Всі ми хочемо заробляти більше. Давайте сьогодні поговоримо про це. Поговоримо про те, як заробляти, пропонуючи при цьому своїм клієнтам якісний і вельми привабливий продукт.

Напевно в житті кожного з нас час від часу з’являються знайомі, знайомі знайомих, приятелі і просто випадкові зустрічні з приблизно одні і тим же питанням: «Слухай, а ти не міг би мені зробити невеликий сайт». Без різниці торгують вони меблями або хочуть завести персональний блог, хочуть зробити корпоративний сайт або сайт-портфоліо — завжди проблеми одні і ті ж. Як правило ми відмовляємося від таких замовлень, оскільки не можемо надати повний спектр послуг і задизайнити і зверстати і запрограмувати. А якщо погоджуємося, то потім це все виливається в численні переробки, допиливания і дрібні безкоштовні правки. Так було раніше, але сьогодні в нашому житті з’явилася MotoCMS.

Обмовлюся відразу, я завжди дуже сумнівно ставився до всякого роду доморощеним CMS-систем справедливо, як мені тоді здавалося, вважаючи, що для нормальної роботи сайту вистачить звичайних Вордпрессов, Джумл і ДЛЕ. А вже тим більше, як можна серйозно сприймати СМЅку, яка прив’язана до флеш сайту.

Вистачить! Досить жити в світі своїх власних стереотипів. Я вам присягаюся, це просто круто! Функціонально! Юзабильно! Незрівнянно! Але десь, мабуть, повинен бути прихований підступ. Його немає! Не вірите-дивіться самі.

Десять простих кроків і я отримую готовий сайт для клієнта.

1. Йдемо в магазин шаблонів сайтів. Вибираємо шаблон під наші цілі. Наприклад, нам потрібен гарний і стильний корпоративний сайт. Середня ціна шаблону з вбудованою Панеллю управління — близько $230 (я спочатку навіть не повірив, намагаючись знайти приховані платежі — нету)

2. Тестуємо функціонал. Якщо нам потрібно кілька текстових сторінок, фото, відео і можливість зворотного зв’язку з допомогою контакт форми — це те, що нам потрібно

Створюємо сайт на MotoCMS

3. Проходимо реєстрацію щоб отримати повноцінний шаблон з можливістю редагування та збереження змін.

Створюємо сайт на MotoCMS

4. На пошту, вказану при реєстрації, нам приходить лист і ми, по посиланню, переходимо прямо в нашу панель управління. Відразу русифицируем її, щоб можна було краще розуміти про що йде мова в тому чи іншому пункті меню.

Створюємо сайт на MotoCMS

5. Першим ділом міняємо фон. Для цього потрібно просто двічі клацнути на ньому кнопкою миші. Відкривається медіатека, через яку за допомогою кнопки «Додати медіа» ви завантажуєте зображення фону і додаєте його. Одним натисканням, відразу на всі сторінки сайту.

Створюємо сайт на MotoCMS

6. Ми робимо корпоративний сайт нічного клубуа, тому фон повинен бути відповідним. Далі, редагуємо пункти меню і додаємо нові. До речі, всі пункти меню зібрані в один об’єкт — його можна тягати по всій робочій поверхні і ставити туди, куди вам захочеться, при цьому повертаючи навколо своєї осі…Навіть ось так:

Створюємо сайт на MotoCMS

Двічі клікаємо на панелі меню і переходимо в редактор сторінок. В ньому можна змінити всі написи вже існуючі на кнопках.

Створюємо сайт на MotoCMS

Редагуючи тексти на кнопках можемо форматувати їх практично як завгодно, для цього з’являється зручний вбудований редактор.

Створюємо сайт на MotoCMS

Як тільки існуючі назви сторінок будуть відредаговані ми зрозуміємо, що нам катастрофічно не вистачає ще пари. Наприклад, в пункті меню «Про клубі», крім діджеїв і танцовшиц, ми хочемо додати ще пару слів про адміністрації клубу і зробити окремий пункт меню «Для постачальників», що отримати найкращі ціни на фрукти і горілочку.

Немає нічого простіше, виходимо в основний режим Панелі управління і тиснемо кнопку «Створити»

Створюємо сайт на MotoCMS

Після того, як сторінки створені їх потрібно додати в меню. Повертаємося в блок редагування меню і натискаємо кнопку «Додати елементи меню»

Створюємо сайт на MotoCMS

Праворуч поля, які ми редагуємо. Додаючи при цьому сторінки або окремим пунктом меню або підменю.

7. Починаємо редагувати розташування блоків на сторінці і контент. Тут я виявив невеликий глюк чи просто ще до кінця не зрозумів як тут все влаштовано, але для того, щоб блоки виглядали ось так:

Створюємо сайт на MotoCMS

В адмінці мені довелося посунути меню, хрін зрозумій куди:

Створюємо сайт на MotoCMS

Ну, то таке — головне працює:)

8. Вміст сторінок. Змінюється дуже легко. Вибираєте в меню вгорі яку саме хочете редагувати сторінку

Створюємо сайт на MotoCMS

Далі, двічі клацаєте на заголовок або текстове поле і редагуєте його. Це робиться дуже просто — як текст в ворді. При цьому вам доступні всі стандартні опції форматування тексту і додавання ефектів

Створюємо сайт на MotoCMS

Крім тексту ви можете додавати на будь-яку сторінку фото, відео, флеш, різні фігури, слоти і модулі. Я не втримався і вставив на сторінку «Про клубі» відео.

Створюємо сайт на MotoCMS

При цьому, ви можете вставляти, з допомогою цього віджета, як відео файли, так і ролики з Ютуба. Для цього двічі клікаємо на зображенні відеоплеєра і вибираємо потрібні нам опції.

Створюємо сайт на MotoCMS

Три клацання і відео вже у нас на сайті

Створюємо сайт на MotoCMS

Таким же чином редагуємо інші сторінки, додаючи або забираючи потрібний нам функціонал. Наприклад, відразу вказуємо всі вакансії в розділі «Робота», які будуть відкриватися в окремих спливаючих вікнах (я міг вибрати відкриття по зовнішньому посиланню або відкриття нової сторінки).

Створюємо сайт на MotoCMS

Також використовуємо функціонал доступний і даємо користувачам можливість бронювати столики прямо з сайту.

Створюємо сайт на MotoCMS

9.Все готово! Блін, мало не забули найголовніше — логотип. Нехай наш клуб буде називатися «Піна». Мені пощастило і навіть назву тут редагується двома натисканнями клавіш.

Створюємо сайт на MotoCMS

10. Наслаждаемс своїм створінням або терміново зберігаємо і біжимо показувати замовнику. Ось тут дуже солодкі два моменту.

Як я зрозумів, демо-версія діє 30 днів. Можна вносити будь-які виправлення та зберігати їх, при цьому ще не заплативши за шаблон ні копійки

Зроблений мною сайт досі можна подивитися за посиланням.

Тобто, виходить, сайт зробили, з замовника гроші отримали, а тільки потім сплатили шаблон і перенесли його на нормальний хостинг.

Другий приємний момент. Панель управління дуже, я б навіть сказав, інтуїтивно зрозуміла. Всі зміни, які ви бачили зайняли у мене приблизно 3-4 години. Значить клієнту можна здати сайт і нехай собі далі сам в ньому копається не відволікаючи нас по дурницях.

А ми тим часом знайдемо собі ще парочку замовлень:).

P.s. Буду вдячний тим, хто відпише в коментарях про більш серйозному використанні функціоналу, адаптації слотів і віджетів, додавання анімації, кнопок, переформатування меню та інших більш серйозних змінах.