Чого тільки не знайти на ринках! Приголомшливе місце, де зібрані найрізноманітніші товари. Можна нескінченно ходити по рядах, вибирати і торгуватися, замість того, щоб їздити по різних магазинах у пошуках потрібної речі. Але люди втомилися розгулювати під відкритим небом і виглядати товари з-за спин інших покупців.

Пошук нових зручностей привів до створення супермаркетів, де все розташовано поряд і можна неспішно прогулюватися між полицями і самостійно вибирати те, що заманеться.

Але людська лінь не знає кордонів і виступає головним рушієм прогресу. Люди захотіли зовсім не виходити з дому і здійснювати при цьому вигідні покупки, економлячи не тільки зусилля, але і безцінний час. Таку можливість надали інтернет-магазини:

Про те, що це таке, і як розкрутити магазин у Всесвітній павутині піде мова в цій статті.

Що вони собою являють?

Інтернет-магазин являє собою веб-сайт, що дозволяє своїм відвідувачам здійснювати покупки товарів онлайн. Щоб у клієнтів виникали звичні асоціації з походами в супермаркети в реальному житті, а також для забезпечення зручності користування, інтернет-магазини входять наступні складові:

 • Каталог пропонованих товарів. Цей розділ повинен бути добре продуманий і реалізований, адже саме з нього клієнти зможуть оцінити асортимент та прийняти рішення про подальше перебування на сайті;
 • Кошик. Подібно до звичної візку, в яку ми складаємо хліб і ковбасу, в інтернет-магазині формується список товарів, обраних користувачем. Можна відразу ж побачити загальну суму покупки;
 • Особистий кабінет. З допомогою цієї функції клієнт може легко орієнтуватися в історії своїх покупок і швидко переходити до потрібних розділів магазину;
 • Новинна стрічка. Інформація про нові надходження, карколомних знижки та розпродажі підігріє інтерес покупців;
 • Форма зворотного зв’язку. Відвідувачі повинні отримувати відповіді на свої запитання, і чим скоріше це відбувається, тим вище довіра до інтернет-магазину;
 • Розсилка. Якщо користувач випадково забув зайти на сайт магазину, потрібно надати йому актуальну інформацію по електронній пошті. При реєстрації зазвичай вказується e-mail, тому адресу знайдеться без проблем.

Найчастіше інтернет-магазини орендують приміщення під склад, там же клієнти можуть одержати замовлені товари. Іноді покупки доставляються кур’єром прямо в квартиру покупця.

Що продають?

Як розкрутити магазин в інтернеті: швидко чи безкоштовно?

Продати онлайн можна все те ж, що і оффлайн. Однак деякі товари підходять краще, а деякі ніколи не підуть зі складу. Якщо, наприклад, пропонувати свіже молоко, то велика частина продукту зіпсується, перш ніж дійде до покупців.

Тому варто орієнтуватися на ті категорії товарів, при реалізації яких буде доцільна розкручування інтернет-магазину.

 • Книги. Звичайно, більшість воліє безкоштовне скачування, але ті, кому не наплювати на авторське право, набувають улюблені видання онлайн;
 • Дрібні сувеніри. Більшість знає, як важко вибрати дешевий подарунок. Можна годинами ходити по всіх магазинах міста і у результаті купити чергову чашку. В інтернеті процедура значно спрощується;
 • Товари для братів наших менших. Різноманітний корм для тварин має великий термін придатності, тому прекрасно підходить для тривалого зберігання на складі;
 • Різна електроніка. Мобільні телефони, планшети, плеєри… цей список можна продовжувати і продовжувати. Сидячи за комп’ютером, людина неспішно оцінює всі технічні характеристики товару і вибирає оптимальний варіант;
 • Косметика. На жаль, в інтернет-магазині можна випробувати на собі туш для вій або губну помаду. Тим не менше, люди звикли довіряти відомим брендам і не бояться отримати неякісний продукт;
 • Меблі. Всі 12 стільців можна придбати протягом хвилини, а не бігати за ними по всій Росії;
 • Все для відпочинку. Люди хочуть як слід закупитися парасольками, шезлонгами і вудками перед відпусткою, а інтернет-магазини надають таку можливість.

Розкрутка магазину

Інтернет-магазин не може почати приносити дохід відразу ж після створення. Для початку, люди повинні хоча б дізнатися про появу нової можливості купувати товари. Щоб залучити якомога більше зацікавлених відвідувачів – потрібно знати, як розкрутити інтернет-магазин правильно. Нижче розглянуті деякі популярні способи розкрутки.

 • Оптимізація під пошук. Основна маса покупців починають шукати потрібний їм товар саме в Яндекс або Google, тому ваш інтернет-магазин повинен з’являтися у відповідь на популярні запити:

Як розкрутити магазин в інтернеті: швидко чи безкоштовно?

Для цього слід ретельно підбирати ключові слова і користуватися ними при складанні описів до товарів.

 • Оптимізація внутрішньої структури. Пошукові роботи повинні дістатися до всіх сторінок сайту інтернет-магазину, а для цього необхідна проста ієрархічна структура у вигляді посилального дерева:

Як розкрутити магазин в інтернеті: швидко чи безкоштовно?

 • Контекстна реклама. Ще один спосіб показати свій інтернет-магазин в результатах пошуку – це розмістити рекламні оголошення. Платити ви будете тільки за переходи користувачів по рекламованої посиланням. Щоб опинитися в самому топі пошукової видачі – потрібно запропонувати найвищу ставку за клік у порівнянні з конкурентами:

Як розкрутити магазин в інтернеті: швидко чи безкоштовно?

 • Додавання в прайс-агрегатори. Існують сайти, які дозволяють відвідувачам вибрати товар, а потім порівняти пропозиції всіх інтернет-магазинів, в яких цей товар є у наявності. Природно, покупці в першу чергу дивляться на ціни, тому якщо у вас вони вище, ніж у конкурентів – такий вид розкрутки сенсу не має.
 • Соціалізація. Не варто забувати про таку важливу ніші, як соціальні мережі:

Як розкрутити магазин в інтернеті: швидко чи безкоштовно?

Ваш інтернет-магазин обов’язково повинен бути представлений в самих популярних мережах, таких як ВКонтакте, Facebook, Twitter. Можна публікувати актуальні новини про свіжих надходженнях і знижки.

 • Тізерна реклама. Як правило, до такого способу розкрутки вдаються на ранніх стадіях життя інтернет-магазину:

Як розкрутити магазин в інтернеті: швидко чи безкоштовно?

Невеликі заманює оголошення хоч і роблять свою роботу, але при цьому виглядають досить-таки дешево.
Варто додати, що потрібно постійно аналізувати свої дії і отриманий результат. Це дозволить підібрати оптимальні способи розкрутки і позбавить від зайвих витрат.

А якщо самостійно і безкоштовно?

Перш ніж задуматися про те, як розкрутити інтернет-магазин безкоштовно, потрібно оцінити свої часові ресурси. Обійтися без вкладень – значить, просуватися черепашачим кроком там, де можна було б бігти як гепард. Якщо ж хочеться не витратити ні копійки, то доведеться відмовитися від таких зручностей:

 • Співробітники. Найняті працівники рідко готові трудитися за «просто так», тому ви будете змушені робити все самостійно.
 • Більшість видів реклами. Пошукові системи вимагають плату за розміщення оголошень навіть в самих «тихих» категоріях. Більшість ресурсів, що не належать вам, також не стануть розміщувати рекламу безкоштовно.
 • Професійна оптимізація. Є люди, які вміють робити тексти для пошукових роботів, але їм потрібно платити.

Все, що залишається – це самостійно освоювати всі тонкощі оптимізації та проектування сайтів. Також доведеться особисто просувати інтернет-магазин у соціальних мережах, що при відсутності вкладень досить проблемно.

Крім того, можна розміщувати посилання на свій магазин скрізь, де це дозволено (на багатьох форумах таке повідомлення можуть видалити, але не відразу, і якийсь час воно буде відображатися).

В принципі, нічого неможливого немає, але потрібно багато часу і зусиль, які зовсім не обов’язково будуть винагороджені.

Таким чином, інтернет-магазини дозволяють значно спростити процес здійснення покупок, а в їх асортименті представлено величезну кількість товарів. Якщо власникові інтернет-магазину необхідна швидка розкрутка, то будуть потрібні грошові вкладення, але при необмежених часових рамках можна спробувати безкоштовний варіант розкрутки.