Південна Корея відома своїм рівнем підключення до Мережі. Це одна з найбільш розвинених країн у світі, яка з року в рік займає першість по швидкості і якості інтернету. І тут панує корейська пошуковик!

З моменту появи інтернету безліч корпорацій користуються його перевагами. Серед кількох гігантів можна виділити Google. Сервіс вважається самим відвідуваним ресурсом і найпопулярнішим пошукачем у світі. Люди в більшості країн користуються тільки цією пошуковою системою:

Naver - найпопулярніший пошуковик Південної Кореї

Пошукова система Google стала настільки популярною, що в світі навіть утворився новий дієслово — «гуглити». Але існують країни, в яких Google не зміг вийти на ринок пошуковиків. Два найбільш яскраві приклади – це Корея і Китай.

По правді сказати, настільки гучна невдача заснована на тому, що Google був заблокований китайським урядом в рамках цензури. У Кореї ж Google не блокується, але при цьому ніколи не потрапляє в списки найбільш популярних сервісів. Тут «заправляє» корейський пошуковик Naver, а другу строчку рейтингу займає Daum.

Naver – самий відвідуваний сайт в Кореї, який займає 77% індустрії пошукових систем, а на частку Daum припадає 20% запитів (за даними на 2015 рік). Дивно те, що Google зумів «завоювати» менше 3% від всього пошукового ринку країни. Я думаю, можна впевнено заявляти, що в Кореї Google терпить безпрецедентне фіаско:

Naver - найпопулярніший пошуковик Південної Кореї

Скріншот Naver на 25 червня 2016

Як видно на скріншоті головної сторінки Naver, в ньому представлено значно більше контенту, ніж в Google, на головній сторінці якого можна бачити лише логотип і рядок пошуку.

Так як інтернет в Кореї значно швидше, ніж в інших країнах, тому там практично не виникає проблем з пропускною здатністю. Naver також демонструє популярні ключові слова і пошукові запити. Найчастіше ключевики є індикатором того, що на даний момент популярно в Кореї:

Naver - найпопулярніший пошуковик Південної Кореї

Чому Naver настільки популярний в Кореї?

Можливо, відповідь криється в тому, що велика частина людей звикла використовувати цей пошуковик. До того ж, в ньому дуже багато контенту. Корейська пошукова система – відмінний джерело новин із різних ЗМІ. Тут є власний поштовий сервер, яким користується велика частина населення країни.

Крім цього компанія постійно впроваджує нові технології. Наприклад, власне хмарне сховище.

Якщо ви коли-небудь чули про месенджері LINE, то тепер знайте, що його батьківською компанією є Naver. У цього пошуковика є власний розвинений портал, а також безліч сервісів, включаючи Naver Pay, Naver Music, Naver Office.

Компанія постійно впроваджує щось нове. У тому числі сервіси та інструменти, схожі на ті, що пропонують Google і Apple. Різниця полягає в тому, що при запуску нових проектів Naver в першу чергу орієнтується на внутрішній ринок.

Здається, що корейська пошуковик Naver міцно засів на ринку і надовго витіснив західного конкурента (Google) саме завдяки своїй відданості своїм користувачам. Корейці відомі своєю прихильністю національним продуктам та компаніям:

Naver - найпопулярніший пошуковик Південної Кореї

Приклад патріотичного маркетингу або маркетингу Aeguk. Переклад: чи чули ви про банк зі 100% корейським капіталом?

Південнокорейські компанії часто користуються патріотичними вивертами у власних маркетингових кампаніях. Google не вистачає такої стратегії, яка могла б стати відмінним магнітом для корейських користувачів.

Нещодавно Daum, об’єднався з Kakao в надії стати найбільшою корейської IT-компанією. Поки що цей проект далеко позаду Naver, але можливо інноваційний та амбіційний менеджмент Kakao зможе допомогти Daum в конкурентній боротьбі з корейським пошукачем Naver.

Однозначно можна сказати, що Google навряд чи вдасться наростити свою частку на пошуковому ринку Південної Кореї вище 5%. Але враховуючи той факт, що Android є найбільш популярною мобільною операційною системою в країні, у Google є шанси збільшити свій вплив в інших сегментах ринку. Буде цікаво спостерігати за тим, як в найближчі роки зміниться південнокорейський ринок, і яким чином зарубіжні компанії будуть намагатися залучити настільки об’ємний сегмент користувачів.

Переклад статті “let’s Google something? Naver in Korea» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.