Обмін посиланнями — один з найпоширеніших способів залучення відвідувачів на новий сайт.

Деякі менеджери сайту, самостійно займаються розкручуванням і просуванням сайтів, ігнорують даний спосіб розкрутки, мотивуючи це тим, що подібний вид просування не принесе на сайт велику кількість відвідувачів, і витрати часу на обмін посиланнями з сайтами не принесуть очікуваної якісної та кількісної віддачі, однак обмениватся посиланнями з сайтами треба хоча по ряду наступних причин.

Основні причини обміну посиланнями з іншими сайтами

1. Збільшення відвідуваності вашого сайту (незначно, але все ж).

Насправді, якщо ви розмістите посилання на ваш сайт в багатьох каталогах, зовсім не обов’язково, що відвідуваність вашого сайту почне різко зростати. Як правило, подібні каталоги, які вимагають обов’язкового розміщення зворотнього посилання, малопосещаемы, хоча 5-10 чоловік в день, які прийдуть з цих каталогів на ваш сайт, думаю, нікому не завадять (знову ж таки, тут все залежить, від того, як багато каталогів посилаються на ваш сайт).

Інша справа, якщо, наприклад, посилання c описом «золоті сторінки internet» буде розміщена в 50-100 каталогах, то само собою при пошуку в пошукових машинах за ключовими фразами «золоті сторінки», шанси потрапити на сайт http://www.goldpages.com.ru значно збільшаться ?

2. Підвищення тематичного індексу цитування (важливо при розміщенні вашого сайту для багатьох спонсорів).

Тематичний індекс цитування (тіц) визначає, яку кількість якісних посилань в Інтернеті, посилаються на ваш сайт. Само собою, чим більше таких посилань, тим вище тіц. Визначити тіц вашого сайту можна використовуючи посилання

http://www.yandex.ru/cy?base=0&host=URL,

де URL — адреса вашого сайту без приставки http://www (наприклад, URL — webobzor.net)

Навіщо ваш взагалі подібний показник? Насправді, якщо ви маєте популярний і відвідуваний ресурс (більше 100 унікальних відвідувачів в день) ви сміливо можете заробляти на своєму сайті, розміщуючи рекламні банери спонсорів. Однак спонсори в першу чергу дивляться не тільки на відвідуваність сайту, але і на індекс цитованості ресурсу, тому, чим вище даний показник, тим більше ваші шанси знайти спонсора, готового платити за розміщення реклами на вашому сайті.

3. Залучення випадкових відвідувачів (за рахунок додавання ключових слів в мета-теги).

Припустимо, у вас є сайт з тематичною спрямованістю «Комп’ютери та Інтернет». Яке ж буде ваше здивування, якщо на ваш сайт будуть заходити відвідувачі, які шукали сайти за ключовими словами «вікна», «металеві двері», «купівля будинків і квартир». Один із способів такого залучення відвідувачів – включення в мета теги кілька ключових слів сайтів, розміщених у вашому каталозі.

4. Як правило, адміністратори сайтів іноді заходять, просто щоб переконатися, що посилання на власний ресурс досі розміщена у вашому каталозі.

Правила гарної поведінки при обміні посиланнями

1. Принцип рівноцінності посилань. Якщо ви розміщуєте текстову однолинковую посилання на інший сайт, не треба сподіватися, що у відповідь адміністратор каталогу розмістить на своєму сайті ваш графічний банер або многолинковую посилання на ваш сайт. При обміні посиланнями вказуйте, який саме вид посилання (текстовий, графічний, многолинковый) ви встановили на своєму сайті і вимагайте від адміністратора каталогу, з якими ви обмінюєтеся посиланнями, установки вашого посилання. Інша справа, що, наприклад, не всі каталоги приймають до обміну многолинковые посилання або графічні банери, тому не варто витрачати здоров’я і часу закидаючи їх листами з подібними посиланнями.

2. Принцип довіри. В останній час даний принцип практично не використовується при обміні посиланнями між сайтами. Як правило, при автоматичному додаванні посилання в каталог, ви повинні перш розмістити посилання на даний сайт у вашому каталозі, а у формі вказати, за якою адресою розміщена посилання. Дуже часто такий підхід настільки дратує, що пропадає бажання мінятися посиланнями з подібними сайтами. Якщо ви все ж вирішили встановити на своєму сайті форму автоматичного додавання сайту в каталог, не треба вимагати від користувачів розмістити зворотну посилання першими!

3. Принцип ручного обміну посиланнями. З кожним роком все більша кількість сайтів воліють обмін посиланнями в автоматичному режимі за допомогою форм і роботів, які виробляють модерацію вашого сайту, визначають наявність зворотного посилання й автоматично додають ваш сайт в свій каталог. Часто дуже набридають листи, які містять приблизно такий текст:

“Пропоную обмінятися посиланнями з вашим сайтом. Додати свій сайт в наш каталог ви можете за адресою http://www.hrenznaetcho.com.»

Куди приємніше отримати ось такий лист написаний не роботом, а людиною:

“Привіт! У вас дуже хороший сайт! давайте обміняємося посиланнями?

Наш код:

Системи відеоспостереження>

надішліть ваші коди
надішліть адреса вашої сторінки з нашої посиланням.
Заздалегідь спасибі! Альона. “

4. Принцип хорошого тону при написанні листа з пропозицією про співпрацю. По можливості уникайте граматичних помилок в тексті листа, або просто перевіряйте орфографію засобами вашого мейлера. Уявіть собі адміністратора каталогу, який крім того, що б додати посилання на ваш сайт в каталог, буде змушений ще й перевіряти код посилання на наявність помилок.

Текст листа з пропозицією про обмін посиланнями з іншим сайтом повинен виглядати таким чином:

“Привіт!

Пропоную взаємовигідний обмін посиланнями з сайтами

Код(и) наших посилань:

Текстова посилання:

Код вашого текстового посилання

Графічна посилання:

Код вашого графічного банера

Після розміщення нашого лінку, надішліть на [email protected] адреса вашої сторінки, де вона розташована, а також коди ваших посилань.

Слідуючи нашими порадами, ви зможете не тільки збільшити відвідуваність вашого сайту за рахунок обміну посиланнями, але й знайти партнерів і встановити зв’язки з іншими сайтами.