Не клює? І коштів на прикормку відвідувачів вже багато витратили. А кнопки соціальних мереж для сайту встановили? Зрозуміло! Всі симптоми захворювання на обличчя – асоціальність сайту. Будемо лікувати.

Навіщо сайту потрібні кнопки соціальних мереж?

Наявність на сторінках сайту соціальних кнопок є не тільки обов’язковим атрибутом, або модним аксесуаром. Перш за все, соціальні кнопки допомагають власнику ресурсу економити кошти на розкрутку сайту. При цьому просування відбувається за допомогою відвідувачів. А власнику залишається лише наповнювати свій сайт якісним контентом і чекати припливу нових користувачів:

Якщо відвідувачеві сподобається матеріал, розміщений на сайті, то він захоче поділитися ним зі своїми друзями. Після натискання на кнопку соціальної мережі, посилання на потрібний контент відобразиться на сторінці користувача соціальної мережі. А там її побачать його знайомі та друзі.

Але ці кнопки потрібні не тільки власникам сайтів. Їх розміщення важливо і для самих соціальних мереж. Кожна з цих кнопок є посиланням, що веде на соціальний портал. А завдяки такому обміну посиланнями підтримується високий рівень користувацької активності всередині самих соціальних мереж. Саме тому популярні соціальні мережі і надають сайтів вже готові коди своїх кнопок.

Що являє собою звичайна соціальна кнопка?

Для прикладу візьмемо скрипт соціальної кнопки ВКонтакте. Її код:

Цю частину коду потрібно розмістити в так званій «шапці» сторінки сайту. У цьому коді вказано адресу скрипта, який повинен виконуватися при натисканні на соціальну кнопку. Ось друга частина коду, що відповідає за відображення картинки кнопки:

Другий шматок коду потрібно помістити в тій частині сторінки, де буде відображатися кнопка:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

Зовнішній вигляд кнопки можна легко скоригувати. Для цього потрібно зайти у спеціальний розділ технічної підтримки на сайті соціальної мережі. Тут можна задати стиль кнопки, згідно з яким і буде згенерований її код.

Варіанти легкого розміщення

Існують спеціалізовані сервіси, що дозволяють розміщувати на своєму сайті кнопки відразу всіх популярних соціальних мереж. Це набагато легше, ніж вставляти скрипти кожної з них окремо. Розглянемо найбільш популярні з цих сервісів:

 • Блок «Поділитися» від Яндекс – дозволяє згенерувати код відразу для декількох соціальних кнопок. Даний сервіс відрізняється ясним і зрозумілим інтерфейсом. Вибір соціальних мереж здійснюється за допомогою прапорців у лівій стороні сторінки. Праворуч можна задати зовнішній вигляд кнопок:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

 • AddThis – даний сервіс має англомовний інтерфейс. Але в теж час дозволяє додати кнопку будь-якої соціальної мережі світу:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

Місце розташування панелі соціальних кнопок можна вибрати на декількох шаблонів. У безкоштовної версії аккаунта доступна висунута бічна панель. Також є безкоштовна версія плагіна для WordPress. Після проходження реєстрації на сайті сервісу надається доступ до статистики переходів з соціальних кнопок.

 • Share42 – зрозумілий і простий інтерфейс з можливістю «тонкої» настройки зовнішнього вигляду панелі соціальних кнопок. При цьому процес налаштування супроводжується покроковими інструкціями з описом дій, які необхідно здійснити. Тому сервіс підходить навіть для не досвідчених вебмайстрів:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

Ще одним плюсом даного сервісу є генерація скрипта панелі соціальних кнопок з підтримкою декількох популярних CMS.

Соціальні кнопки та WordPress

Для популярних CMS створено безліч плагінів групової установки соціальних кнопок. Розглянемо приклад установки плагіна Social Share Buttons for WordPress.

Позитивними сторонами цього розширення є повністю російськомовний інтерфейс, простота настройки і «заточенность» під популярні соціальні мережі Рунета:

 • Яндекс;
 • Вконтакте;
 • LiveJournal;
 • Facebook;
 • Mai.ru;
 • Однокласники.

Порядок дій при встановленні плагіна соціальних кнопок для WordPress.

1) Заходимо в адміністративну панель сайту. Зліва вибираємо вкладку «Плагіни», «Додати новий».
2) На сторінці «Встановити плагіни» в пошукове поле вводимо назву розширення і натискаємо на кнопку «Пошук плагінів»:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

3) В результатах пошуку знаходимо ім’я потрібного розширення. Після чого натискаємо на посилання «Встановити»:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

4) Після завантаження архіву та установки активуємо плагін натисканням відповідної посилання:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

5) Після його активації в лівій консолі інструментів з’явиться новий розділ «Share Buttons»:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

Налаштування плагіна складаються з декількох пунктів:

 • «Головні налаштування» — тут можна завантажити логотип, ввести текст, який буде відображатися перед соціальними кнопками, а також їх розташування;
 • «Share налаштування» — задаються параметри відображення кнопок share («Поділитися»);
 • «Like налаштування»:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

Ще кілька перевірених плагінів для WordPress:

 • Fixed Social buttons – цей плагін дозволяє додати на сайт плаваючу соціальну панель, яку можна «приліпити» зверху, знизу або збоку;
 • Html Social share buttons – даний плагін включає в себе соціальні кнопки, створені виключно з допомогою css і html.

Соціальні кнопки і Joomla

Під цей двигун також створено багато плагінів для роботи з соціальними кнопками. Розглянемо процес установки розширення на прикладі SocButtons. Особливості цього плагіна:

 • Підтримка всіх найбільш популярних версій движка;
 • Простота установки;
 • Характеристики зовнішнього вигляду задаються для кожної кнопки окремо;
 • Мала вага інсталяційного пакету.

Порядок дій:

1) Заходимо в адміністративну частину сайту на Joomla і вибираємо значок «Менеджер розширень».
2) Тут визначаємося із джерелом для завантаження розширення:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

3) Після інсталяції розширення переходимо в «Менеджер плагінів» і активуємо тільки що встановлений розширення. Для цього треба натиснути на зелений значок вгорі сторінки:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

4) Для установки натискаємо на ім’я розширення списку. В даному плагіні налаштування відображення задаються для кожної соціальної кнопки окремо:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

Ще кілька перевірених розширень для Joomla:

 • Social Bookmarking – даний плагін існує відразу в декількох версіях. Кожна дозволяє розташувати соціальну панель в певному положенні (горизонтально, вертикально, або взагалі зробити її плаваючою);
 • JL Like – цей плагін не виробляє додаткову завантаження зовнішніх скриптів, що дозволяє вести статистику голосів із соціальних мереж.

Скрипт або плагін?

Установка плагіна є самим простим і швидким варіантом. Найчастіше після його інсталяції весь сайт працює справно. Але все може зруйнуватися відразу після оновлення версії движка на більш нову.

З-за розбіжностей версії движка і плагіна можуть виникати проблеми в роботі сайту. Найчастіше вони пов’язані з некоректним відображенням будь-яких елементів дизайну. У нашому випадку це кнопки соціальних мереж. Тоді й приходить розуміння того, що іноді краще використовувати голий скрипт замість спеціалізованого плагіна.

У новій версії движка на php структура методів і функцій змінюється дуже рідко. Тому скрипт легко «переносить» процес такого оновлення.

Код соціальних кнопок можна отримати на одному зі спеціалізованих сервісів. Їх огляд представлений вище. Для прикладу візьмемо сервіс Share42. Він підтримує створення соціальних кнопок для популярних движків. Порядок дій:

1) Заходимо на сайт сервісу і налаштування «під себе» панель соціальних кнопок.
2) Викачуємо готовий скрипт:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

3) Розміщуємо його в папці, що перебуває за адресою wp-content/plugins/share42/share42.js.
4) Додаємо шматок згенерованого коду пункту 5, керівництва, опублікованого на сайті сервісу:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

5) Додаємо його в початок файлу single.php редагованої теми:

Кнопки соціальних мереж для вашого сайту

6) Список доступних для налаштування параметрів відображення соціальних кнопок наведений у пункті 6 керівництва, опублікованого на сайті сервісу.

Ну, ось ми і вилікували сайт від асоціальності. Тепер вам, як досвідченому власникові ресурсу, залишається тільки сидіти і чекати хвилі нових користувачів.