Про інтернет-бізнесі зараз не чув тільки той, хто не має доступу до всесвітньої павутини. Все більше і більше вебмайстрів успішно (або не дуже) розвивають свої проекти. Основним способом монетизації власного веб-ресурсу виступає реклама, без якої складно уявити сучасне життя, а сучасний інтернет – і зовсім неможливо.

Час показав, що найбільш підходить для веб-ресурсів реклама – контекстна:

У даній статті ми спробуємо заглянути в найближче майбутнє і зробити деякі прогнози щодо розвитку ринку контекстної реклами.

Що стоїть за контекстною рекламою сьогодні?

Для початку, слід зазначити, що під контекстної слід розуміти рекламу, яка тематично збігається (або близька) з інформаційним простором, у рамках якого вона розміщена.

Слід виділити такий тип контекстної реклами, як медійна. У цьому випадку користувач може спостерігати оголошення (як правило, у вигляді банерів) на сторінках сайтів.

Також дуже ефективною вважається пошукова контекстна реклама, завдяки якій користувач отримує відповідь на свій запит, крім звичайних результатів, кілька посилань на рекламні оголошення. Це добре поєднується з самою ідеєю пошуку, адже часто людині потрібно саме купити чоботи, а не прочитати про них статтю з Вікіпедії.

Описані вище види контекстної реклами – це досить умовний поділ. Коли рекламодавець налаштовує параметри своєї кампанії, він в першу чергу визначає цільову аудиторію, на яку будуть спрямовані оголошення. Щоб це зробити, потрібно головним чином визначити наступні моменти:
Тематичність. Визначивши слова, з якими буде пов’язана реклама, можна розраховувати на те, що рекламні оголошення побачать тільки зацікавлені люди.
— Націлювання. Системи контекстної реклами дозволяють показувати оголошення в конкретний час і людям, які проживають у певних регіонах. Також можна орієнтувати свою рекламну кампанію на користувачів, що відрізняються певною поведінкою в інтернеті (особливості онлайн-активності користувачів інтернету відстежуються за допомогою аналізу cookie-файлів).
Визначимо основні характеристики, за допомогою яких можна представити контекстну рекламу на сьогоднішній день.
— Основні системи. Головними гравцями, безумовно, є монстри пошукової індустрії Google – зі своєю рекламною системою AdSense і Яндекс – зі своєю системою контекстної реклами Директ.

У 2015 році найкраща реклама – контекстна

Крім того, на російському рекламному ринку гарні результати мають Begun, Mail.ru і ВКонтакте. Вищеназвані сервіси дозволяють досить ефективно здійснювати ведення контекстної реклами таким чином, щоб вона впливала тільки на цільову аудиторію.

  • Вимоги до майданчиків. Головне завдання, яке повинен виконувати інформаційний ресурс – бути корисним для відвідувачів. Якщо люди отримують на сайті те, навіщо прийшли, то і контекстна реклама буде ефективна. Також ресурс не повинен порушувати норм законодавства країни, жителям якої планується демонструвати рекламу. Крім того, не варто забувати і про норми моралі, навіть якщо вони не зазначені в законах. Що стосується відвідуваності, то на сайті, в середньому, має заходити як мінімум 300 чоловік в день;
  • Вартість. Якщо ви вирішили дати оголошення в системі контекстної реклами, то в першу чергу потрібно враховувати конкуренцію у вибраній тематиці. Вартість контекстної реклами може становити 1-2 рубля, так і 200 рублів за перехід (клік). Якщо ви хочете, щоб ваше рекламної оголошення на самій вершині пошукової видачі, то повинні запропонувати найбільшу ціну за клік;
  • Ефективність. Навіть золота курка може нести звичайні яйця, якщо її погано годувати. Контекстна реклама не принесе результату в невмілих руках, хоча на сьогоднішній день вона дійсно є найпотужнішим інструментом у просуванні будь-якого товару чи послуги.

Що буде завтра?

Давайте перейдемо до прогнозів на 2015 рік, і для цього пройдемося по розглянутим вище пунктах:

  • Основні системи контекстної реклами. В даній області експерти прогнозують подальше зміцнення позицій діючих лідерів. Поява нових систем контекстної реклами малоймовірно, так як, приміром, пересічний російський рекламодавець віддасть перевагу розмістити своє оголошення на Mail.ru Google і Яндекс з-за високої популярності і розкрученості цих сервісів;
  • Вимоги до майданчиків. В цьому аспекті особливих змін не очікується. Якщо сайт відповідає вимогам інформативності і відвідуваності, то він буде без будь-яких проблем допущений до використання систем контекстної реклами;
  • Вартість. Розміщення контекстної реклами стає все більш дорогим не тільки з-за валютних потрясінь. Головним чинником підвищення цін виступає зростаюча конкуренція, адже все більше і більше компаній переводять свою рекламу в онлайн-область;
  • Ефективність. Деякі експерти роблять сміливі прогнози на повну відмову від реклами поза всесвітньої павутини. Купити контекстну рекламу в інтернеті набагато ефективніше, ніж витратити аналогічну суму на розклеювання оголошень по місту.

Як краще діяти?

Щоб рекламна кампанія принесла результати, аж ніяк не достатньо просто подати оголошення і внести необхідну суму на рахунок. Дійсно професійний спеціаліст по контекстній рекламі володіє вмінням аналізувати дані і солідним досвідом в цій сфері. Новачкам же варто слідувати деяким стандартним рекомендацій, які дозволять швидше освоїтися в сучасних рекламних системах.

  • Необхідно постійно стежити за статистикою:

У 2015 році найкраща реклама – контекстна

Оцінити ситуацію на початку рекламної кампанії – це лише перший крок. Якщо ви думаєте, що після внесення грошей на рахунок в системі контекстної реклами ваша робота закінчена, то успіх навряд чи прийде. Автоматизація контекстної реклами – дуже умовне поняття, адже необхідно постійно здійснювати контроль та навіть після завершення рекламної кампанії проводити детальний аналіз отриманих результатів.

  • Треба вміти рахувати гроші:

У 2015 році найкраща реклама – контекстна

Випередити конкурентів за будь-яку ціну – це непогана мета. Однак таким чином ви цілком можете досягти «Піррової перемоги», витративши всі на піар і не залишивши жодного гроша на проект.

  • Потрібно вибирати найбільш популярні майданчики. Не варто експериментувати, коли мова йде про вкладення власних коштів в рекламу. Розмістити рекламу на Яндексі, який має багатомільйонну клієнтську аудиторію щодня або на «НовыйПоиск.ру», який нікому не відомий, але бере 5 копійок за показ? Відповідь очевидна.

Таким чином, до 2015 року ринок контекстної реклами буде тільки зміцнюватися, надаючи вебмайстрам відмінний спосіб монетизації своїх проектів, а рекламодавцям – відповідні майданчики для розміщення оголошень.