Підбір ключових слів являє собою початковий і найважливіший етап процесу пошукової оптимізації.

Семантичне ядро — набір ключових словосполучень та слів, за яким користувачі будуть знаходити ваш сайт в пошукових системах.

Неправильно складена семантичне ядро сайту загрожує розкруткою за певним пошуковим запитам або з високо конкурентним ключовими словами, що не принесе помітного результату. Тому, ключові слова повинні бути орієнтовані в першу чергу на користувача.

Чим корисний аналіз, підбір і статистика ключових слів?

Яндекс — найбільша пошукова система Рунета, тому статистика ключових слів на Яндексі — першочерговим орієнтир просування веб-сайту на російському ринку.

Яндекс.Директ — сервіс розміщення контекстної реклами в згаданій пошуковій системі. Для успішної рекламної кампанії в Яндекс.Директ ключові слова підбирати потрібно самим ретельним чином.

Тому є кілька причин:

  • Економія бюджету рекламної кампанії. Головним секретом ефективності реклами в системі Яндекс.Директ є низька вартість залучення клієнта. Якщо не звертати уваги на це, рекламна кампанія вийде неефективною і дорогої;
  • Краща конверсія оголошення. Ваш сайт повинні відвідувати тільки потрібні і платоспроможні клієнти, які знаходять у ньому саме те, що шукали. У разі неграмотного підходу до підбору ключових слів ваш сайт будуть відвідувати незацікавлені люди.

Як здійснити ефективний пошук ключових слів Яндекс?

Яндекс.Вордстат

Сервіс Яндекс.Вордстат являє собою спеціалізований інструмент, що дозволяє здійснити підбір ключових слів Яндекс.Директ на основі пошукових запитів користувачів.

Принцип його роботи простий: ви вказуєте слово, для якого хочете переглянути статистику, після чого система відображає всі ключові фрази, в яких вказане слово вживається.

Переваги сервісу Яндекс.Вордстат:

  • Простота в використанні;
  • Відображення статистики як цільових, так і асоціативних запитів;
  • Оскільки Яндекс є пошуковим лідером Рунета, статистика ключових слів Яндекс — надзвичайно вагома деталь в просуванні російських веб-сайтів.

Недоліки сервісу Яндекс.Вордстат:

Сервіс не відображає кількість користувачів, які звернулися із запитом по ключу, а надає інформацію лише про кількість показів за запитом.

Таким чином, реальна кількість користувачів, які звернулися пошук Яндекса з певним запитом, буде в рази менше, ніж відображається в статистиці сервісу.

Верхня строчка статистики запитів відображає всі запити, які включають в себе досліджуваний вами ключ. Статистика ключових запитів Яндекс саме в тому відмінюванні й відмінку, в якому потрібно вам залишається тільки з допомогою спеціальних операторів.

Приклад підбору ключових слів в Яндекс.Вордстат

Перевірка ключових слів Яндекс, які користувачі запитують в пошуковій системі, не являє собою нічого складного.

Перейдіть на сайт сервісу та виберіть регіон, якщо необхідно:

Розглянемо в якості прикладу підбір ключових слів Яндекс на запит «семантичне ядро»:

Підбір ключових слів в Yandex.Wordstat

Ті цифри, які розташовуються поруч з кожним запитом, являють собою попередню оцінку кількості місячних показів.

Запит «семантичне ядро» має 6295 показів за місяць. Сервіс має спеціальні оператори, що дозволяють перевірити ключові слова в Яндексі. Наприклад, «лапки» дозволять враховувати покази виключно за словом і словоформ без додаткових слів.

При запиті «семантичне ядро» враховувалися покази по різним формам фрази, як, наприклад «семантичному ядру», «семантичним ядром», але не «семантичне ядро веб-ресурсу». Знак оклику дозволяє враховувати слово саме в такому варіанті написання.

Додавши лапки і знак оклику, ми побачимо, що перевірка ключових слів Яндекс показує 1270 точних записів:

Підбір ключових слів в Yandex.Wordstat

Даний запит є низько конкурентним і підлягає просування. Проте в Яндекс ключові запити бувають такі, в яких різниця між загальною цифрою запиту і точним входженням, досягає 10-20 разів.

Як показує практика просувати такі ключові фрази і слова не має сенсу. Крім того, в правій колонці відображаються асоціативні фрази по вашому запиту, які також розширять семантичне ядро сайту.

Таким чином, аналіз ключових слів Яндекс — потужний інструмент розкрутки веб-сайту в інтернеті. Вдалого Вам просування!