Кожному web-майстру, так і простому интернетчику коли-небудь доводилося помічати (а може бути навіть і викачувати) якийсь електронний журнал. Чому я кажу «який-небудь» ? Так як зараз в Рунеті таких журналів десятки, але не всі користуються великою популярністю. Взагалі, що таке електронний журнал ? По своїй суті це електронний підручник, збірник статей і публікацій на різні теми. Це може бути навіть і збірка кулінарних рецептів ? Але нам, web-майстрам, потрібно щось рідне, тобто пов’язане з Сайтобудування, web-дизайн, web-мастерингом, программингом або навіть присвячене SoftWare, ОС,HardWare (теми, потрібні будь компьютерщику) і «упор» ми будемо робити саме на таких журналах. Їх в інтернеті з десяток (перераховувати поки не буду). Моєї уваги будуть «удостоєні» тільки кілька ? Це ProtoPlex, Web Creation і Internet Zone.

Більш популярний в Рунеті журнал Internet Zone. Цей журнал виходить досить давно і є самим «старим» з усіх. Навіть початківці сайтостроітелі знають, що таке IZone. За своє існування журнал випустив понад 200 випусків (виходить приблизно 1-2 рази в тиждень, і в той момент, коли ви будете читати цю статтю кількість випусків може вже перевалювати і за 500). І за рейтингом цей журнал поки займає лідируюче місце. Чому «поки» ? Та тому, що інші журнали вже «наступають на п’яти» IZone’у.Багато захоплюються журналом, мовляв багато інформації дає, часто виходить. Звичайно це добре, що часто виходить…., але і у нього є недоліки. Наприклад я не є затятим шанувальником Internet зони. Ну журнал, як журнал… Наример протягом усіх випусків ми не знаємо хто робить цей журнал (автор ховається під ім’ям Nick Romanov). Також журнал жодного разу не змінював свій дизайн і так і виходить одноманітним. Змінюються лише посилання і все, а для читача важливо візуальне сприйняття.

На щастя про інших двох журналах я знаю більше і більше всього мені знайомий з ProtoPlex, так як я «виріс» на цьому журналі і вчитися я починав саме з нього, а з недавнього часу є одним з розробників цього журналу. Журнал виходить під керівництвом Євгена Жданова (керівника РМП ProtoPlex). Незважаючи на те, що випусків на багато менше, ніж у Internet зони, рейтинг журналу стрімко росте вгору і щільніше притискається до IZone. Автори самі висилають ProtoPlex’у свої статті і отримують хоч якесь, але винагорода — це покази банерообмінних мереж. І що мені приємно повідомити, так це те, що у журналу регулярно змінюється дизайн, він виходить .exe форматі у вигляді одного файла (до речі це дуже зручно). І навіть в чомусь ProtoPlex досяг вищої точки професіоналізму. Починаючи з 15-го випуску він має бесфреймовую структуру (єдиний з перерахованих журналів і, напевно, взагалі, єдиний). І розробники журналу з кожним новим номером додають в журнал частинку новизни.

Web Creation теж збирає «натовпи читачів». Випускається журнал під керівництвом Олексія Кузьміна. Я із задоволенням читаю цей журнал. У кожному випуску журналу знаходиться 20-30 статей, що дуже навіть не погано. Випускається WC в .zip форматі, хоча теж би не завадило виходити .exe, але кожен автор має право робити свій журнал як він хоче. У журналу регулярно змінюється дизайн, що дуже радує ? до Речі Protoplex і WC щільно співпрацюють між собою, так сказати обмінюються досвідом, а IZone завжди працює один герой-одинак :)] .

Зараз і я (природно не один) почав випускати свій журнал під назвою Wmaster. Сподіваюся, що він вам теж сподобається. Поки про неї я писати не буду, так як випусків поки було мало і писати нічого, але як наберуся досвіду, випущу більше номерів журналу, тоді і буду писати ? І якщо у вас виникли питання, пов’язані з цією темою, пишіть…