В системі WordPress існують службові поля, з допомогою яких ми можемо публікувати повідомлення і сторінки. Наприклад «Редактор вмісту», «Опції категорії», «Мітки» і «Характерне зображення».

Однак іноді цих полів нам недостатньо. Припустимо, ви створюєте сайт «Каталог книг», на якому хочете відображати автора книги, номер ISBN і видавця. Вам знадобиться кілька додаткових полів для введення додаткової інформації.

На щастя, на сьогоднішній день WordPress це досить потужна система, що надає розробникам можливість створювати користувальницькі поля, які будуть відповідати будь-яким вашим потребам.

Ці користувальницькі поля можуть представляти собою стандартну форму для введення тексту, текстову область, випадають опції, форму вибору кольору, календар і навіть форму для завантаження зображень.

У цій статті я покажу вам, як WordPress просто створювати користувальницькі поля. Давайте почнемо.

Додаткові користувальницькі поля

В якості реального прикладу давайте спробуємо створити сайт каталогу книг. Щоб просто створювати наші власні поля, ми будемо використовувати плагін Advanced Custom Fields Еліота Кондона.

З його допомогою нам не доведеться занадто глибоко копатися в коді. Тим не менш, певне редагування коду на рівні файлів теми потрібно.

Після того, як ми встановили плагін, в панелі адміністрування з’явиться нове бічне меню Custom Fields. Заходимо в меню натискаємо кнопку Add New і задаємо назву групі полів.

Наприклад, «Custom Settings»:

Щоб створити нове поле натискаємо кнопку + Add Field, і даємо назву мітці поля Author. Нижче задаємо назву поля, просто book_author, його ми будемо використовувати, щоб викликати або відображати дані про автора книги.

Ви також можете задати опис поля текст текст, але це не обов’язково:

Як WordPress просто створити користувальницькі поля

Після цього ми можемо створити набір інших полів, таких як «Обсяг книги», «Видавець», «Мова твору» і т. д:

Як WordPress просто створити користувальницькі поля

Далі нам необхідно призначити групу поля для його відображення в певному типі записів. Ви можете призначити її для записів, сторінок, шаблонів сторінок, вкладень або створити правило, яке буде включати відразу кілька типів записів.

У нашому прикладі я хотів би, щоб ці поля відображалися в записах типу «Сторінка книги». Цей тип записів ви можете створити самі з допомогою зручного інструменту GenerateWP:

Після цього ми можемо переходити в панель редагування запису типу «Книга» і заповнювати поля:

Як WordPress просто створити користувальницькі поля

Виведення даних

Так як ми призначили нові поля для повідомлення типу, то перш ніж продовжити, ми повинні створити новий файл для відображення його вмісту — single-book.php (ознайомтеся з інформацією, розміщеною за цим посиланням).

У цьому файлі нам також потрібно буде розмістити новий код.

Після того, як всі поля будуть заповнені, нам потрібно буде вивести їх поля нижче назви з допомогою функції the_field().

Наприклад, даний код виводить дані поля «Автор книги», яке ми створили раніше:

the_field(‘book_author’)

Це не складно. Крім того, якщо ви хочете, щоб дане поле виводилося, навіть якщо до нього не внесено дані, ви можете укласти код оператор умови.

Наприклад:

if( !emptyempty(the_field(‘book_author’)) ) :
the_field(‘book_author’);
endif;

Нижче наведено всі коди, що містить файл single-book.php для виведення інформації про книгу:

Опис книги

  • Автор:
  • Видавництво:
  • Обсяг
  • Мова:
  • ISBN/ASIN:

Трохи повороживши з CSS, ми можемо досягти того, щоб наша сторінка виглядала красиво і акуратно:

Як WordPress просто створити користувальницькі поля

Висновок

У цьому уроці я показав вам дуже простий приклад використання плагіна додаткових полів для створення власного набору нових текстових полів і призначення їх для виведення в повідомленнях типу.

Крім того, цей плагін надає ряд полів для підвищення якості вашого сайту. У тому числі: «WYSIWYG редактор», «Текстове поле», «Випадаюче меню», «Опції списку користувачів», «Google Maps» і багато іншого.

Ви можете поекспериментувати з плагіном і подивитися, що ще круте ви зможете придумати.

Переклад статті «How To Create WordPress Custom Fields The Easy Way» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.