 10 хвилин на читання статті, а потім піти і завершити дію за межами сайту. З точки зору Google Analytics — це показник відмов, хоча користувач здійснив потрібну дію.

Аномально високий показник відмов сигналізує про те, що багато людей покидають ваш сайт і не бажають залишатися, щоб переглянути іншу інформацію. Це може вказувати на те, що інтерфейс не в порядку або сторінка містить нерелевантні контент, який не повністю відповідає запиту користувача. Повільне завантаження сторінок і складна навігація також можуть привести до високої частоті відмов.

2. Унікальні відвідувачі сайту

Унікальні відвідувачі сайту — це відвідувачі, які відвідують ваш сайт перший раз протягом певного періоду часу. Ці відвідувачі враховуються один раз, навіть якщо вони відвідали сайт раніше.

Цей основний показник сайту визначається за IP-адресу користувача в поєднанні з файлом cookie в браузері, який вони використовують. Тому, навіть якщо ви завітали на сайт ще 50 разів, ви все одно будете вважатися одним унікальним відвідувачем. Але якщо ви відвідаєте цей сайт з іншого пристрою, наприклад, свого смартфона, то будете вважатися новим відвідувачем.

Для чого це потрібно?

Унікальні відвідувачі допоможуть аналізувати веб-трафік протягом часу. Ви зможете відстежити спади і злети кількості переглядів, і визначити, що може бути їх причиною.

Припустимо, що ви запустили новий продукт або розмістили потужну рекламу сайту. У цьому випадку ви побачите, що кількість унікальних відвідувачів збільшуються протягом певного періоду часу. Аналогічним чином, ви зможете побачити, де на протязі року спостерігаються спади. Це допоможе визначити, коли запускати різні рекламні акції і як розробляти більш сильний контент.

3. Перегляди сторінок за сеанс

Кількість сторінок, які користувач переглядає за сеанс, є важливим показником. Він повідомляє, наскільки переконливим користувачі вважають ваш контент.

Чому це важливо?

8 основних показників KPI, які потрібно відстежувати на сайті

Сторінки за сеанс — це спосіб утримати користувачів, підвищити їх інтерес і спонукати їх зробити наступний крок. Цей ключовий показник ефективності необхідний для вимірювання інтересу до вашого ресурсу.

Деякі вважають, що чим більше кількість сторінок за сеанс, тим краще. Але це не завжди так. Це може свідчити про те, що користувач щосили намагається знайти важливу інформацію. Щоб скласти більш повне уявлення, потрібно провести аналіз показників сайту: середню тривалість сеансу і показник відмов.

Високий показник кількості сторінок за сеанс у комбінації з низькою тривалістю сеансу і високою частотою відмов може вказувати на те, що користувачі не можуть знайти потрібну інформацію. У свою чергу невелику кількість переглянутих сторінок за сеанс у поєднанні з низькою тривалістю і високою частотою відмов, може сигналізувати про низьку якість контенту. Дві сторінки за сеанс — неофіційний галузевий стандарт.

4. Середня тривалість сеансу

Середня тривалість сеансу являє собою середню тривалість всіх відвідувань сайту. Поряд з показником відмов і кількістю переглянутих сторінок за сеанс, середня тривалість сеансу на сторінці сигналізує про те, як довго користувачі залишаються на вашому сайті. Це важливий показник для оцінки досвіду взаємодії користувача, якості та релевантності контенту.

Якою повинна бути величина середньої тривалості сеансу?

Галузевий стандарт становить від двох до трьох хвилин.

8 основних показників KPI, які потрібно відстежувати на сайті

Може здатися, що 2-3 хвилини — це не надто багато часу. Але користувачу цього достатньо, щоб прочитати контент і взаємодіяти з сайтом. Велика тривалість сеансу свідчить про те, що користувач більш активно взаємодіє з контентом.

Обов’язково потрібно перевірити показники сайту, щоб краще зрозуміти, що відбувається. Необхідно звернути увагу на канали трафіку, щоб визначити, які з них найбільше приваблюють користувачів.

5. Основні сторінки входу

Основні сторінки входу являють собою перші сторінки, на які потрапляють відвідувачі, коли вони приходять на сайт. Це може бути головна сторінка, правильно оптимізована стаття блогу або інша сторінка вашого сайту.

Як використовувати це у своїх цілях?

Основні сторінки входу привертають найбільшу кількість відвідувачів сайту. Тому дуже важливо, щоб ці сторінки були оптимізовані, вони повинні утримувати користувачів на сайті або стимулювати їх виконувати потрібні дії.

Наприклад, якщо однією із основних цільових сторінок є стаття, опублікована в блозі в 2012 році, при вивченні основних сторінок входу потрібно визначити, як перенаправляти відвідувачів через конверсионную послідовність на сторінку захоплення лідов або спонукати їх виконати певні дії. Це може стати ключем до збільшення обсягу продажів і рентабельності інвестицій.

6. Основні сторінки виходу

Сторінки виходу — це місце, з якого аудиторія покидає сайт. Можете вивчити цей розділ в Google Analytics, щоб визначити, в якій точці ви втрачаєте відвідувачів. Цей показник ефективності сайту допоможе визначити, де користувачі втрачають інтерес, і який тип контенту їх відштовхує.

Що зробити, щоб відвідувачі залишалися на сайті?

Маркетологи хочуть, щоб користувачі залишалися на сайті або виконували бажані дії. Тому основні сторінки виходу — хороша можливість що-небудь зробити. Після того, як ви визначите основні сторінки виходу, можна проаналізувати їх, щоб зрозуміти, в чому проблема. Є контент непривабливим? Відсутній заклик до дії? Спробуйте налаштувати стиль контенту та включити заклики до дії. А також додати підказки, щоб націлити відвідувачів сайту на подальші дії. Такі поліпшення можуть істотно вплинути на активність користувачів.

7. Досягнуті цілі та події

Досягнуті цілі показують, наскільки ефективний ваш сайт в конвертації трафіку і отриманні бажаних дій. Цілі можуть бути відфільтровані для визначення маркетингових каналів і веб-сторінок, щоб визначити, що допомогло конвертувати користувачів.

Відстеження подій допомагає зрозуміти, які дії роблять користувачі на певних сторінках сайту. Також можна фільтрувати цю інформацію по каналу трафіку і джерела.

Як використовувати цю інформацію?

Цей показник сайту дозволяє встановлювати значення для кожного компонента, необхідного в Google Analytics. Досягнення мети буде зараховуватися, коли всі задані умови будуть виконані на сайті. Це дозволяє відслідковувати будь-які взаємодії, які не призводять до нового перегляду сторінок — кліки, перегляди відео, кліки по посиланнях профілів в соціальних мережах, наведення курсору миші, завантаження сторінок і навіть кліки правою кнопкою миші.

8 основних показників KPI, які потрібно відстежувати на сайті

Показники конверсії сайту допоможуть зрозуміти, який контент на сайті найбільш привабливий і ефективний, тому можна застосовувати цей тип вмісту в іншому місці сайту.

8. Пошукові запити по сайту

Якщо на сайті ще не встановлена внутрішня пошукова система, вам необхідно встановити її і пов’язати з нею платформу аналітики. Google надає інструменти для використання цієї функції.

Як використовувати пошукові запити?

Після установки системи внутрішнього пошуку користувачі зможуть використовувати її, щоб шукати контент на сайті. Підключення до системи веб-аналітики дозволяє відстежувати пошукові запити і відвідані сторінки.

Це не тільки допоможе в створенні контенту, але і дозволить ідентифікувати будь-які проблеми. З пошукових запитів по сайту можна дізнатися, що відвідувачі сайту воліють, який контент відсутня. А також, які продукти або послуги цікавлять ваших відвідувачів.

Дізнайтеся, реалізований весь потенціал вашого сайту

Ви стурбовані тим, що ваш сайт не реалізує весь свій потенціалу? Перевірка показників сайту, кілька налаштувань і змін можуть призвести до потужним результатами, підвищивши рентабельність інвестицій в десять разів.

Переклад статті «Top 8 KPI Metrics to Track on Your Website» дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.