Хочете, щоб більше людей побачили ваше відео на YouTube? А ви оптимізували відео під пошук?

Якщо люди не знайдуть вас, вони не зможуть подивитися відео або підписатися на ваш канал, що негативно відіб’ється на ваших позиціях в пошуку.

У цій статті ми розповімо про чотири методи налаштування відео, які допомагають підвищити його позиції в пошуку.

Чому пошук YouTube настільки важливий?

Крім того, що це найбільший ресурс в Інтернеті відео, YouTube також є другою за величиною пошуковою системою (відразу після своєї материнської компанії Google).

Якщо ви підключіться до системи збільшення трафіку і рекламних пропозицій YouTube, ви можете миттєво з’явитися на вершині результатів пошуку відео хостингу. Але в природному пошуку конкуренція дуже жорстка. Сервіс включає мільйони високоякісних, бездоганно змонтованих відеороликів з ретельно продуманою SEO-оптимізацією:

Якісне відео отримує більше кліків переглядів

Як і Google, YouTube використовує для визначення позиції відео на кожній сторінці результатів пошуку (SERP) чинники ранжирування. YouTube враховує кількість переглядів відео, тривалість сеансу і скільки позитивних оцінок і коментарів воно отримало.

Також на ранжування позитивно впливає кількість передплатників каналу, скільки разів ваш відео з’являлось в списку користувачів, кількість додавань в обране або плейлисти і скільки разів воно було вбудовано на сайтах.

Щоб отримати більше число переглядів на YouTube, ви повинні оптимізувати свій контент. Тоді люди будуть переходити по посиланню, і натискати Play. Важливими чинниками також є ключові слова, заголовок, опис і теги.

Нижче наведені чотири способи, які допоможуть вивести ваші відеоролики на вершину пошуку YouTube.

1. Вибирайте сильні ключові слова

Вибір правильних ключових слів може визначати різницю між високою видимістю і п’ятої сторінки в результатах пошуку (а ви знаєте, що ніхто не доходить до п’ятої сторінки результатів):

4 способи домогтися більш високих позицій в пошуку YouTube

Використовуйте в тегах 10 найбільш релевантних ключових слів

YouTube не може шукати ключові слова у контенті відео, так що вам доведеться додавати їх самостійно. Якщо вам потрібна допомога у виборі кращих ключових слів, використовуйте інструмент добору ключових слів YouTube. З його допомогою ви зможете визначити для яких ключових слів конкуренція не є надто високою.

Ключові слова допоможуть YouTube визначити, чи є ваш контент актуальним. Вони також допомагають аудиторії дізнатися, про що ваше відео. Намагайтеся включати їх у заголовок, опис і теги.

Як правило, використовують близько 10 тегів, що описують категорію відео, його зміст, місце зйомки та імена тих, хто знятий в ролику.

2. Вмикайте ключові слова в заголовок

Заголовок повинен повідомляти користувачам, про що ваше відео. Це може виявитися важче, ніж здається. Заголовок занадто довгий? Тоді люди втрачають інтерес і ігнорують вас. Заголовок відео занадто короткий? В такому випадку люди не знають, то це, що вони шукають, і теж ігнорують вас.

Заголовок повинен мати довжину не більше 120 символів. Цього достатньо, щоб повідомити людям, що вони побачать, але не занадто докладно, щоб вони втратили інтерес. Наприклад, відео під назвою «Моя кішка» не приверне увагу користувачів, тому що це вже неактуально:

4 способи домогтися більш високих позицій в пошуку YouTube

Змістовні назви можуть істотно збільшити трафік каналу YouTube

Заголовок з більш точним описом відео контенту «Мій кіт намагається з’їсти туфлі» приверне більше уваги користувачів. Наведений приклад демонструє гарний і зрозумілий заголовок.

Коли ви продумуєте заголовок, постарайтеся додати ключові слова в початок фрази, особливо якщо ви створюєте серію. Наприклад: «Здорові кекси: Бананові фостеры без глютаната«, «Здорові кекси: Кекси з корицею без цукру«, «Здорові кекси: Що робити, щоб кекси не розтріскувалися» і так далі.

3. Оптимізуйте опис з використанням ключових слів

При створенні опису відео природно додавайте в нього важливі ключові слова. Якщо опис буде красиве і ненав’язливе, у вас все буде ОК.

Якщо ви зловживаєте ключовими словами, робите опис спамным, то ваші шанси потрапити на вершину результатів пошуку YouTube сильно зменшуються.

У наведеному нижче прикладі у описі використовується кілька ключових слів, але вони добре поєднуються і не виглядають нав’язливими:

4 способи домогтися більш високих позицій в пошуку YouTube

Опис з ключовими словами в поєднанні з заголовком приваблює користувачів

Коли ви складаєте опис відео, не забудьте включити в нього посилання на свій сайт або блог. Для системи ранжирування Google посилання з YouTube на ваш сайт вважається зворотним посиланням, що означає більшу вагу, переданий вашого сайту.

На опис відео в YouTube відводиться приблизно три рядки — інша частина обрізається, тому намагайтеся додати посилання вгорі опису.

4. Налаштування мініатюри відео

Мініатюра відео — це обличчя вашого ролика. І перше, що глядачі бачать, коли ваше відео з’являється в результатах пошуку.
Індивідуальні мініатюри відео працюють набагато краще, ніж випадково обраний YouTube скріншот. Зернисті скріншоти з середини відео не змушують глядача повірити, що ваш відео — це саме те, що йому потрібно:

4 способи домогтися більш високих позицій в пошуку YouTube

Перше враження дуже важливо — постарайтеся зробити його!

Створіть унікальну, привабливу мініатюру, яка ілюструє те, що ваше відео. Для досягнення найкращих результатів мініатюри повинні мати дозвіл 1280 на 720 пікселів з співвідношенням сторін 16: 9.

Підводячи підсумки

Вибір правильних ключових слів; включення їх в заголовок, опис і теги; та налаштування мініатюр відео визначають кількість трафіку на YouTube і ваш успіх.

Можна отримати ще більше трафіку, задіявши всі свої профілі в соціальних медіа.

Якщо відео доступно в декількох джерелах, це допомагає «авторитетам» галузі знайти його і посилатися на нього чи розміщувати на своїх платформах. Ці посилання і вбудоване відео вказують YouTubeGoogle), що ваш контент є популярним. Що теж сприяє підвищенню позицій у видачі пошукових систем і в пошуку YouTube. Тепер все, що вам потрібно, це хороший контент.

Ви оптимізували свій канал YouTube? Розкажіть нам про це в коментарях.

Переклад статті «4 Ways to Rank Higher in YouTube Search Results» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.