Що змушує відвідувачів закривати вікно браузера відразу ж після відкриття цільової сторінки? Які негативні фактори впливають на це і що можна зробити в цьому випадку? Нижче будуть наведені основні дратівливі користувача помилки, усунувши які, ви зможете затримати відвідувача і збільшити довіру до свого сайту.

Отже основні помилки:

 • Музика на сайті

  Одна з найпоширеніших помилок початківців веб-майстрів. Якщо у вас сайт розважальної тематики та без музики не обійтися, то слід передбачити можливість її включення/відключення і регулювання гучності.

 • Велика кількість текстової і банерної реклами

  Цей фактор теж є дратівливим для користувачів, особливо коли мова йде про спливаючій рекламі (попапах). І якщо для розважального сайту грамотно підібрані банери можуть бути елементом дизайну, то для інших тематик краще обійтися невеликою кількістю контекстної реклами.

  Кількість блоків контекстної реклами теж не варто робити надмірно великим, інакше користувач вирішить, що потрапив на MFA-сайт, створений виключно для розміщення реклами і закриє сторінку.

 • Повільне завантаження сторінок

  Швидкість завантаження впливала на привабливість сайту ще в часи зародження інтернету і впливає до сих пір, навіть в дещо більшою мірою. Якщо за часів повільного інтернету люди готові були чекати по кілька хвилин, то зараз, з розвитком широкосмугового підключення, десятисекундні очікування вже дратує багатьох.

  При цьому вага самої сторінок сьогодні вже відходить на другий план. Основними факторами, що впливають на швидкість завантаження, є оптимізація CMS, вибір сервера і пропускна здатність каналів хостера.

 • Застаріла та неактуальна інформація

  Наявність сторінок з подібною інформацією є цілком нормальним для блогу, але абсолютно не підходить для сайту. Особливо жахливо виглядає блок новин на головній сторінці, остання новина в якому була опублікована кілька місяців тому.

  Це є сигналом, що власник давно не займається своїм сайтом і навряд чи користувач знайде тут актуальну інформацію, тому при відсутності новин дані блоки краще прибирати.

 • Друкарські помилки, орфографічні і граматичні помилки

  Дивно, що доводиться про це говорити, але багато сайтів містять помилки, причому від більшості з них можна було б позбутися шляхом банальної перевірки орфографії Word. Зайве говорити, що наявність помилок не підвищує довіру до сайту як з боку користувачів, так і з боку пошукових систем.

 • Вимога реєстрації для будь-яких дій

  Дана вимога може бути виправданим для закритих форумів, сервісів, що надають які-небудь послуги або доступ до файлів, але навіть в цьому випадку слід передбачити тестовий вхід або іншу можливість оцінити пропозицію.

  Для інформаційного сайту вимога реєстрації заради можливості залишити коментар до статті є дратівливим чинником і відлякає багатьох відвідувачів.

 • Погано підібрана колірна гамма і занадто яскравий дизайн

  Для більшості сайтів кращим вибором досі є темний шрифт на світлому фоні. Так званий негативний дизайн (світлий шрифт на чорному фоні) подобається далеко не всім, як і інші колірні рішення. Особливо погано вони сприймаються при великих обсягах тексту і невдалому форматування.

  Що ж стосується надмірно яскравих, анімованих елементів веб-дизайну, то вони звичайно сприймаються як спроба привернути до сайту хоч якусь увагу і досить сильно дратують. Крім того вони прямо дають зрозуміти користувачеві, що даний сайт – перший досвід новачка.

 • Всі перераховані вище фактори є найбільш поширеними. Для перерахування всіх зустрічаються на сайтах помилок знадобилося б написати цілу книгу.

  Але перевіривши свій сайт на відповідність тільки викладеними вище правилами, ви зробите його набагато більш зручним для відвідувачів і істотно поліпшити поведінкові фактори.

  Тест юзабіліті сайту