Фахівці в області просування Інтернет-сайтів однозначно розуміють, що просування сайту методом проб і помилок, без певного алгоритму і системності, завжди повинно замінюватися на більш логічні і продуктивні методи з участю різних маркетингових інструментів.

Після того, як новий алгоритм «Яндекса» під назвою «Снежинськ» став доступний користувачам за адресою buki.yandex.ruкомпанія Altegroup справила аналіз можливого впливу нового алгоритму на ситуацію з просуванням сайтів. Слід зазначити, що в «Снежинск», вперше в історії розвитку пошуковиків, Яндекс впровадив в алгоритм ранжирування документів фактори, що безпосередньо відносяться до маркетингу – то є веб сайти, які не застосовують маркетингові інструменти просування, при інших рівних умовах, будуть ранжируватися нижче проектів, застосовують маркетинг у просуванні.

Тому слід задуматися, — чим більше часу втратити на роздуми про застосування маркетингових підходів до вдосконалення веб-проектів, в результаті складніше буде наздоганяти конкурентні сайти – саме в плані збільшення продажів і економічного ефекту; аналогічно можна відстати і виведення сайту в ТОП-10 Яндекса.

Пошуковий алгоритм Яндекса став значно ефективніше аналізувати ранжування документів – кількість параметрів, що впливали раніше на ранжирування документів, зросла зі 163 до кількох тисяч, вже здатна давати прогноз відповідності сторінки економічних завдань (наприклад по збільшенню продажів). Можна сказати, Яндекс почав виконувати роль маркетолога і сам здійснює експрес-аудит для сайтів. Результати цього аудиту в підсумку стала впливати на позиції сайтів по пошуковим запитам.

В якості проміжного підсумку можна не помітити, що сторінках сайту, які раніше мали високі позиції за запитом, вже недостатньо просто мати відповідний структурної моделі Wordstat текст (ніж до цього полягала основна таємниця оптимізаторів). Тепер необхідно відповідність змісту тексту маркетингової моделі, яку до речі Яндекс тепер має окремо для кожної теми і галузі знань (якщо вірити «мадридському доповіді», то таких тем 64000). Виходить, що Яндекс додав до наявної бази слів і статистики за ним ще одну базу даних, в яких збирається статистика поведінкових характеристик користувачів на сайтах з цим запитам. Всі ці маркетиговые характеристики мають відповідність з різними бізнес-моделями, і, ймовірно, структуровані відповідно MSB матриці.

Так в чому ж секрет успішного просування, скажете Ви? Найімовірніше це буде пряме включення результатів маркетингових досліджень і цільової аудиторії сайту у внутрішню і зовнішню оптимізацію проекту. При цьому, на відміну від статистики запитів Яндекса (wordstat), відкривати маркетингову статистику поведінки відвідувачів на сайтах Яндекс не збирається. Або, як мінімум, до моменту, коли сервіси Яндекс.Діректа не буде наділений відповідними функціями, здатними в автоматичному режимі перерозподіляти рекламний трафік по сторінках веб-сайту.

У підсумку, маркетингову бізнес-модель оптимізатори, вже спільно з маркетологами, будуть розробляти самостійно. Але при цьому слід пам’ятати, що оновлений Яндекс, як Інтернет-маркетолог, ще зовсім не досвідчений. Алгоритм тільки вступив в силу і ймовірно пройде масу поправок і доопрацювань. Проте вже зараз він дає фору більшості оптимізаторів, зайнятих в основному закупівлею посилань.

І навіть більше. Якщо вірити офіційним даним від Яндекса, новий алгоритм здатний до самонавчання, і ранжирующих факторів стає все більше і більше. Як підсумок самі фактори у маркетингових моделях будуть час від часу коригувати свою вагу відносно один одного. Також варто очікувати, що частина вагомих чинників буде знайдена диво-оптимізаторами, і надалі буде піддана накруток. Підхід до просування проектів, заснований виключно на підборі тематичних запитів і ключових слів стає нерентабельним.

Треба зауважити, що в офіційному тексті доповіді Яндекса не було згадано нічого, що було б підставою застосування формули до поведінковими характеристиками, але це не виключає можливість її застосування. В блозі Яндекса підкреслено, що «продовжуючи добру традицію, ми впровадили в «Снежинск» додаткові регіональні фактори, засновані на інтерес користувачів до документів».

Тобто розуміти це слід як використання даних з Яндекс.Метрики, оскільки тільки з її допомогою могли бути враховані інтереси користувачів, при цьому напевно не ідеально.

В продовження варто зазначити, що застосування великого обсягу показників, що визначають поведінкові поведінки користувачів у формулі ранжирування, здатні збільшити вагу регіональних формул, оскільки регіональні уподобання тут просто не могли бути не враховані.

Як же тепер просувати сайти? З чого почати?

Гарантією хорошого посилального ранжирування веб-сайту тепер є не тільки кількість посилань, а передусім їх якість по обом моделям, включаючи маркетинг. Без повноцінного маркетингового аудиту та його застосування до сайту, неможливо буде скоро взагалі опинитися на перших сторінках з якісним запитам. Тим самим значно збільшується роль маркетологів стосовно до веб-індустрії, тому не дивуйтеся, якщо найближчим часом настане бум маркетиговых послуг, як від професійних компаній, так і початківців контор, що займаються просуванням сайтів. Природно, при цьому продаж та гарантія позицій остаточно канули в лету.

За матеріалами Едуарда Снежинского, компанія Altergroup