Яким чином Ви здійснюєте розкрутку свого сайту?

Протягом останніх двох місяців я намагався відповісти на це запитання відносно близько 100 торгових марок, аналізуючи їх рекламні та промоушинговые матеріали. Навряд чи слід говорити про те, що мені не вдалося прочитати абсолютно всі публікації, що належать перу співробітників цих фірм. Тим не менш, я побачив достатньо, щоб скласти досить детальне уявлення про їх методи розкрутки власних онлайнових представництв.

На мій подив, більше 80 % зазначених діячів здійснювали розкрутку своїх ресурсів, не згадуючи у своїх матеріалах жодної причини, по якій потенційні клієнти повинні відвідати їх сайт. Для того, щоб привести цільову аудиторія на власні сторінки, робиться все що завгодно, окрім впровадження в практику унікальних та легко запам’ятовуються доменних імен. А домашня сторінка практично будь-якого сайту обрушує на голови відвідувачів гори різних важких в освоєнні, незручні у використанні і невпорядкованих за традиційними критеріями можливостей.

З підданих дослідженню компаній лише 11 % (!) згадували в своїй рекламі причини, за якими потенційному клієнту було б бажано відвідати відповідний сайт. Вказівки типу «Для одержання додаткової інформації відвідайте…» цілком непогано справлялися з цим завданням. Але разом з тим завдяки якоюсь злою іронією навіть ці компанії не виконували наступний крок у рекламній роботі і не організовували на сайті відповідні піддомени, звернувшись до яких, користувач міг би легко знайти той тематичний тип інформації, який його цікавить. Замість цього вони всі як один змушують відвідувачів безцільно витрачати час на організацію пошуку з досить заплутаних схем та алгоритмів, слідуючи яким, доводиться робити ретельну вибірку з результатів пошуку. Із зазначених 100 компаній організація піддоменів типу http://www.microsoft.com/powerpoint мала місце лише у 9 %.

І весь цей мотлох працює? З дуже великим скрипом. Чи залишаються шляхи більшість зазначених компаній? З великим трудом. Разом з тим залишається очевидним, що чим більш виражений специфічний і за тематикою Ваш сайт, тоем більш суворо можна розділити інформаційні масиви на піддомени, а чим більш ясні причини надаються потенційним клієнтам для відвідування Вашого сайту, тим ефективніше сайт буде працювати на те, щоб залучати, утримувати та перетворювати у клієнтів Ваших відвідувачів.

Між тим, існує три простих, але дуже важливих правил, яких має дотримуватися будь-web-майстер.

1. При розкручуванні URL оперуйте чіткими і яскравими причинами. Дайте аудиторії зрозуміти, чому відвідування Вашого сайту буде вигідним для її представників. Надасть їм відвідування ресурсу вичерпну інформацію з якогось питання, яку вони шукають? Допоможе замовити товар (послугу) набагато швидше і з меншими витратами? Навчить чогось життєво необхідному?

2. Розподіліть інформаційні компоненти сайту на піддомени. Це істотно допоможе Вам уникнути втрати відвідувачів в процесі їх «гуляння» по Вашому ресурсу. Необхідні бути впевненим в тому, що подорож відвідувача за вашим сторінкам є для нього легким і інформативним. У Вашому розпорядженні не більше 6 — 8 секунд для залучення уваги користувача і утримання його на сайті, перш ніж він клацає мишкою по зовнішньому посиланню або набере іншу адресу в рядку браузера і ніколи після цього до Вас не повернеться.

3. Задовольняйте очікування відвідувачів. Якщо Ви обіцяли, що користувач, відвідавши Ваш сайт отримає певну знижку, зробіть інформацію про отримання даної знижки найбільш видимим місцем на сторінці. Не морочте аудиторії голову, завжди виконуйте свої обіцянки і не розчаровуйте відвідувачів. Будьте чесні і завжди здатні допомогти при першому ж виник скруті.

Як бачите, правила досить прості. Тим не менше 90 % підприємців, що мають своє електронне представництво, не знають їх, не розуміють або не хочуть розуміти. І чого вони цим домагаються? Найбільш жалюгідних результатів, які списуються на те, що електронна комерція взагалі не може бути прибутковою.

Найголовніше у всій Вашій діяльності з розкручування — це доречність, яка є необхідною запорукою успіху будь промоушинговой діяльності.

Переклад: Павло Берестнєв, http://www.berestneff.com
Надано сайтом http://bizzon.info