Як правильно розкручувати невеликі сайти, блоги, домашні сторінки. Кілька основних пунктів у розкрутці в оптимізації та розкрутці сайту.

Пошукові системи
Це, взагалі, тема особлива. Я не буду тут розписувати методи оптимізації сайтів для пошукових систем, це дуже серйозний і об’ємний питання. Розглянемо лише можливість отримання серйозного трафіку з пошукових систем на невеликий, некомерційний сайт.

Чим хороші пошукові системи в плані розкрутки? Не тільки тим, що вони безкоштовні. Головна їхня цінність в тому, що вони мають свій трафік. Це не топи і банерні системи, де, щоб отримати відвідувачів, треба віддати своїх або просто мати якусь відвідуваність. На пошукові системи йдуть люди самі по собі. Існує думка, що з пошукачів приходить цільовий трафік, але ця думка хибна. Примхи пошукачів іноді непередбачувані і непоганий трафік на сайт може не відповідати вашим очікуванням. Оптимізувати сторінки для досягнення кращої позиції нічого не варто (як правило). Правда, тут теж треба розуміти, що позиція позиції ворожнечу. Я якось натрапив на сайт про халяви, дорвей (спеціальна вхідна сторінка, оптимізована під кілька ключових слів і певний пошуковик) якого висів на першому місці за запитом «дитяче порно». Добре, що цей товариш, знайомий з кількох форумах, мені досі не попадався з тих пір. Вирішіть також, який трафік вам потрібен. Якщо ви хочете просто залучити відвідувачів на сайт, то варто вибирати більш загальні формулювання запитів. Хоча там добитися високої позиції важче. Якщо потрібні цільові відвідувачі — максимально звузьте формулювання. Уникайте поширеної помилки — вибирайте слова, які дійсно шукаються відвідувачами пошукачів, а не ті, які вам більше подобаються. Один мій сайт знаходиться на першому місці в Альтавіста за певним запитом. Добре? Не дуже. Він взагалі єдиний в результатах пошуку за цим запитом. Ефект, відповідно, нульовий.

У загальному випадку, більше шансів на вдалу розкрутку у відносно «товстих» сайтів. Це докладно розглядав у своїй розсилці Андрій Іванов — чим більше маса сайту, тим більше трафіку приходить з пошукових систем, навіть якщо сторінки знаходяться не так високо, як у «худих» конкурентів. У мене з сайту в Яндексі проіндексовано близько 500 сторінок і в день приходить до 50 відвідувачів тільки звідти. При тому, що особливих зусиль я не робив — сторінки формуються скриптом форуму, як їх оптимізуєш? Великий плюс для російськомовного сайту також у тому, що Рунетовские пошуковики індексують сайти, розташовані на безкоштовних хостингах. Тобто вам взагалі не потрібні які-небудь гроші для розкрутки.

Каталоги
Помітно менш потужний джерело трафіку. Проблема тут в тому, що на позицію свого сайту в каталозі ви вплинути не можете — її визначає гід. Якщо тема популярна і ваш сайт прийнятий редактором каталогу, посилання на сайт потрапляє в оточення безлічі таких же сайтів. Якщо тема вузька, то відвідуваність розділу помітно нижче.

Я, в основному, розглядаю каталоги як засіб підвищення цитування Яндекса, як його називає Яндекс, або Link Popularity. Каталоги дуже часто індексуються пошуковими системами, плюс до того посилання на ваш сайт з великого каталогу ценее, ніж посилання з домашньої сторінки Васі Пупкіна. Ще один плюс — більшість каталогів має спеціальний розділ нових посилань, в якому ваша посилання протримається деякий час. Такий розділ зазвичай знаходиться на першій сторінці, що дасть вам деяке число відвідувачів.

Клік-клуби
Ну, це взагалі несерйозно. І обговорювати не хочеться. Ну, ви накликати собі хости. Ну, порадієте за цифирки на лічильнику. А далі що? Якщо у вас форум — хто буде писати повідомлення? Якщо ви продаєте щось на сайті, будь то реальні товари і халявні реєстрації — хто буде платити або реєструватися? Такий же як ви вебмайстер, більше заклопотаний своїми цифирками на своєму лічильнику?

У прихильників таких систем є один, як вони вважають, вбивчий аргумент — мовляв, таким трафіком піднятися в топі Рамблера або Листа, а звідти вже прийдуть реальні відвідувачі. Ну, прийдуть. Хоча цінність того ж ТопЛиста, як джерела трафіку, вкрай сумнівна. Не йдуть звідти, як правило, люди. Але гаразд, нехай прийдуть. Побачать чергову сторінку Васі Пупкіна і підуть моментально. Тому що автор сайту не наповненням сайту займається, а хости заробляє.Це якщо не враховувати інший момент. В основному, до таких способів «розкрутки» вдаються власники сайтів про халяви і заробіток в Інтернеті. Ну, уявіть собі, що всі такі сайти таким чином «розкручуються». Що виходить? В топі Рамблера всі ці сайти мають те ж положення, тільки більші цифри. Але загальний трафік з Рамблера буде однаковим. Тобто він просто поділиться в тій же пропорції. Навіщо тоді це все?

Поштові розсилки
Один з найсерйозніших способів розкрутки. Правда, і один з найбільш трудомістких. Складність цього способу полягає в необхідності постійної роботи з сайтом. Тобто треба регулярно, в ідеалі раз на тиждень писати якийсь матеріал, викладати його на сайті і постити в розсилку. При цьому тема повинна бути цікава і нестандартна. Але зате який ефект!!!

Ви створюєте навколо сайту коло постійних відвідувачів і чим частіше ви випускаєте розсилку, тим частіше вони приходять на сайт. Утворюється невелике (спочатку) співтовариство. До речі, форум теж можна розглядати з цієї точки зору. Хоча по собі знаю — підтримання такого спілкування з відвідувачами — тяжка праця. Плюси, звичайно, і так очевидні. Не варто, в ідеалі, створювати розсилку на базі власного скрипта або західних сервісів. Досить просто створити на розсилку Subscribe.ru і добитися її включення в список «срібних» розсилок. В результаті про вихід вашої розсилки дізнається півмільйона передплатників розсилки «Новини СитиКэт», в якій анонсуються нові розсилки. Як правило, в період дії цієї реклами нова розсилка набуває досить багато передплатників. В подальшому ви можете публікувати в ній уривки з статей на сайті, короткі новини з вказівкою на повну версію на сайті, коротше, заманювати на сайт своїх передплатників.

Платна реклама
Хм. Ну домовилися про неї не говорити ?