Ви коли-небудь літали бізнес-класом? Тут, хоч і за великі гроші, пасажир отримує додаткові «блага» комфорту та обслуговування. І найчастіше цей чоловік не проти забезпечити «комфорт» і свого ресурсу, подбавши про його спецрозміщенні в результатах видачі пошукових систем. Але не все так легко: зручне місце тут просто так не купиш!

Що таке спецрозміщення в Яндекс. Директ

Напевно, багато власників сайтів часто бачать сни про те, як їх віртуальне «дітище» піднімається в результатах видачі пошукових систем. І ширяє на цій вершині довго і щасливо. Хоча можна ще вище — над самим списком результатів ранжирування. Для реалізації цієї мрії потрібно, щоб сайт потрапив в спецрозміщення Яндекс Директ.

Цей список розташовується над результатами пошуку. Він статичний, тобто навіть при перегортанні сторінок видачі він залишається на своєму місці і вміст спецрозміщення не оновлюється:

Особливості спецрозміщення реклами сайту в Яндекс.Директ

Позиції спецрозміщення є потужним засобом контекстної реклами. Але в першу чергу, це ефективний спосіб розкрутки та монетизації свого сайту.

Як видно з фото, список спецрозміщення являє собою невеликий рекламний блок, який знаходиться під рядком запиту. При цьому елементи даного блоку контекстно (тематично) повністю відповідають введеному пошуковому запиту.

Ефективність такої реклами дуже висока. Адже перше, що потрапляє на очі користувачу – це той верхній блок, де знаходиться спецрозміщення Яндекс Директ. Зрозуміло, що бажаючих розмістити тут посилання на дуже багато, і деякі власники готові платити великі гроші за таке «тепленьке» місце для свого сайту. Тоді менше «забезпечені», але більш авторитетні ресурси, були б порушені.

Але тут все справедливо! Щоб потрапити в список спецрозміщення важливо не лише наявність коштів, але і хороша репутація вашого сайту. Давайте розберемося з цією неоднозначністю більш детально.

Вигідна ціна

Максимальна кількість оголошень, які можуть бути показані в спецрозміщенні, дорівнює 3. Тому конкуренція за ці місця дуже висока. Хоча в блоці може бути два або навіть жодного елемента: все залежить від релевантності ключових слів (пошукового запиту) і конкуренції в конкретній тематиці.

Крім спецрозміщення в Яндекс.Директ існує ще один рекламний блок, який називається «Гарантовані покази». Розташований у самому низу, відразу під результатами видачі. Тут максимальна кількість оголошень дорівнює 4:

Особливості спецрозміщення реклами сайту в Яндекс.Директ

Щоб налаштувати показ рекламних оголошень свого сайту в цих блоках, потрібно виконати вхід в спецрозміщення через інтерфейс Яндекс.Директ. Для цього в розділі «Стратегія» вибрати «Показ в блоці за мінімальною ціною», а потім потрібний блок:

Особливості спецрозміщення реклами сайту в Яндекс.Директ

Як вже зазначалося, спецрозміщення є найбільш ефективним засобом реклами сайту. Цей рекламний блок забезпечують найвищу клікабельність (CTR).

CTR – показник ефективності реклами, розміщеної в інтернеті. Розраховується як відношення кількості показів рекламного оголошення до кількості переходів по ньому (кількість кліків), виражене у відсотках.

При цьому середній показник CTR рекламного оголошення в спецрозміщенні може становити 30-40%. А в деяких випадках (в залежності від тематики та тексту реклами) доходити і до 50%.

Крім цього блок «Спецрозміщення» дозволяє ефективно провести рекламну кампанію за вигідною ціною. Звучить трохи фантастично», якщо взяти до уваги, що торги за «місце під сонцем» проходять у формі онлайн-аукціону. При цьому кожен з учасників торгів робить свою ставку (вартості за 1 клік):

Особливості спецрозміщення реклами сайту в Яндекс.Директ

Справа в тому, що для Яндекса вартість одного кліка не є основним критерієм, за яким система формує список спецрозміщення в Директ. Адже в кінцевому підсумку пошукова система заробляє саме на кількості переглядів, а не на кількості переходів. При цьому високий показник CTR рекламного оголошення є запорукою більшої кількості переглядів.

Як відбувається аукціон

На самому початку торгів Яндекс встановлює свою стартову вартість кліка для певного ключового слова. Якщо ключове слово не дуже популярна серед користувачів, тоді рекламне оголошення в спецрозміщенні буде володіти малим CTR. Намагаючись компенсувати малий показник CTR і мала кількість переглядів (прогнозоване), пошукова система навмисно збільшує первісну вартість кліка.

Чим менше CTR запиту, тим вище буде стартова вартість кліка, встановлювана пошуковою системою.

Надалі, якщо CTR ключової фрази збільшується, то Яндекс знижує вартість кліка. Причому для високочастотних ключових слів ціна кліка в спецрозміщенні та гарантії Яндекс може зрівнятися. Або навіть стати менше:

Особливості спецрозміщення реклами сайту в Яндекс.Директ

При цьому ефективність спецрозміщення в рази більше, ніж блоку «Гарантовані покази». Спецрозміщення ідеально підходить для старту нової рекламної кампанії, забезпечуючи сайту постійний рівень трафіку і можливість економії коштів у майбутньому.

Позиція оголошення в блоках

Список показу в рекламному блоці формується системою в залежності від наступних критеріїв:

  • Показників CTR (за останні 28 днів);
  • Величини ставки учасника аукціону (за клік);
  • Коефіцієнт якості.

При цьому сам коефіцієнт якості є складовим показником і формується на основі:

  • Релевантності оголошення по відношенню до ключової фрази;
  • Статистики конкретного рекламного оголошення;
  • Релевантності оголошення джерела (сторінці сайту, на яку вказує посилання).

Якщо оголошення не потрапило ні в один статичний блок, то найімовірніше воно буде показано в блоці динамічних показів. Позиція реклами в його списку формується аналогічно (як і в спецрозміщенні).

І в кінці хотілося б розвіяти міф про те, що можна зайти двома сайтами в спецрозміщення. Зрозуміло, що тоді б ефективність рекламної кампанії збільшилася в рази. Але такої ситуації практично не може виникнути, тому що Яндекс всіляко присікає подібні спроби. Так що краще зосередитися на одному оголошенні, і заощадити гроші, підвищивши якість розміщуваної реклами.