Якщо подумати звичайними мізками над значенням терміну «кросспостінг», то в голові народжується якась нісенітниця. Щось на зразок нового виду спорту, який передбачає публікацію матеріалу на швидкість. Типу, п’ятиборства для контентщиков. Майже так, але не зовсім.

Кросспостінг як вид спорту

Це свого роду змагання. Ось тільки змагаються в ньому не на швидкість розміщення, а на масштабність «поразки» контентом цільової аудиторії. Мається на увазі умисне багаторазове розміщення посилання на матеріал або його анонсів на різних форумах, в блогах або кросспостінг в соціальні мережі.

Результатом такого розміщення, як правило, є:

 • Збільшення загальної популярності ресурсів;
 • Підвищення рівня тематичного індексу цитування (ТІЦ) – показник пошукової системи Яндекс.

ТІЦ показує рівень авторитетності сайту серед всієї маси ресурсів зі схожою тематикою. Розраховується на основі кількості посилань, розміщених на інших сайтах і вказують на конкретний ресурс. Чим більше сайтів посилаються на джерело, і чим вище їх індексація Яндекс, тим рівень ТІЦ ресурсу-джерела більше.

 • Збільшення PR (PageRank) – варіант показника від Google. На відміну від ТІЦ застосуємо не тільки до пошукових систем, але і до будь-якої групі пов’язаних між собою документів.
  Показує рівень популярності джерела (його «вага») в цифровому еквіваленті в залежності від кількості посилань на нього ресурсів і ваги кожного з них.
 • Підвищення іміджу і компетентності сайту серед блогів:

На відміну від спаму кросспостінг використовується багаторазова публікація не всього матеріалу, а лише його анонсу або посилань на нього. Тому унікальність контенту не падає, і пошукачі не заносять матеріал у свої «чорні списки».

Яким буває кросспостиннг?

В залежності від типу розміщення та написання розрізняють кілька видів кросспостінг:

 • Ручний – найдавніший вид. Він заснований на власноручному написанні анонсів статті з використанням ключових слів і посилань на неї. Потім ці анонси «вручну» розміщуються на потрібних інтернет-майданчиках. Така реалізація забезпечує високу ефективність розміщення і унікальність анонсів, але займає багато часу.
 • Автоматичний кросспостінг – заснований на копіювання анонсів зі стрічок RSS і їх ретрансляції на різних порталах. Більш швидкий спосіб реалізації, але він забезпечує меншу унікальність анонсу матеріалу з-за багаторазового повторення.
 • Змішаний – являє собою суміш двох типів кросспостінг, описаних вище. Він передбачає написання декількох варіантів анонсів і їх автоматичне розміщення з допомогою спеціальних мережевих сервісів.

Одним із таких сервісів, що забезпечують реалізацію «кроспостинга – напівавтомата» є Пістон. Ресурс забезпечує публікацію анонсів в соцмережах і на інших порталах одним натисненням. Послуги надаються не на безкоштовній основі, але за цілком адекватною ціною:

Кросспостінг або як обігнати найближчих конкурентів?

Крім цього є подібні онлайн-сервіси, що надають свої послуги безкоштовно. Одним з них є Bposter. Даний сервіс дозволяє автоматично розміщувати анонси статей на більш ніж 300 майданчиках, в тому числі і ВКонтакте. Також у функціоналі цього сервісу реалізована можливість масової автоматичної реєстрації в сервісах соціальних закладок.

Соціальні закладки – один з видів веб-сервісів, що дозволяють користувачеві зберігати свої закладки (посилання на вибрані інтернет ресурси) не на клієнтській машині (в браузері), а в рамках мережевого сервісу. Функціонал Bposter реалізує можливість автоматичної реєстрації в популярних сервісах соціальних закладок і додавання посилань на свій сайт:

Кросспостінг або як обігнати найближчих конкурентів?

Як просто кросспостіть?

Кросспостінг затребувана не тільки серед власників сайтів і сеошників. Його зручно використовувати і для звичайних користувачів публікацій.

Кросспостінг ВКонтакте дозволяє налаштувати експорт-імпорт публікацій анонсів на них між кількома популярними соціальними мережами. Це зручно з точки зору економії часу. Можна опублікувати матеріал в одній соціальній мережі, а посилання на нього і анонс з’являться відразу на особистих сторінках на кількох соціальних майданчиках.

Щоб налаштувати таку взаємозв’язок, потрібно:

 • Зайти на персональну сторінку, відкриту у ВКонтакте;
 • У бічному меню праворуч біля пункту «Моя сторінка» натиснути на «ред.»;
 • Перейти у вкладку «Контакти»;
 • Перейти за посиланням «Інтеграція з іншими ресурсами»;
 • Внизу з’явиться список доступних для налаштування імпорту-експорту контенту соціальних мереж:

Кросспостінг або як обігнати найближчих конкурентів?

 • Після натискання на посилання соціальної мережі потрібно пройти процедуру аутентифікації і включити експорт публікацій зі сторінки Вконтакті:

Кросспостінг або як обігнати найближчих конкурентів?

Як можна «кросспостіть» через WordPress

Добре, якщо потрібно розміщення анонсів та посилань на матеріал, що знаходиться в соціальній мережі. Інша справа, якщо сайт працює на основі популярної CMS.

Візьмемо для прикладу кросспостінг матеріалу, розміщеного на ресурсі, який працює під управлінням WordPress. Для цього популярного движка випущено одразу кілька спеціалізованих плагінів. Зокрема, плагін VKontakte Wall Post дозволяє автоматизувати процес кросспостінг на «соціальних площах» ВКонтакте.

Алгоритм дій:

 • Авторізуємось в адмінці ресурсу;
 • В правому бічному меню вибираємо пункт «Зовнішній вигляд», «Додатки», «Додати новий»;
 • В поле пошуку вводимо назву розширення і тиснемо на кнопку «Пошук плагінів»:

Кросспостінг або як обігнати найближчих конкурентів?

 • Після цього відкриється сторінка з результатами пошуку. Серед них знаходимо потрібний плагін і клікаєм на пунктом «Встановити»:
 • Кросспостінг або як обігнати найближчих конкурентів?

  • Після встановлення розширення для активації потрібно натиснути на посилання «Активувати плагін»;
  • У наступному вікні в списку знаходимо VKontakte Wall Post і тиснемо на «Налаштування»;
  • Прив’язка до сайту соціальної мережі відбувається через API ID. Порядок його отримання докладно описано на сторінці налаштувань. Він включає в себе перехід по спеціальному посиланню, що веде спеціальний розділ соціальній мережі. Тут прописуються назва, адреса домену та сайту:
  • Кросспостінг або як обігнати найближчих конкурентів?

  • Після всіх налаштувань в WordPress кросспостінг матеріалів сайту ВКонтакте повністю автоматизований.

  Кросспостінг – спам або анонсування?

  Однозначно відповісти не вдасться. Швидше за все, це щось середнє між ними. Кросспостінг можна назвати «нав’язливим анонсуванням». Але якщо таким чином анонсується дійсно вартий уваги матеріал, тоді про нав’язливості задоволена аудиторія швидко забуде. А популярність ресурсу різко піде в гору.