Тяжек і невдячна праця SEO-оптимізатора. Днями і ночами ці нещасні люди складають списки ключових слів, купують зворотні посилання, працюють над технічними параметрами. Вони роблять це для просування ресурсу, для того, щоб зробити його самим першим в пошуковій видачі за максимально широкого діапазону запитів.

Але ось, оптимізація проведена, сайт очолює результати пошуку всіх відомих систем, і все начебто чудово. Але власники, перевіривши відвідуваність ресурсів, розміщених нижче, з жахом констатують, що відвідуваність «відстаючих» в кілька разів вище, а це робить пошукове випередження безглуздим.

Причиною такого результату, звичайно, можуть бути різні фактори. Можливо, ті ресурси мають усталену клієнтську базу або приваблюють відвідувачів з інших сайтів.

Але звертати увагу потрібно, в першу чергу, на найбільш очевидне: якщо користувач не заходить на ваш сайт – значить, йому не подобається те, що він бачить. Тому, в гру вступає таке поняття, як фрагментом, про який і піде мова далі.

Що це і як його застосувати

Фрагментів називають ту інформацію про сайт, який відображається в пошуковій видачі по конкретному запиту. Іншими словами, це «одяг», за якою користувач зустрічає ваш ресурс:

На картинці, наведеної вище видно, що Google пропонує нам розглянути у відповідь на запит. Ці дані дозволяють прийняти рішення про відвідування або ігноруванні ресурсу. У деяких випадках, фрагмент дозволяє користувачу отримати відповідь на питання, не переходячи далі по посиланню.

Природно, формування фрагменту відбувається за певними правилами, які різняться від однієї пошукової системи до іншої. Розглянемо конструювання фрагментів для двох найбільш популярних пошукачів:

  • Google в першу чергу звертає свою увагу на опис сторінки – description. В сніппет входить не більше 160 символів;
  • Яндекс використовує більш складну логіку і враховує весь вміст сторінки, вибираючи в якості фрагменту одну з частин тексту довжиною до 240 знаків.

Конструювання і редагування фрагмента

Якщо сайт не потрапляє під які-небудь санкції – його сторінки будуть індексуватися пошуковими системами, а значить, люди у відповідь на свій запит будуть бачити сніппет ресурсу, навіть якщо творець сайту про нього не подбав або не знає, як зробити сніппет. Насправді, в цьому немає нічого складного, варто лише слідувати простим рекомендаціям.

  • Писати невелике, але інформативне назва матеріалу. Буде дуже неприємно, якщо пошуковик обріже частина заголовка, і тоді користувачу буде складніше зрозуміти: про що йде мова.
  • URL також повинен бути інформативним і стислим.
  • В описі (Description) слід вмістити пряме і непряме входження ключового слова. Як вже стало зрозуміло, що це особливо важливо для пошукової системи Google.
  • Необхідно мати якісний контент, адже Яндекс зверне увагу не тільки на Description.

Як не старайся, створення фрагменту – це певною мірою гра наосліп. Адже неможливо напевно знати заздалегідь, яку частину документа буде видавати той же Яндекс. Тому, після тестування свого сайту по різних пошукових запитах, часто здійснюється редагування фрагментів.

Ця процедура полягає у визначенні відображуваного ділянки тексту та його зміну. Також, можна наситити ключевиками іншу частину сторінки, і тоді за фрагментом візьмуть саме її.

Існують також менш складні способи створення інформації про сайт, що відображається в результатах пошуку. Так звані, парсери снипетов збирають інформацію з якого-небудь пошуковому запиту і набору ключових слів, а на виході генерують текст опису ресурсу.

Такими прийомами часто користуються «чорні» оптимізатори для створення дорвеїв. Не варто й говорити, що пошукові системи ведуть активну боротьбу з таким типом просування.

Особливості національного пошуковика

Кожна пошукова система встановлює свої правила. Враховуючи алгоритми, які застосовує Яндекс, фрагменти в його пошуковій видачі мають склад, який відрізняється від Google і інших пошукових систем. Серед найбільш помітних особливостей можна виділити відображення логотипу ресурсу:

Що таке сніппет і як він формується

Раніше також надавався номер згідно позиції сайту в пошуковій видачі, проте в червні цього року даний елемент дизайну був видалений.

Творці сайтів можуть впливати на склад і оформлення інформації про ресурс. Яндекс дозволяє маніпулювати з такими параметрами, як:

  • Регістр в назві ресурсу:

Що таке сніппет і як він формується

  • Швидкі посилання до різноманітних розділах сайту:

Що таке сніппет і як він формується

  • Опис сторінки;
  • Контент.

Таким чином, фрагмент є одним з найважливіших елементів при створенні позитивного образу сайту. Грамотне опис ресурсу в пошуковій видачі може вигідно виділити його серед конкурентів, а недбале ставлення до спиппетам здатне відлякати відвідувачів і звести нанівець всі зусилля оптимізаторів.

Гарний сніппет в Яндексі можна створити, враховуючи особливості даної пошукової системи. Крім тексту в описі, слід приділити пильну увагу наповнення сторінки, а особливо – ділянок з високою концентрацією ключових слів.

Бути в топі – добре, а бути там з користю – ще краще.