А чого це ваш сайт весь розбовтаний, і хитається постійно у видачі пошуковика то вниз, то вгору? Напевно, неправильно «гайки» закрутили. Чи не за кресленням зібрали.

І все тому, що неякісний інструментарій використовували. Адже у веб-майстерності, як і в будь «робочої» спеціальності не останню роль відіграє правильний підбір знарядь праці. Одним з таких «правильних» веб-інструментів є solomono:

Суть проблеми

Левова частка всіх зусиль, коштів і часу у будь-якого власника сайту (веб-майстра) йде на просування свого ресурсу. Для цього слід постійно займатися моніторингом двох основних складових, що впливають на популярність ресурсу:

 • Контент – з цим все більш або менш ясно. Просто потрібно систематично «освіжати» свій ресурс новими цікавими і унікальними публікаціями. А також вміло розподіляти і використовувати правильні ключі;
 • Посилальна маса – з моніторингом цієї складової виникає більше труднощів. Адже сучасні пошукові системи не надають власнику сайту ніякої інформації про кількість і якість джерел, що посилаються на ресурс. Та й для аналізу вихідних посилань теж потрібне спеціальне програмне забезпечення у вигляді платних плагінів (розширень).

Хоча не так давно функціонал Яндекса надавав досить чітку і конкретну інформацію про те, скільки посилань ведуть на вказаний домен. Потім ця можливість пошуковика була спрощена.

Подібний функціонал реалізований ще у однієї пошукової системи Yahoo. Але у цього пошуковика є очевидні проблеми з індексацією російськомовних сайтів. Плюс до цього на момент написання даної статті сервіс siteexplorer.search.yahoo.com був закритий «на ремонт» на невизначений час. При такій малій конкуренції не дивно, що сервіс Solomono користується високою популярністю серед великої кількості веб-майстрів:

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

Сервіс є одним з найстаріших серед подібних (в межах Рунета). У 2013 році ресурс переїхав на новий домен linkpad.ru. Причому цей переїзд був здійснений настільки грамотно, що перенесення всіх баз даних на нову основу не викликав нарікань серед його численних користувачів (більше 120 тисяч).

Що вміє Solomono

Сервіс являє собою спеціалізований пошукач для веб-мастерингу. З допомогою своїх пошукових роботів Linkpad виробляє аналіз посилань всіх сайтів, що входять в його бази. Оновлення даних по 600 000 доменів відбувається раз в тиждень.

У Linkpad відбувається індексація сайтів не по контенту, а по посиланнях.

Використовуючи зібрані дані можна проводити аналіз посилальної маси зазначеного домену (донори і посилання всередині сайту).

Крім аналізу посилального «контенту» сервіс надає своїм користувачам ряд додаткових можливостей:

 • Аналіз поточного списку анкорів;
 • Відображення статистичних даних за посиланнями у вигляді графіка;
 • Визначення кількості ресурсів на одному IP адресі;
 • Знаходження спільних донорів для групи сайтів;
 • Своя біржа посилань;
 • Автоматична система просування ресурсу;
 • Можливість автоматичного отримання статистичних даних (імпорту) у форматі xml;
 • Цілодобова технічна підтримка:

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

Аналіз посилальної маси

Всі додаткові можливості solomono мають безліч аналогів в інтернеті. Та й основи вибору біржі посилань і аналіз ефективності системи автоматичного просування сайтів від Linkpad не входять в рамки даної статті. Тому зупинимося на огляді основної функції сервісу – аналізу посилальної маси.

Інтерфейс ресурсу рясніє безліччю скорочень і абревіатур технічних термінів, які можуть бути незрозумілі новачкам. Тому наведемо їх коротку розшифровку:

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

Для аналізу доменне ім’я вводиться в спеціальне поле. Після видачі результатів відразу під ним з’являється графік, що відображає зміну посилальної маси за останні 12 місяців. Причому відображаються коливання, як по зовнішніх посиланнях, так і за донорським (у вигляді кривих):

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

Нижче розташований основний блок вкладок, з допомогою яких можна відобразити всі результати аналізу. Вкладка «Сторінки в індексі відображає джерела та сторінки, які були проіндексовані системою і пов’язані з зазначеним доменним ім’ям.

Більш докладно зупинимося на вкладці «Донори». Тут нам знадобиться список розшифровок термінів, який наведено вище:

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

У таблиці відображаються наступні параметри:

 • Доменне ім’я сайту-донора;
 • Кількість внутрішніх посилань на донорі (ВС).

Якщо клацнути по кількості, то можна отримати детальну інформацію по кожній ссылке:

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

 • Рівень вкладеності (УВ).
 • Анкор.
 • Кількість донорів (din).
 • Число доменів-одержувачів (dout).
 • iGood – параметр, що характеризує всіх донорів домену. Перше число показує кількість доменів, які посилаються на донорів досліджуваного ресурсу, друге – домени, на які посилаються всі донори.

Наступною йде вкладка «Зовнішні посилання». Тут відображаються практично всі посилання ззовні, провідні на аналізований домен:

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

Наступна вкладка «Одержувачі» видає дані про вихідні посилання домену. Відображувані параметри аналогічні розглянутим у вкладці «Донори»:

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

У «Посиланнях на сайті» можна переглянути розширені дані аналізу про вихідної маси посилань. Вкладка «Анкор» дозволяє вивчити всі головні ключі, які використовуються на сайтах-донорах, а вкладка «Вихідні анкор» — основні ключевики вихідних посилань:

Solomono – соломонове рішення для будь-якого веб-майстра

У «iGood донорів» показано розширені результати по всім донорам і посиланнях. Дані відсортовані за кількістю посилань.

Ложка дьогтю

Незважаючи на гадану ідеальність Linkpad все-таки володіє деякими погрішностями, що допускаються їм при аналізі посилальної маси:

 • Система індексує всі посилання без урахування robots.txt;
 • При аналізі також враховуються посилання з атрибутом nofollow;
 • Високий відсоток похибки при аналізі великих ресурсів;
 • З-за недостатніх потужностей іноді відбувається затримка видачі результатів;
 • Також з-за відносно обмеженої потужності системи може запізнюватися оновлення бази даних по сайтах;
 • Відсутність даних за «молодим» ресурсів.

Але навіть при таких значних недоліки сервіс Solomono залишається одним з найпотужніших інструментів для аналізу посилальної маси. Особливо він підходить для оптимізації невеликих і комерційних ресурсів, але трохи менше – для аналізу сайтів на основі движків. І, тим не менш, частіше за все Solomono виявляється воістину «соломоновим рішенням» не тільки для професіоналів, але і новачків!