Багато чули про WordPress як про платформу для ведення блогу, деякі – як про універсальну систему управління контентом, яка може бути налаштована на виконання різних завдань. Але чи знаєте ви, що WordPress можна перетворити в соціальну мережу?

Це можна зробити за допомогою спеціального плагіна під назвою BuddyPress, який містить всі необхідні інструменти для організації власного онлайн-спільноти.

У цій статті ми розглянемо всі переваги BuddyPress, включаючи різноманітні соціально-орієнтовані теми. На наочному прикладі ми побачимо, як це може бути просто – керувати власним мережним співтовариством.

Мета впровадження BuddyPress

Ви можете спробувати запустити новий Facebook і отримати мільйони доларів інвестицій, хоча, напевно, мріяти про це буде дещо самовпевнено. Але запустити віртуальне представництво вашого відділу, компанії або навіть сім’ї з допомогою BuddyPress цілком можливо.

Більш того, зовсім не обов’язково обмежуватися маленьким спільнотою, в якому всі один одного знають. Тисячі користувачів можуть взаємодіяти один з одним різними способами за допомогою цього плагіна.

Чудовим прикладом роботи BuddyPress є сайт Shift.ms – соціальна мережа для людей, які страждають на розсіяний склероз.

На цьому сайті люди діляться інформацією, ставлять запитання або просто шукають і пропонують один одному моральну підтримку. Комбінація WordPress і BuddyPress роблять цей проект відмінним інформаційним ресурсом і інструментом спілкування.

Ще одна задача, яку можна вирішити за допомогою BuddyPress – спілкування користувачів і розробників якого-небудь продукту.

І оскільки BuddyPress, як і WordPress, вільне програмне забезпечення, над його вдосконаленням постійно працює значна кількість чудових людей.

Що входить в комплект?

BuddyPress включає в себе декілька компонентів, кожен з яких можна використовувати окремо або відключити в залежності від вимог вашого проекту. Усі ці компоненти перераховані на наведеному нижче скріншоті. Ця ілюстрація добре дає зрозуміти, яку функціональність пропонує нам BuddyPress:

Розширені профілі користувачів (Extended Profiles)

Ви легко можете доповнити користувальницькі профілі довільними полями за допомогою панелі адміністрування WordPress. Ось приклад:

BuddyPress — соціальний WordPress

Налаштування облікових записів (Account Settings)

Плагін відчутно розширює можливості стандартних налаштувань, особливо в питанні керування оповіщеннями. (Вищенаведений скріншот показує лише малу частку розширених налаштувань).

Налаштування друзів (Friend Connections)

Ви можете бути в курсі того, що роблять ваші друзі – приблизно так, як це зроблено в Facebook.

Особисті повідомлення (Private Messaging)

Менше соціальний, більш особистий спосіб комунікації.

Потоки активності (Activity Streams)

Можливість, порівнянна з «Хронікою» (Timeline) в Facebook. Вона призначена для відстеження активності користувачів і груп. Також є можливість переглядати всі події сайту, що реалізовано на Shift.ms:

BuddyPress — соціальний WordPress

Оповіщення (Notifications)

Можна відслідковувати у «Вхідних», в панелі управління і пересилати на електронну пошту.

Групи користувачів (User Groups)

Є можливість розділити ваш онлайн-спільнота на більш вузькі групи з власним потоком інформації. Ця можливість відмінно використовується Shift.ms.

Трекінг сайтів (Site Tracking)

Є спеціальна сторінка, за допомогою якої ви можете відстежувати зміни, що відбуваються на сторонніх сайтах.
До того ж, ви легко можете організувати свій форум.

Для цього потрібно всього кілька нескладних дій. А результат ви можете побачити тут:

BuddyPress — соціальний WordPress

Якщо ви добре знайомі з WordPress, управління BuddyPress не складе для вас праці. Наприклад, створення груп користувачів проводиться так само, як в WordPress, просто в інтерфейсі присутні додаткові опції.

Потоками інформації можна маніпулювати так само, як коментарями в WordPress. А ще плагін використовує стандартну систему управління користувачами. Іноді відрізняються назви вкладок і кнопок, але в цілому поріг входження для адміністраторів надзвичайно низький.

Розширюємо BuddyPress

Плагіни

BuddyPress на сьогоднішній день являє собою не просто плагін, а цілу платформу. Він не був би таким популярним, якщо б не надавав можливості розширити свої функції і налаштувати зовнішній вигляд за допомогою інших плагінів та тем.

На момент написання цієї статті існувало 548 плагінів, написаних виключно для використання спільно з BuddyPress.

Звичайно, ви можете використовувати і звичайні, не розраховані на BuddyPress плагіни, але в цьому випадку ви самі повинні переконатися в тому, що всі ваші плагіни добре працюють разом – адже BuddyPress зачіпає багато аспектів функціонування вашого сайту. У більшості випадків читання документації і нескладні тести допомагають з’ясувати питання сумісності.

Багато плагіни WordPress забезпечують інтеграцію в BuddyPress. Інша хороша новина полягає в тому, що BuddyPress практично не зачіпає функціонування WordPress блогу з усіма відповідними доповненнями.

Теми

BuddyPress може бути прикрашений будь темою для WordPress. Але це не означає, що вам не варто звернути увагу на теми, зроблені спеціально для BuddyPress.

Навіщо турбуватися про це? Спеціальні теми роблять використання деяких функцій плагіна більш зручним. Ті ж рекомендації можна почути, наприклад, щодо WooCommerce або будь-якого іншого масштабного плагіна.

Спеціальні теми мають більш зручне розташування елементів інтерфейсу і представляють специфічну функціональність (наприклад, потоки) в більш вигідному світлі:

BuddyPress — соціальний WordPress

Прекрасний приклад спеціальної теми для BuddyPress: «Community Junction». Ця тема має продуману навігацію, а те, як вона працює з групами, просто дивовижно:

BuddyPress — соціальний WordPress

Деякі теми підходять до реалізації специфіки BuddyPress інакше, повністю інтегруючи плагін в свій код. Приклад такого роду – тема «Made».

Вона має елементи управління BuddyPress і WordPress на одній сторінці. Ця тема творить чудеса, виводячи інтеграцію BuddyPress на новий рівень.

Джерела натхнення

BuddyPress може виглядати по-різному, особливо з урахуванням безлічі налаштувань і спеціальних тем. Давайте розглянемо приклади його застосування в реальних проектах.

Вже згаданий нами Shift.ms заслуговує згадки в новому контексті. Ви не впізнаєте в цьому сайті BuddyPress, поки не поглянете на його код.

Адміністратори сайту не тільки модифікували тему, але і поміняли назви стандартних елементів. Потік активності у них називається «what’s going on?» («Що відбувається?»), а форум визначено неологізмом «Speakeasy» («Простіше кажучи»), що саме по собі дуже креативно, як мені здається.

А ще мені подобається, як вони користуються можливостями налаштування профілю користувача, щоб підкреслити важливу для своїх користувачів інформацію.

VentureCapital4Africa також побудований на сильно кастомизированном BuddyPress. Розділ сайту «Підприємства» («Ventures») наочно це показує.

Це звичайні «Групи», доповнені полями «Учасники» та «Підсумковий план» (що теж здорово зроблено, враховуючи, що все це – лише стандартний профіль). В цілому сайт являє собою чудовий приклад використання можливостей BuddyPress по максимуму.

Якщо ви хочете подивитися на інші приклади, на сайті WordPress підтримується сторінка-виставка робіт, заснованих на BuddyPress.

Висновок

Як ви переконалися, BuddyPress являє собою набагато більше, ніж просто ще один спосіб додати своєму інтерактивності сайту. Вбудовані можливості цього плагіна дозволяють побудувати професійний сайт спільноти.

Додайте що-небудь з величезного числа доповнень і тим, і – хто знає?! – можливо, другий Facebook все-таки відбудеться.

Ви можете дізнатися про BuddyPress ще більше на його офіційному сайті.

Переклад статті «WordPress Gone Social – BuddyPress» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.