Користувачі Інтернет ресурсів ще не встигли осмислити і звикнутися з тим, значить Веб 2.0, як виникли ще два нові назви, які є прямим результатом розвитку даного Веб 2.0.

Не багато розрізняють SMO і SMM, для більшості — це одне і теж. Разом з тим, питання розмежування цих понять на різні визначення є досить спірним. Можна сказати так, що SMO являє собою певну частину SMM.

Лабораторією Сарафанне Радіо – визнаного експерта з соціальних мереж, ці два терміни умовно розділені з метою більшого сприйняття на тему досягнення благополучного просування в соціальних мережах.

Згідно з визначенням експертів, SMO (Social media optimization) – це громадська медіо оптимізація або оптимізація під соціальні медіа.

 • SMO не є роботою в соціальних мережах. Робота здійснюється на особистому сайті. Робота полягає в підготовці сайту до появи користувачів з різних соціальних мереж.
 • SMO являє собою роботу з контентом, розміщених на своєму сайті. Метою зробити його цікавим і доброзичливим для користувачів з різних соціальних мереж, і зробити їх постійними відвідувачами і спонукати залучити на сайт друзів і знайомих, даючи їм посилання на сайт
 • SMO – це трансформація власного сайту з метою оптимального відповідності технічним механізмів, використовуваних в соціальних мережах і релевантністю (доречністю) наявного на ньому контенту для всіх груп користувачів відвідали сайт.
 • SMO – полягає у створенні на сайті атмосфери щирості і приязні, які повинні поєднуватися з барвистими ілюстраціями і відео матеріалами. Все це повинно залучати і зустрічати налаштовану лояльно аудиторію з соціальних мереж. Ними можуть бути пости високої якості, які викличуть у вас непереборне бажання добавки ресурсу в свої закладки.
 • SMO – це дружелюбність сайту до користувача, що починається зі зручного і зрозумілого кожному інтерфейсу і юзабіліті, і закінчується дружелюбністю щодо дозволів, підібраними шрифтами і читабельним контентом.
 • SMO – це побудована інфраструктура власного сайту; наявність вихідних каналів і можливістю легко і оперативно експортувати контент. Це необхідно для того, щоб користувач мав можливість легко перенести вибраний контент в соціальну мережу, блогосферу, соціальні закладки та РРС-агрегатори. Це надає можливість підписання на РРС на сайті, додати сайт в закладки, в iGoogle та Яндекс-стрічку, або просто здійснити підписку на е-mail розсилку. Це наявність кнопок для здійснення постінга повідомлень новинного характеру і анонсів в автоматичному режимі соціальні мережі. Це надання можливості для користувачів створення гаджетів (програм) на своєму сайті і гаджета сайту на блогах користувача.
 • SMO являє собою зниження відходів у максимальному розмірі — це коли користувач не бажає переходити на наступні сторінки сайту і залишає ту, на яку прийшов. Цього можна досягти, створивши яскравий список самих найкращих матеріалів і анонсів розташувавши його в найбільш видному місці, надавши користувачу легкий перехід з ним. Так само можна закликати до цього.
 • SMO – це можливість відкрити на своєму сайті можливості обміну думками, регулярно і активно підтримуючи дискусії, здійснювати захист від спаму, відзначати, підтримувати і дякувати кращих коментаторів.
 • Згідно з визначенням тих же експертів, SMM (Social media marketing) – являє собою соціальний медіа маркетинг або маркетинг в соціальних медіа.

 • SMM не є роботою на власному сайті. SMM полягає в роботі на які належать іншим Веб 2.0 сайтах або спеціально створених своїх, в кожній із соціальних мереж, на форумах і блогах, в будь-якому з місць спілкування користувачів Інтернету, а також на сервісах миттєвих повідомлень.
 • SMM являє собою комплекс заходів спрямованих на просування сайту, різного товару і послуг, що пропонуються в кожній із соціальних мереж. І залучення на головний сайт зацікавлених користувачів соціальних мереж.
 • SMM передбачається ненав’язливо розміщувати або заохочувати розміщення в соціальних ресурсах, форумах і блогах відповідної тематики посилань на розділи свого сайту або сам сайт.
 • SMM служить інструментом доставки цікавій для користувача інформації про продукт, що міститься на головному сайті, який їй цікавиться з відгуками про нього інших користувачів і неодмінною підтримкою виник обміну думками.
 • SMM передбачається наявність яскравих, гучних, провокаційних заголовків спрямованих на пробудження інтересу у користувача і бажання ознайомитися з матеріалом.
 • SMM спрямоване на те, щоб злитися і об’єднається з аудиторією. Ця аудиторія не бажає реклами про товари і послуги. Вона не бажає бачити не промоутера, але хоче експерта. Їй потрібне спілкування! І в обмін на увагу, готова вислухати ряд корисних порад і рекомендацій, авторитетних, достовірних і перевірених.
 • Стаття за матеріалами: лабораторії Сарафанне радіо