Більшість людей реєструються в каталогах, головним чином, заради збільшення PR і тИЦ для поліпшення позицій сайту в пошукових системах. Насправді, реєстрація в каталогах може дати набагато більше, якщо провести її правильно

Отже, що можна і що не можна отримати від реєстрації?

Каталогів в Інтернеті набагато більше ніж пошуковиків — десятки тисяч. Чому ж реєстрація в них не призводить до радикального збільшення припливу відвідувачів та підвищення PR і тИЦ? Як правило, після реєстрації PR становить 1, 2, рідко 3, а тИЦ десь від 50 до 200.

Насправді каталогів, з яких Ви дійсно щось можете отримати, набагато менше загальної їх кількості. Потрібно відразу виключити не модеровані каталоги, оскільки зареєструватися може будь-який веб майстер. Посилання з таких каталогів не враховуються пошуковими системами. Також, зараз вже практично марно реєструватися в каталогах, що потребують установки зворотнього посилання. Слід також відкинути тематичні каталоги з іншою тематикою, ніж Ваш сайт. Якщо Вас навіть і зареєструють у такому каталозі, ніякої користі від нього не буде. З нього не прийде ніколи жоден відвідувач, а пошуковики ще й покарають Вас за спам. Нарешті, серед каталогів, відповідають усім Вашим вимогам, добра половина чи більша частина виявляться мало популярними з нікчемними або нульовими PR і тИЦ. Зрештою, у Вас залишиться десь від 100 до 500 каталогів, які реально можуть Вам хоч щось дати. Звідси зрозуміло, чому важко розраховувати на підвищення тіц понад 200.

Але все це анітрохи не применшує важливості реєстрації в каталогах. Не чекайте від реєстраторів дива, що вони разом вирішать всі Ваші проблеми з просуванням сайту. Що потрібно від хорошого реєстратора? Його завдання — охопити всі відомі на даний момент каталоги, крім ненадійні. Доцільно включати в базу з’являються все нові ресурси, щоб не обмежувати Ваших можливостей і дати механізм вибору з неї каталогів по потрібним Вам критеріям. Наприклад, дозволяти вибирати каталоги з високими PR і тИЦ, потрібні рубрики в каталогах, вказувати сайти, що вимагають розміщення відповідних посилань і ін. Вони можуть здорово допомогти Вам на перших етапах. Це чудове, безвідмовно діючий засіб початкової розкрутки.

До того ж, незважаючи на те, що приплив відвідувачів з каталогів менше ніж з пошуковиків, є непрямі фактори, пов’язані з реєстрацією в каталогах, детальніше описані у другій статті, які надають потужний вплив на визначення релевантності ресурсу пошуковими системами.

Який засіб реєстрації вибрати?

Першим ділом, позбудьтеся ілюзій, що хорошу віддачу від реєстрації можна отримати мимохідь, використавши яку-небудь програму автоматичної реєстрації. Звичайно, простіше сподіватися, що програма все зробить за Вас. Що то вона звичайно зробить, але є речі, які вона не в змозі зробити і краще розраховувати на напівавтоматичні, більш інтелектуальні on-lin’ові сервіси, такі як uhuhu.ru або 1ps.ru, які дозволяють управляти і стежити за ходом реєстрації. Ще кращого результату можна домогтися, якщо всю роботу по реєстрації провести вручну, ретельно вибираючи кожен каталог і складаючи для нього оптимальні опису, але скільки це часу займе, «одному богу відомо». На щастя, в цьому немає особливої потреби. Залиште ручну реєстрацію для найважливіших каталогів, таких як Яндекс-каталог, Yahoo і ODP, а решта зареєструйте з допомогою on-lin’ового сервісу, дотримуючи певні правила реєстрації.

Де реєструватися не треба

Коли Ви реєструєтеся в каталозі, який не має рубрики по темі Вашого сайту, його навряд чи хтось знайде. Наприклад, каталог присвячений туризму може прийняти Ваш сайт по електроніці, але навряд чи він кого зацікавить. В цей каталог люди приходять із запитами на тему відпочинку. Яка Вам користь, якщо перше місце за Вашим ключовому запиту займе цей каталог, а не Ваш сайт? Користувач, швидше за все, почне завантажувати сайт, що знаходиться на першому місці і побачивши, що каталог присвячений туризму, тут же покине його і не стане відшукувати в ньому Ваш сайт. От якщо тематика каталогу і Вашого сайту збігаються, та й ще каталог досить популярний — тоді зовсім інша справа, це те що треба. Якщо Ви будете одним з перших, Ви можете отримати з нього досить багато цільових відвідувачів вищої проби (вибачте за зайвий прозаизм), та ще пошуковик додасть.

Пошуковий робот легко може визначити тему Вашого сайту за характерним ключовими словами. Визначивши, що Ви реєструєтеся де попало, він вважатиме це спамом і не підвищить, а навпаки, ще й знизить позиції сайту. Не забувайте, що «всі роботи розумнішають».

Пошуковики тим вище оцінюють Ваш сайт, чим більше знаходять пов’язаних з ним ресурсів, які мають високу популярність і збігаються з ним за тематикою. Тобто, оцінюють Ваш сайт за принципом: «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу хто ти». У недавньому минулому пошуковики, при розрахунку релевантності сайту запитом користувача, враховували тільки кількість посилань на сайт. Тепер вони враховують ще й авторитетність посилаються на Вас сайтів і тематичну схожість з Вашим сайтом. Тому, не зв’язуйтеся з поганою компанією! Реєструйтеся тільки у надійних каталогах, мають рубрику, точно відповідає темі Вашого сайту і тільки з допомогою сервісів, що дозволяють вручну вибирати розділ для реєстрації.

Такі загальні положення. У наступній частині поговоримо про Тонкощі реєстрації в каталогах».