Що таке link popularity?

Link popularity характеризуюет кількість і якість сайтів, на яких є посилання на ваш сайт. На даний момент всі основні пошукові системи використовують link popularity. Особливо тут можна виділити Google і Yahoo! (т. к. Google поставляє результати для Yahoo!).

Link popularity — це фактор, який досить суттєво впливає на ранжирування сторінок вашого сайту в пошукових системах. Навіть якщо ваші сторінки дуже добре оптимізовані, але немає сайтів, які посилалися б на ваш, досягнення високих позицій може бути досить проблематично, особливо в Google.

Як можна збільшити link popularity?

Т. к. link popularity тепер є дуже важливою складовою при ранжируванні сторінок пошуковими системами, зроблено досить велика кількість програм, які допомагають у цьому питанні вебмайстрам. Вони об’єднують в собі линкинговые кампанії (linking campaigns), кампанії з обміну посиланнями, реєстрація на FFA (Free-For-All) сайтах.

Що таке линкинговая кампанія?

Просто це обмін посиланнями з іншими веб-майстрами, а умови обміну і т. п. обговорюються з кожним вебмайстром окремо. Такий обмін посиланнями може бути віднімати багато часу і сил, але можливо ефект від такої кампанії принесе вам більше відвідувачів, ніж ви очікували.

Ось деякі позитивні сторони линкинговых кампаній:

 • посилання що ведуть на ваш сайт доречні, релевантні і досить постійні
 • ви можете контролювати і редагувати текст посилання
 • Отримавши посилання, вам не треба щось оновлювати (як у прораммах обміну посиланнями)
 • Ви не будете отримувати спам (цим сумно відомі FFA)
 • Ви більше дізнаєтеся сайтів на вашу тему в Мережі.

Трохи застережень і мінусів:

 • Линкнговые кампанії вимагають особистого контакту з вебмайстром (отже забирає час на листування тощо)
 • Не вступите на стежку спамера

Знайдіть коло сайтів присвячених темі вашого сайту

Оскільки ви задалися метою провести линкинговую кампанію, ви повинні відшукати ваших мережевих побратимів. Тобто потрібно знайти інші сайти, які надають інформацію або послуги на ту ж тему, що і ваш сайт. Складність проведення цього заходу залежить від теми сайту.

Наприклад, якщо ваш сайт надає інформацію на популярну тему, таку як інтернет маркетинг, то знайти групу сайтів за схожою темі не викличе утруднень.

Розглянемо кілька шляхів пошуку групи сайтів, подібних вашому:

 • Асоціації
  Можливо шукана група сайтів об’єднана в якусь асоціацію (наприклад група сайтів металургійної промисловості), то на головному сайті можна буде подивитися список членів. Але будьте уважні з вибором партнерів, можливо там будуть ваші прямі конкуренти.
 • Online форуми або конференції
  Телеконференції, форуми, різні дискусійні аркуші. Це відмінне місце, щоб познайомитися з людьми які займаються тим же, що і ви. Тобто можливо вони мають сайти на вашу тему.

Невеликий список англомовних ресурсів, де можна знайти такі групи людей:

 • http://www.egroups.com/ — одне з кращих місць для пошуку потрібних форумів, телеконференцій і т. п.
 • http://www.topica.com/ — ресурс подібний вище названого, різного роду дошки оголошень і т. д.
 • http://www.deja.com/usenet — залишається однією з кращих пошукових систем телеконференцій в Інтеренет.

Дізнайтеся своїх конкурентів

Це один з найбільш легких кроків у всьому процесі линкинговой кампанії. Ви, напевно, вже це робили, коли продумували план розвитку свого інтернет-проекту.

Як праило, ви не повинні вступати в контакт з конкурентом і вести розмову про обмін ссилкмі. Т. к. це буде один з вас (або обох відразу) невигідно. Але іноді, звичайно так буває з інформаційними ресурсами, конкуренти запросто обмінюються один з одним посиланнями.

Ідентифікація конкурентів все-таки важлива, адже ви будете використовувати їх сайти для побудови власної линкинговой кампанії.

 • Використовуйте пошукові системи
  Це чудовий інструмент для пошуку конкурентів, просто введіть ключові слова в рядок запиту і розгляньте сайти, які в верху списку результатів.
 • Запишіть ДО и конкурентів
  На наступному кроці, коли будете досліджувати ваших конкурентів, вони вам знадобляться, щоб знайти сайти, зацікавлені в контакті з вами.

Наприклад: по пошуку конкурентів в області букварів (ну і підручників) (ABC Textbooks), знайдені наступні сайти:

 • Ecampus.com
 • VarsityBooks.com
 • Efollett.com

Визначте посилання на конкурентів

Тепер, коли ви вже знайшли конкурентів (принаймні 3), ви можете використовувати отримані дані, щоб знайти сайти, які будуть зацікавлені обмінятися з вами посиланнями.

Знайдіть сайти, які обмінялися посиланнями з одним з ваших конкурентів, увійдіть в контакт з вебмайстром і запропонуйте обмінятися посиланнями. Адже якщо цей сайт обмінявся посиланнями або просто має посилання на сайт подбный вашому, то чому б йому не поставити посилання на ваш сайт. Є й винятки, про які буде сказано пізніше.

Розміщення посилань

Пошукові системи, що використовують павуків, такі як : AltaVista, Google, Excite, створюють щось на зразок карти Мережі, яка заснована на зв’язках посиланнями ресурсів між собою. Google, наприклад, використовує link popularity, як найважливіший фактор у визначенні релевантності сторінки.

Вам пощастило, такі пошукові системи дозволяють проводити дослідження конкретних сайтів щодо link popularity. Тобто можна дізнатися, які сайти посилаються на потрібний вам сайт.

У цьому посібнику будемо використовувати Google для досліджень, т. к. Google має дуже велику базу даних і приділяє велику увагу link popularity.

Що потрібно робити:

 • Сходіть на Google.com
 • У формі запиту вводите link: URL сайту конкурента.

Ось так:

link:ecampus.com

 • Оцініть сайт
 • Перегляньте посилання пошукових результатів.
 • Знайдіть e-mail адресу й ім’я.

Оцінка сайтів

Не кожен сайт поставить посилання на ваш, ви повинні знайти такі сайти, які найбільш зацікавлені поставити на вас посилання. Оцінюйте сайти за такими критеріями:

1. Релевантність

Link popularity це не тільки велика кількість посилань звідусіль. Ні, ще дуже важливе значення має те, яка саме посилання веде на ваш сайт. Пошукові системи оцінюють посилання по тексту і описом, яким супроводжується посилання. Це означає, що ви повинні відібрати сайти, по можливості, так чи інакше пов’язані з вашою темою.
Приклад:
Краще отримати для обраного для вивчення сайту (про букварі) посилання з освітнього ресурсу, ніж з сайту, тема якого авіаційна промисловість.

2. Ймовірність

Яка ймовірність, що Microsoft або Amazon поставить посилання на ваш сайт? Напевно дуже маленька. Отже, уникайте дуже великих сайтів, які і так мають велику кількість посилань, що посилаються на них.

3. Популярність

Такі пошукові системи, як Google, Excite та ін., ще оцінюють популярність посилається на вас ресурсу. Тобто якщо на вас посилається сайт, на який, в свою чергу, посилається 2 інших сайту. То вага посилання з такого сайту буде невеликий. А ось якщо посилання на ваш сайт стоїть на дуже популярному сайті, т. е. багато інших сайтів на нього посилаються, то вага посилання з нього буде набагато вище.
Наприклад:
На сайт про наші букварі ми попросили б поставити посилання з сайтів: ShopLoop.com і Digital-Librarian.com. Це середні сайти, так що ймовірність того, що вони поставлять посилання нормальна.

Конкуренція і партнерство

Багато хто з ваших конкурентів відмовляться ставити посилання на ваш сайт. І не треба після цього впадати у відчай. Це цілком зрозуміла і передбачувана реакція. Наприклад, якщо ви розкручуєте сайт рекламного агентства, не думаєте ж ви, що AdBusters поставлять посилання на ваш сайт.

Також розгляньте не пов’язаний передбачуваний вузол з вашим конкурентом тим або іншим чином. Не продаються на ньому його товари? Або що-небудь подібне. Намагайтеся уникати конфлікту інтересів при реченні поставити посилання на свій сайт.

Встановлення контакту

Після того, як ви досліджували сайти і вибрали ті, які можливо погодяться поставити посилання, ви повинні увійти в контакт з людиною, який компетентний вирішити з вами це питання. Знайдіть на сайті ім’я цієї людини, e-mail адресу або форму відправлення повідомлення.

1. E-mail адреса

Зазвичай на кожному сайті є контактна інформація, щоб користувачі могли передавати свої питання або коментарі. Але на одних сайтах адреси електронної пошти знайти легко, а на інших складно. Якщо у вас виникають труднощі з пошуком e-mail на сайті, то спробуйте пошукати досліджую HTML код наступним чином.

 • Відкриваєте HTML код сторінки в болкноте(IE це Вид / У вигляді HTML)
 • У меню блокнота: Правка/Найти. Шукайте символ @.
 • Якщо знайшли, то записуєте адресу.

Якщо на даній сторінці немає адреси, спробуйте пошукати на інших сторінках сайту.

2. Ім’я

Дуже важливо знайти контактне ім’я. Вебмастер отримує велику кількість листів в день і якщо він бачить, що звернення до нього по імені, то він подумає, що ви приділили хвилину і з’ясували, як його кличуть, отже можливо це важливий лист.

Якщо не пощастило, не впадайте у відчай, адже знайти ім’я вебмастера часто набагато складніше, ніж e-mail, а іноді взагалі неможливо.

Якщо не знаєте імені, то лист можна адресувати наступним чином:

Шановний колега.
Шановний професіонал в ____ області

або що-небудь подібне.

3. Контактна форма

Багато сайтів встановлюють контактні форми для отримання повідомлень від відвідувачів.

Але у форм є один недолік — ви не знаєте, хто буде читати ваш лист. Може бути його прочитає якийсь адміністративний помічник, який не має повноважень поставити посилання і т. п. Тому краще все-таки дізнатися за якою адресою і кому надсилаються дані. Нехай ви витратите більше часу, але зате ви будете точно знати, з ким спілкуєтеся.

Написання листа із запитом на встановлення посилання

Написання електронного листа, можливо складна частина всієї линкинговой кампанії. Тому що ел. пошта містить часто багато спаму і багато видаляють всі листи від невідомих осіб не читаючи. Ваша мета привернути увагу вебмайстра, на самому початку листа.

Загальні поради

Пишіть коротко і ясно

Ніхто не буде читати 2 сторінки тексту, та ще й в електронному форматі.

Починайте з головного

Дайте вебмайстру дізнатися відразу, чого ви від нього хочете. Ваші Контактні дані повинні бути легко доступні в листі.

Підбирайте ключ до кожного

Намагайтеся знайти підхід до кожного індивідуально, робіть унікальні коментарі щодо кожного сайту.

Розкажіть про вигоду для нього

Поясніть, що може дати цьому вебмайстру обмін посиланням з вами. Скажіть, як було б зручно користувачам і тієї й іншої сторони.

Уникайте економічного мови

Не варто з вебмайстром розмовляти на маркетинговому мовою. Тобто не треба говорити. Що ваш сайт використовує передові технології в усьому і йому просто пощастило, що ви звернулися до нього і т. п. Просто і ясно поясніть, чому ви думаєте, що ваш сайт гідний обміну посиланнями.

Коротко розкажіть про своє сайті

Розкажіть, що на сайті є, які статті, товари і т. п.

Написання тематичного заголовка до листа

Це надзвичайно важлива частина. Т. к. судячи по заголовку прийшов листи, вебмастер вирішує: видаляти або почитати. Заголовком ви повинні привернути увагу вебмастера, але не спамерським шляхом. Дайте знати, що цей лист не спам.

Не використовуйте ім’я адресата в темі листа

Ви пам’ятаєте скільки вам приходило листів з заголовками типу:
Аліса ви виграли приз! або Пітер отримаєте 500$ зараз і т. п.
На такі листи вже є рефлекс — відразу видалити.

Не питайте про обмін у заголовку

Не потрібно відразу ж в заголовку все викладати, повідомте спочатку, які вигоди таяться для нього.

Як писати:

Дослідження показали, що найкращим варіантом є щось на кшталт: «розділ про ____».

Це не звучить як спам, і відображає індивідуальний підхід.