Хочете щоб ваша власна іконка нахабно світилася в рядку з ДО му. Або в меню «Вибране». Зробити це насправді елементарно.

Процедура створення і використання такого зображення досить проста. Необхідне зображення зберігається у файлі favicon.ico, який повинен знаходитися в корені вашого сайту. Рекомендовані параметри зображення: 16х16 пікселів — розміри; 16 кольорів. Однак, можна створювати іконку з розмірами 32х32 і 48х48 пікселів. В останньому випадку IE сам змінить розміри зображення.

Після того, як ви створили файл favicon.ico, помістіть його в кореневий каталог вашого сервера, і на цьому робота завершена.

Якщо ви з якихось причин не можете розмістити даний файл докорінно свого сайту, то використовуйте директиву

Крім того, якщо ви вважаєте, що користувач може занести в «Вибране» не тільки кореневої URL вашого сайту, то скопіюйте файл favicon.ico у всі директорії сайту

Встановити до себе на сервер таку іконку досить просто — необхідно підготувати малюнок розміром 16×16 (32×32) і записати його в форматі .ICO в кореневу директорію сайту з ім’ям favicon.ico.

До того ж, у провайдера повинен бути прописаний mime type типу файлів ICO. Перевірити нескладно: треба в браузері спробувати завантажити файлик — наприклад, yandex.ru/favicon.ico — якщо вантажиться текст — значить, mime-type .ico не прописаний.

В принципі, можна не напружувати провайдера і самому прописати mime-type у файлі .htaccess, якщо вам він вам доступний для зміни. Формат приблизно наступний:

AddType image/ICO ICO

Файлик зробили, mime type навіть прописали… а все одно нічого не бачимо?

Ось, чому-то, у мене виходить все побачити лише тоді, коли я зроблю кнопочку в панельці швидких посилань. Після цього її можна знести, все тепер буде грузиться. Найцікавіше, що при вказівці будь-якого файлу (навіть з кореня) іконка не з’являється, працює фішка мабуть, лише коли по HTTP йде запит саме на «/», хоча, звичайно, сервер поверне потім реальний адресу сторінки.

Може бути, в MSIE 5.5 все працює нормально. але в 5.0 так і є, а в 4-му взагалі, ця фішка не оре. У NN, зрозуміло, тим більше.