Сьогодні натрапила на один сайт, який здався мені дуже незручним тим, як реалізована посторінкова навігація.
Перегорнувши контент вниз я за звичкою натиснула на _цифру_ , не підозрюючи, що це не номер сторінки, а число товарів відображаються на сторінці! І здивувалася, коли виявила, що номери сторінок розташовані _вертикально_, ліворуч від контенту.

Це на мій погляд самий наочний приклад, як НЕ треба робити посторінкову навігацію. Давайте розберемося, чому ця реалізація — погана ідея.

1: Не потрібно винаходити велосипед

Впевнена, що 99% користувачів Інтернету звикли бачити посторінкову навігацію в горизонтальному розташуванні. По-перше, це буде доречно, коли багато сторінок і можна позначити перехід на наступну/попередню сторінку символами , а перехід до початку або кінця « і ». Все логічно і просто. У випадку з даною вертикальної реалізацією така схема не пройде і доведеться використовувати нові символи, що знову позначиться на сприйнятті їх користувачами.

2: Всьому своє місце

Розташувавши навігацію в лівій верхній частині контенту, розробники відразу обтяжили користувачів на необхідність робити зайве дія — після прокручування сторінки вниз доведеться знову повертатися на гору, щоб перейти на нову сторінку. Не у кожного виникне таке бажання, та й знайти цифри з першого разу не вийде. І все тому, що вони знаходяться на незвичному місці.

3: «Сіра миша і в Африці сіра»

Добре, припустимо захотілося нам все-таки зробити навігацію вгорі. Але давайте якось покажемо користувачам, що вона саме ТУТ, а не там, де ми звикли її шукати. В даному випадку навігацію необхідно було виділити більш чітко, щоб при пошуку навігації погляд відразу падав на потрібне місце на сторінці. Досить було зробити фон пояскравіше і шрифт крупніше.

4: У кожному слові повинен бути сенс

Напис «Показувати на сторінці по: 12 24 36» некоректна. «По-російськи» це повинно звучати приблизно так: «Кількість товарів на сторінку: 12 24 36». І питання «чого?» не виникає. Числові значення зручніше навіть реалізувати з допомогою спадного списку, а не посилальних перерахуванням.

5: Повторення — мати навчання

Якщо для того щоб перейти до елемента навігації необхідно прокрутити сторінку вниз, то слід продублювати цей елемент і зверху — користувач буде вам дуже вдячний.

Чесно кажучи, по цьому сайту написати про «неюзабилити» я можу багато. Та ось тільки не мені це потрібно, а їм. Тому зупинимося на даних пунктах 5 і таких помилок не повторюємо. Пам’ятайте, що кожен ваш користувач — ваш потенційний клієнт, тому будь-яка помилка позбавляє вас такого клієнта.