Дорвеї (doorway, (англ.) дверний отвір, проліт, розчин двері; вхід у приміщення, портал) — сторінки сайту, спеціально створені для отримання відвідувачів з пошукових машин по певних запитах. Мета створення дорвея — потрапити в перші ряди результатів пошуку і отримати відвідувача на сторінку дорвея. Далі відвідувач перекладається всередину сайту.

По суті будь-яка оптимізована під пошукові машини сторінка є дорвеем.

Дорвеї можна умовно розділити на два типи: оптимізовані під одиничний запит і оптимізовані під групу запитів. Перший тип створювати простіше, але при великому синтаксичному ядрі сайту знадобиться багато дорвеїв. Кожен дорвей першого типу вузько — його ефект рідко поширюється за межі цільової фрази.

Другий тип дорвеїв відрізняється особливою складністю у створенні. Його створення більше схоже на шаманство, т. к. прорахувати взаємні впливу всіх елементів вкрай важко. Зате вдало вийшов дорвей буде охоплювати своїм ефектом цілу тематичну область. Його ефект практично не буде знижуватися з часом.

Дорвеї корисні і для пошукових систем — оптимізація сторінок під пошукові алгоритми покращує якість результатів пошуку.

На жаль, багато творці сайтів зловживають можливостями дорвеїв, створюючи такі екземпляри, які не тільки не відповідають тематиці запиту, але і просто неприємні для читання людиною. Пошукові машини такі сторінки намагаються блокувати (банити).

Але творцеві дорвея немає причин турбуватися, якщо його творіння задовольняє наступним правилам:

  • сторінка удобочитаема для людини;
  • на сторінці представлена корисна інформація по тематиці пошукової фрази (тематику будь фрази нескладно зрозуміти, використовуючи сервіс Рамблер-Асоціації);
  • при попадении на сторінку з результатів пошуку відвідувач не перекидається на іншу сторінку.
  • На жаль, зараз відбувається поступове заміщення наведеного тут тлумачення слова «дорвей» на більш вузьке: «сторінка, мета якої — «вилізти» по певному запиту в перші ряди результатів пошуку «перекидати» усіх йдуть на неї користувачів на іншу сторінку». Це відбувається, зокрема, й тому, що інструменти для створення таких сторінок є в широко рекламованих програмах для оптимізаторів (наприклад — PagePromoter).

    Зверніть увагу! Такі сторінки суперечать етичним способів оптимізації під пошукові машини і є підставою для бана сайту. У програмах для створення таких сторінок зазвичай немає попередження про можливі наслідки.