Кожен, заводячи собі сайт, замислювався про хорошому форумі. Зараз існує лише кілька гарних форумів. Це Vbulletin, Ikonboard, UBB, wwwthreads і ita-forum. Ми розберемо кожен форум окремо. У кожного форуму є свої переваги і недоліки.

Почнемо з самого кращого, на мій погляд форум. Це Vbulletin ( http://www.vbulletin.com ). Цей форум просто феноменальний за своїми можливостями, але є платною (але якщо постаратися, то можна дістати і безкоштовну версію). Його можна налаштувати, вибираючи стиль, кольори, різні шрифти, і налаштовуючи форум під дизайн свого сайту. Є декілька рівнів управління форумом (звичайний користувач, модератор, супер модератор, адміністратор). На кожен випадок користувачеві надсилається повідомлення по e-mail, це може бути реєстрація, передплата на тему, помилка, зміна даних (пароль або e-mail). Для користувачів передбачено все — це підтримка аватарів, різних титулів, приватних повідомлень і багато інших цікавих можливостей. Але є один недолік. Це погана оптимізація під дизайн графічно.

Наступне творіння, це ita-forum. Цей продукт виділяється тим, що він не «буржуйський», а наш, російський. Автор цього творіння — Ita-Studio ( http://www.ita-studio.com ). Цей форум підтримує аватари, має просту настройку так як весь російською мовою. Але найголовніша відмінна риса від інших форумів, це легка настройка графічних об’єктів під дизайн. Якщо володіти графікою досконало, то можна із звичайного форуму зробити дуже гарну річ.

Продукт сайту http://www.wwwthreads.org — форум wwwthreads. Чим мені сподобався цей форум? Це єдиний форум, де немає нічого зайвого і де все стоїть на своїх місцях. Він дуже легко настроюється, але на жаль повна версія форуму є платною, але можна завантажити безкоштовну версію, в якій менше корисних функцій. Сторінки вантажаться дуже швидко, графіка використовується тільки в окремих місцях. Тут не можна ставити аватари, але можна викладати свої фото в своїй анкеті. І дуже дуже мало графіки. Приємно форум втілений на http://www.hostforum.ru.

Форум Ikonboard — продукт сайту www.ikonboard.com. дуже багато web-майстра віддали перевагу саме цього форуму. Він дуже простий в установці і містить масу корисних функцій. Дуже простий у використанні, але адміністрування форуму особисто мені завдавало багато клопоту. Є багато переказів до цього форуму, але самим популярним і влучним є переклад «RU-BOARD TEAM», що знаходиться за адресою www.ru-board.com. Є у цьому форумі недоліки — дуже погано піддається настроюванню верхня частина форуму, тобто його титульна частина. Також по-моєму пропонується дуже маленька анкета для користувачів. Ikonboard не легко оптимізується під потрібний дизайн.

Форум Invision Board — це нова, вдосконалена гілка проекту Ikonboard. Написаний на мові програмування PHP з використанням СУБД MySQL. Це чудовий форум, за всіма параметрами перевершує практично всі існуючі форуми. Далеко не останнім моментом є те, що він передбачає безкоштовну ліцензію, так що для російських користувачів він є абсолютно безкоштовним. Для цього форуму, як і для Ikonboard, написано безліч всіляких «Хаків» (вбудовані в форум модулі, для поліпшення старих або додавання нових функцій). Налаштувати дизайн нескладно. Панель адміністратора на перший погляд не дуже проста, але якщо витратити 2 години на її вивчення ви зрозумієте, що простіше і бути не може. Даний форум використовується на сайті WoWeb.ru (Forum).

Дописав WoWeb.ru.

Залишився тільки один форум — UBB (Ultimate Bulletin Board) — продукт сайту http://www.infopop.com. Він дуже зручний в користуванні, але підтримує мало функцій з налаштування дизайну. Саме з цього майже скрізь, при використанні цього форуму, що деякі кольори зливаються і виходить така собі «каша». Я думаю далі не варто розбирати цей форум, так як саме важливо про нього вже написано.

Тут викладені опису самих «вживаних» форумів, і прочитавши їх, ви можете вибрати найбільш підходящий варіант і ставити собі на сайт. Деякі погодяться з моєю думкою, а деякі немає, адже завжди були голоси «за» і «проти». На цьому все. (Просимо критику залишити при собі).