Нові вбудовані медіа плеєри WordPress роблять систему потужною платформою для потокового відео і аудіо. Проте ви, мабуть, вже помітили, що WordPress має обмеження максимального розміру файлів, які можуть завантажуватися:

Якщо ви захочете дізнатися, який ліміт для вашого сайту, ви можете зайти в розділ «Медіафайли» — «Додати новий». Нижче у поле завантаження ви побачите напис «Максимальний розмір завантажуваного файлу» з числом поруч з нею в мегабайтах. Це число показує, наскільки великі файли ви можете завантажити на свій сайт.

За замовчуванням обмеження на розмір файлів, що завантажуються встановлено в межах від 2 Мб до 128 Мб. Якщо в даний момент у вас встановлений мінімально можливий межа, то ви можете підвищити його і отримати можливість завантажувати великі медіа файли.

На жаль, для збільшення цього ліміту недостатньо просто змінити це значення за замовчуванням. Те, наскільки великі файли ви зможете завантажувати на сайт, також залежить від налаштувань вашого сервера.

Зрештою, вам, можливо, доведеться поміняти кілька речей, перш ніж все запрацює, як вам треба. У цій статті ми крок за кроком розберемо всі налаштування, які вам доведеться зробити, щоб отримати остаточне рішення.

Для більшості дій, які потрібні, вам буде потрібен доступ до сайту по FTP.

Налаштування інфо файлу PHP

Перш ніж почати пробувати різні рішення, слід отримати деякі відомості про те, як налаштований на вашому сайті PHP. На щастя PHP має просту функцію, яка допоможе зробити це. Створіть в будь-якому текстовому редакторі новий файл і додайте в нього наступний рядок коду:

Назвіть файл «info.php» і збережіть його. Після цього перейдіть по FTP в кореневу папку вашого сервера, в якій встановлений WordPress, і перетягніть файл info.php. Потім, перейдіть за адресою «http://yoursite.com/info.php«, де «yoursite.com» замінюється фактичним URL-адресою вашого сайту. В результаті ви отримаєте повний список елементів конфігурації PHP:

Ліміт завантаження WordPress доставляє вам незручності? Ось як це можна виправити

Особливу увагу зверніть на версію PHP

Тут дуже багато інформації, але більшу її частину ви можете ігнорувати. Найважливіша частина цього файлу — яка версія PHP у вас в даний момент працює. Це буде зазначено у верхній частині друкованими літерами, наприклад “PHP Version 5.4.16«.

Найважливіше — це перші числа номера версії. Це може бути або PHP 4або PHP 5. Деякі поради, викладені тут, зажадають, щоб ви знали, яка версія у вас встановлена, так що прийміть це до відома.

Є ще три установки в інфо файлі PHP, які мають відношення до теми нашої статті. Вам потрібно переглянути цей файл, щоб з’ясувати, які значення для них на даний момент встановлені.

memory_limit — визначає, скільки пам’яті виділяється на PHP. Ви просто повинні переконатися, що це число дорівнює або перевищує ліміт завантаження, який ви хочете встановити.

post_max_size — визначає максимальний розмір, який обробляється в запиті POST. Для цього налаштування нам потрібно буде встановити значення нашого нового ліміту завантаження.

upload_max_filesize — визначає максимально можливий розмір завантажуваного файлу. Для цього налаштування нам також потрібно буде встановити значення нашого нового ліміту завантаження.

Тепер, коли у нас є трохи інформації про конфігурацію PHP, ми можемо спробувати декілька різних методів збільшення ліміту на розмір завантажуваних файлів.

Редагування php.ini

Якщо ви поставите на пошук через Google способи підвищення ліміту завантаження в WordPress, ви, ймовірно, отримаєте різноманітні варіанти рішень.

Більшість з них — це обхідні шляхи, але найкращий спосіб збільшити ліміт розміру завантажуваних файлів — це внести зміни у файл php.ini вашого сервера. php.ini файл містить всі елементи конфігурації РНР, і через нього ви можете змінити значення, які ви бачили на сторінці інформації про конфігурацію PHP.

Примітка: Перед тим, як почати вносити зміни в конфігурацію сервера, ви повинні зробити резервну копію вашого сайту та бази даних. Якщо вам вдалося знайти файл php.ini, вам також потрібно окремо створити резервну копію цього файлу.

В залежності від налаштувань вашого хостингу, ви можете отримати можливість редагувати файл php.ini безпосередньо. Щоб знайти цей файл, зайдіть по FTP на свій сайт, і перейдіть в папку, де встановлений WordPress. Як правило, це папка «html» або «www«. Звідси по FTP вам потрібно перейти в верхню кореневу папку. Це, як правило, папка на один або два рівні вище, ніж та, де встановлений WordPress.

З кореневої директорії вашого сервера ви починаєте пошук папки, де розміщений файл php.ini. Як правило, це папка «f» або «etc«. Пошукайте файлphp.ini» в цих папках. Якщо знайти його не вдалося, зверніться до довідкових матеріалів вашого хостингу. Перетягніть файл у будь-яке місце на жорсткому диску і відкрийте його в будь-якому текстовому редакторі.

Нам потрібно буде змінити в цьому файлі декілька значень, так що вам потрібно буде робити пошук по файлу. Для демонстрації я хочу збільшити свій ліміт завантаження до 64 МБ. Ви можете встановити його вище, однак не рекомендується встановлювати нове значення більше, ніж 128 Мб:

Ліміт завантаження WordPress доставляє вам незручності? Ось як це можна виправити

Фрагмент тексту з файлу php.ini

По-перше, знайдіть значення параметра «memory_limit» і змініть його на 64M (якщо воно вже не встановлено на 64M або більше). Далі, знайдіть параметр «post_max_size» і змініть його значення на 64M. Нарешті, знайдіть «upload_max_filesize» і знову змініть його значення на 64M. Важливо при визначенні ліміту використовувати позначення «M», а не загальновживаний MB.

Ви також можете знайти змінну «max_execution_time» і встановити для неї значення щось на зразок 300. Це гарантує, що ваш сайт не дасть збій при завантаженні великих файлів.

В остаточному підсумку ваші значення будуть виглядати наступним чином:

memory_limit = 64M
upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

Тільки ці значення будуть розкидані по всьому файлу. Коли ви закінчите, збережіть файл і перетягніть його у папку, де знаходиться ваш файл php.ini і перезапишіть існуючий файл. Поки що ці зміни наберуть чинності, може пройти деякий час. Якщо ви використовуєте виділений сервер і маєте відповідні права, спробуйте перезавантажити сервер.

Якщо ви не знаєте точно, як перезавантажити сервер, проконсультуйтеся зі службою підтримки вашого хостинг-провайдера. В іншому випадку, переконайтеся, що кеш вашого браузера сайту і очищений. І будемо сподіватися, що, коли ви знову перейдете в розділ Медіафайли — Додати новий, ви побачите, що там вже прописаний новий максимальний розмір завантажуваного файлу. Значить, наша мета досягнута.

Завантаження власного файлу php.ini

Якщо ви не можете знайти файл php.ini або не маєте доступу до неї, ви зможете завантажити свій файл, щоб змінити настройки за замовчуванням. Щоб зробити це, створіть новий файл та відкрийте його в текстовому редакторі. Потім вставте в нього наступний код:

memory_limit = 64M
upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
file_uploads = On
max_execution_time = 300

Знову-таки, я встановлюю ліміт завантаження 64MB, але ви можете встановити значення, яке потрібно вам.

Пам’ятайте, вище я згадував про необхідність знати версію PHP? Якщо ви працюєте на PHP версії 4, зберігайте файл, як «php.ini«. Якщо на PHP версії 5, зберігайте його, як «php5.ini«. Якщо трапиться, що ви працюєте на версії 5, але наведене вище ім’я файлу не працює, ви можете перейменувати файл у «php.ini» і завантажити його знову:

Ліміт завантаження WordPress доставляє вам незручності? Ось як це можна виправити

Файл php.ini в FTP-клієнті Cyberduck

Після цього знову перейдіть по FTP на ваш сайт і знайдіть кореневу папку, де розміщуються файли WordPress. Перетягніть файл в цю папку.

Знову ж таки, якщо у вас є можливість перезавантажити сервер ви повинні це зробити, а потім очистіть кеш браузера і сайту. Щоб упевнитися, чи дійсно працює цей метод, перейдіть в розділ Медіафайли -> Додати новий, і, якщо максимально можливий розмір файлу збільшився, значить все в порядку.

Використання файлу .user.ini

Якщо наведений вище метод не спрацював, ви можете використовувати інший варіант. Він буде працювати, тільки якщо ви використовуєте PHP версії 5. В іншому випадку, ви можете пропустити цей розділ.

Створіть новий файл і на цей раз назвіть його «.user.ini«. В цей файл вставити наступний код:

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
memory_limit = 64M
max_execution_time = 300

Ви можете змінити значення 64M на те, що вам потрібно. Збережіть цей файл, а потім перетягніть його у папку, де у вас встановлений WordPress. Якщо у вас є можливість перезавантажити сервер, зробіть це. Зміни можуть вступити в силу через деякий час. Почекайте трохи, після чого перейдіть в розділ Медіафайли -> Додати новий.

Можливо, вам підійде рішення .htaccess

Якщо ви перепробували всі методи, пов’язані з php.ini, і жодна з них вам не підійшло, можливо, рішення проблеми полягає у використанні файлу .htaccess. Загалом, .htaccess використовується для налаштування сервера Apache. Тим не менш, цей файл також може бути використаний для зміни значень PHP, якщо ваша версія PHP встановлена, як модуль Apache.

Перед тим, як редагувати файл .htaccess, переконайтеся, що у вас є резервна копія його поточної версії. Зміни в цьому файлі, можуть призвести до внутрішнім помилок сервера або ви взагалі побачите порожній екран. Дані помилки легко виправити — досить усього лише перезавантажити файл .htaccess.

Щоб отримати доступ до цього файла, перейдіть в кореневу папку WordPress. Переконайтеся, що у вашому FTP-клієнті включена можливість перегляду прихованих файлів, після чого відкрийте файл «.htaccess«. У нижній частині файлу вставте наступний код:

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

Потім збережіть зміни на сервері. Перейдіть на свій сайт і перевірте, чи не виникли якісь помилки з відображенням контенту. Після цього ви можете перейти в розділ панелі адміністрування Медіафайли -> Додати новий, щоб подивитися, вступили в силу зміни ліміту завантаження.

Якщо ви зіткнулися з якими-небудь проблемами з відображенням сайту, завантажте файл резервної копії .htaccess, який ви зберегли раніше на диску.

Конфігураційний файл WordPress

Якщо нічого не допомогло, є ще одна можливість, яку Ви можете використовувати. Для цього потрібно редагувати файли WordPress.

Першим ділом зайдіть через FTP на сервер і перетягніть файл «WP-config.php«, розташований в кореневій папці, на свій комп’ютер, щоб ви могли його редагувати. Відкрийте файл і внизу додайте наступний рядок:

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);

Завантажте цей файл назад на сервер.

Перейдіть в папку активної теми і перетягніть файл на комп’ютер «functions.php«, щоб його можна було редагувати. Відкрийте файл і в самому верху додайте:

@ini_set( ‘upload_max_size’ , ’64M’ );
@ini_set( ‘post_max_size’, ’64M’);
@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

Це робить можливим редагування файлу php.ini вашого сервера під час виконання. Історично так склалося, що це найбільш ефективне рішення. Очистіть кеш браузера і сайту, і перейдіть в розділ Медіафайли -> Додати новий, щоб подивитися, чи вступив в силу новий ліміт.

Звернення за допомогою до підтримки хостинг-провайдера

Якщо жоден з перерахованих способів не спрацював, ви можете звернутися до служби підтримки вашого хостинг — провайдера. Скажіть, що ви хочете збільшити значення «memory_limit«, «upload_max_size» і «post_max_size» у файлі php.ini.

Більшість хостерів зроблять це для вас без проблем. Якщо вони не дозволяють цього зробити, або ж взагалі не відповідають, можливо, настав час пошукати новий хостинг.

Збільшення ліміту завантаження на MAMP

Буває, що ви розробляєте свій сайт локально і хочете збільшити свій ліміт на локальному сервері. Якщо ви працюєте на Mac, ви можете використовувати MAMP, локальний сервер, який дає доступ до Apache, MySQL та PHP. Іншими словами, все, що потрібно для запуску WordPress.

На щастя, в MAMP у вас буде доступ до файлу php.ini, ви просто повинні знати, де цей файл знайти. Першим ділом ви повинні перейти в розділ «PHP info«, розташований на робочому столі MAMP, зверху. Тут з’ясуєте поточну версію PHP.

Після того, як ви дізнаєтеся це, перейдіть за адресою «/Applications/MAMP/bin/php/PHP_VERSION/conf«. У папці «php» ви побачите список різних версій PHP, тому будьте уважні, щоб перейти до версії, на якій працює в даний момент ваша система. Тут ви можете відкрити файл «php.ini«, а далі дотримуйтесь інструкцій, наведених вище.

Зрештою, ви повинні будете змінити названі змінні, щоб вони виглядали наступним чином:

memory_limit = 64M
upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

І у вашій локальній середовищі буде встановлений новий ліміт на розмір завантажуваних файлів.

Збільшення ліміту завантаження на WAMP

У Windows аналог MAMP називається WAMP. Як і у випадку з MAMP, ви будете мати доступ до файлу php.ini. Щоб знайти його, перейдіть за адресою «C:WampDeveloperConfigPhpphp.ini» і відкрийте файл php.ini. Внесіть описані вище зміни, які відносяться до ліміту завантаження в WordPress:

memory_limit = 64M
upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

Після зміни цих параметрів, ліміт завантаження буде збільшено.

Пошук свого рішення

На жаль, перш ніж ви зможете збільшити ліміт завантаження WordPress, вам доведеться перепробувати чимало варіантів. Я не можу гарантувати, що всі вони будуть працювати, але, сподіваюся, хоча б один з них буде. Якщо у вас не вийшло домогтися потрібного результату, не соромтеся, звертайтеся до вашого хостинг-провайдера.

Хороший хостер допоможе вам швидко, і ви отримаєте потрібний результат в найкоротші терміни. Настройка PHP це непросте завдання, але щоб збільшити можливості WordPress, вам, можливо, доведеться зайнятися цим.

Переклад статті «Is The WordPress Upload Limit Giving You Trouble? Here’s How To Change It» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.