Відвідувачі приходять на Ваш сайт? Якщо Ви веб-майстер www.yandex.ru або www.nike.com відповідь проста: з інших сайтів. Домогтися гарного положення в пошукових машинах і каталогах за силу не всім. На це впливає ряд факторів, які сильно позначаються на результатах. І багато хто вибирає більш простий спосіб.

Подорожуючи по Мережі, Ви напевно бачили яскраві, різнокольорові, анімовані смужки, які відволікають Вашу увагу і лише заважають своєї чужеродностью в дизайні сайту. Правильно, це банери. Багато хто думає, що участь у банерних системах — це панацея від усіх бід — один раз розмістив і все: від відвідувачів відбою не буде. Але тут і полягає основна помилка: Ви ніколи не зможете точно сказати, де з’явиться ваш банер, яким буде людина, яка його побачить. Часто банери просто розчиняються на безкрайніх просторах Рунета. Чи є вихід? Є. Це обмін посиланнями (слід обмовиться, що крім простої текстової посилання з описом, це може бути і банер, але тут Ви точно знаєте, що буде розміщено і зможете грамотно інтегрувати його в дизайн Вашого сайту).

Основний принцип такого обміну полягає у взаємному розміщенні посилань на споріднених за тематикою сайтах. Все досить просто. Але які реальні переваги?

Переваг такого обміну достатньо:

 • Часто кількість зовнішніх посилань є показником релевантності в пошукових машинах, тобто чим більше посилань вказують на Вас тим вище положення Вашого сайту в результатах пошуку;
 • Якщо Ви ставите посилання на споріднені за тематикою ресурси, то Ваш сайт отримує додаткову інформаційну цінність в очах відвідувачів. Майже напевно, якщо відвідувач що знайшов на Вашому сайті, нехай навіть і посилання на інший сайт, він повернеться ще раз;
 • Ви отримуєте якісний трафік на Ваш сайт, так як приходять люди зацікавлені в тематиці інформації Вашого сайту, особливо цей момент важливий при участі в різних тематичних партнерських програмах;
 • Відгук на текстову посилання набагато більше, так як вона часто супроводжується описом, яка часто асоціюється з рекомендацією автора сайту.
 • Але як правильно здійснювати обмін? Спробую пояснити:

  Продумайте можливості розміщення посилань на інші сайти. Це може бути і головна сторінка, а може бути і спеціальна сторінка. Якщо Ви вирішили використовувати спеціальну сторінку, не розміщуйте її надто далеко. Відвідувач повинен мати можливість легко її знайти. Не треба його ховати.

  Зовсім не обов’язково просити конкурентів поставити посилання на Ваш сайт. Все одно ніхто не погодиться. Головне мистецтво обміну посиланнями полягає в правильному підборі партнерів. Слід шукати сайти, які цікаві Вашої потенційної аудиторії. Наприклад, якщо Ваш сайт присвячений апаратурі для програвання компакт-дисків, обмін посиланнями з музичними сайтами буде найкращим вибором. Серйозні меломани майже напевно відвідають Ваш сайт, так і відвідувачі знайдуть чимало корисного для себе на музичних сайтах.

  У практиці обміну посиланнями часто бачиш фрази про бажання обміну посиланнями з сайтами з великою відвідуваністю. Чи це Так важливо? Немає. Якщо сайт з яким Ви змінюєтеся посиланнями більше Вас, то, ймовірно, Ваше посилання буде розміщена десь на дальній сторінці, куди дійде не кожен. А якщо сайт менше, то можна буде просити розмістити посилання на головній сторінці. Дослідження Мережі показують, що найчастіше відвідувачі не ідуть далі першої сторінки.

  Не варто обмінюватися посиланнями з сайтами в репутації яких Ви не впевнені. Так як посилання часто діє як рекомендація, Ви поставите під удар репутацію свого сайту. Репутація — це Ваш основний капітал. Це буде визначати ставлення відвідувачів до Вашого сайту, що виразиться в збільшенні або зниженні числа повторних візитів.

  Постійно перевіряйте статистику Вашого сайту. Використовуйте або логи сервера, або, якщо у Вас немає такої можливості, можете використовувати лічильники, які дозволяють визначити джерела Ваших відвідувачів. Одним з найбільш корисних є SpyLog.ru. Обов’язково розмістіть його на кожній сторінці, в цьому випадку статистика буде більш точною. Ваше завдання визначити які посилання працюють, а які ні, і просто займають місце. Якщо посилання не працює більше місяця, можна її видалити, але при цьому обов’язково слід повідомити власника іншого сайту про Ваше рішення.

  Але де шукати партнерів? Можна використовувати пошукові машини та каталоги. Уважно вивчіть кожен сайт. Подумайте про те, яка аудиторія його відвідує, як часто йде оновлення, подивіться на дизайн. Якщо рішення буде позитивним, додайте посилання на своєму сайті і напишіть лист, звернувшись по імені (якщо сайт серйозний, майже напевно Ви знайдете ім’я власника), повідомивши про те, що Ви поставили посилання на нього, запропонуйте зробити теж саме. Дуже ймовірно, що Ви досягнете взаємності.