Як підвищити Page Rank сторінок сайту? Це питання сьогодні стає все більш актуальним, це пов’язано з тим, що цей параметр досить серйозно впливає на становище сторінок в списку результатів пошуку. Цей алгоритм використовується і в зарубіжних пошукових системах, таких як Google, і в російськомовних, таких як Яндекс.

У цій статті я хочу запропонувати Вам досить простий спосіб підвищення Page Rank (далі PR) сторінок сайту лише за рахунок деякого видозміни Ваших власних сторінок.

Якщо Ви зараз займаєтеся проблемами підвищення PR, то напевно вже знаєте принципи алгоритму, і що його можна підвищити тільки за рахунок внутрішніх сторінок сайту. Тобто можна мати велику кількість внутрішніх сторінок сайту, на яких є посилання на головну сторінку і кожна внутрішня сторінка буде віддавати якусь частину власного PR головної. Але чим більше зовнішніх посилань на внутрішніх сторінках, тим менша частина їх PR буде віддана Вашій головній сторінці. Отже, Вам потрібно:

  • Мати якомога більшу кількість внутрішніх сторінок сайту
  • На них повинно бути як можна менше посилань на інші сайти
  • Внутрішні сторінки повинні бути взаємопов’язані (облінкований) між собою і кожна з них має посилатися на головну
  • Пунктами 1, 3 дуже часто вже задоволено, принаймні, по ходу розвитку сайту, Ви заробите серйозне кількість сторінок, ну а для зручності навігації, вони напевно будуть взаємопов’язані. А ось пункту 2 іноді догодити досить проблематично. Наприклад, було б вкрай неетично не вказати посилання на джерело матеріалу. А якщо у Вас каталог посилань, то на сторінках буде багато зовнішніх посилань і PR рівномірно розподілиться між ними, а отже Вашій головній сторінці мало чого дістанеться.

    А я Вам пропоную ось такий спосіб. Чому б ні використовувати тег ? Більшість пошукових систем розуміють цей тег і весь вміст, укладену між і , індексувати не будуть. Отже, цілком логічно укласти в цей тег зовнішні посилання, таким чином, пошукова система не буде знати про них, і PR їм віддаватися не буде, що тягне за собою збільшення PR Вашої головної сторінки. Ось таким, досить простим способом, можна підвищити Page Rank сторінок вашого сайту, що поліпшить Ваші позиції в деяких пошукових системах. Бажаю всім удачі.