За останній рік все більше маркетологів стали проявляти інтерес до можливостей, пропонованих південнокорейським ринком. Вони почали задавати питання про корейському пошуковику Naver — найбільшої в Південній Кореї пошуковій системі.

Коротко про Naver

З моменту запуску в 2000 році оновлень «Comprehensive Search» результати пошуку Naver згруповано за тематичними блоками подібно Google. Але Naver відображає у видачі більше елементів.

Вони можуть включати в себе:

 • Платний пошук;
 • Органічну видачу;
 • Naver cafe;
 • Naver Encyclopedia;
 • Карти;
 • Зображення;
 • Блоги;
 • Naver Knowledge iN;
 • Додатка.

Праворуч відображаються блоки з найпопулярнішими темами, а також інформація за цим темам від груп користувачів:

Такі змішані результати з’являються в топі пошуку корейського пошуковика. Це більше, ніж просто органічні і платні блоки, які скорочують простір, виділений для результатів органічного пошуку.

Для конкуруючих платформ можна знайти як мінімум одну групу рекламних блоків – нижче показаний пошуковий запит «Онлайн-Маркетинг» корейською мовою і результати пошуку для цього ключа:

Naver SEO - путівник для початківців

Всі перераховані сайти з посиланнями, які видно у верхній частині сторінки, оплачують рекламу.

За ними слідує блок знань Naver Знань і реклама від зареєстрованих сайтів. Після цього внизу перераховано кілька звичайних сайтів. З них тільки п’ять належать до пошуку по ключу «Онлайн-Маркетинг«:

Naver SEO - путівник для початківців

Нижче розташовуються довідкові публікації. Інша частина результатів пошуку корейського пошуковика Naver складається зі списків додатків, карт, блогів та енциклопедичних записів.

Naver більшою мірою портал, активність на інших сайтах набагато важливіше для результатів пошуку, так як простір для органічної видачі обмежено іншими блоками.

Основи успішного просування

Є багато інших ресурсів, які поповнюють і впливають на результати пошуку. Тому для просування в Naver потрібно використовувати додаткові варіанти розміщення.

Naver Encyclopedia (Енциклопедія)

Корейський аналог Вікіпедії і настільки ж авторитетна. Створіть в ній сторінку свого бренду для подальшого просування.

Knowledge IN (База знань)

Ця база знань поповнюється з багатьох джерел, у тому числі з Naver Encyclopedia. Але в основному з розділу «Питання/Відповідь», який схожий на Yahoo Answers.

Також існують і інші сервіси, які поповнюють цю базу, такі як локальні версії «Питання/Відповідь», Рубрика «Поради», яка являє собою власну онлайн-колонку рад, Naver словник.

Naver Blog (Сервіс блогів)

При реєстрації в корейському пошуковику для користувача створюється блозі. Вони дуже популярні в Південній Кореї і їх контент відображається в пошуковій видачі. Ведення блогу на платформі Naver, а також на власному сайті може збільшити видимість. Але не починайте із публікацій у блозі, якщо не розумієте всіх тонкощів процесу. Рекомендується, щоб публікації блогу були заплановані заздалегідь, і ґрунтувалися як на ключових словах, так і на дослідженнях конкурентів на корейському ринку.

Naver Caf;

Naver кафе є соціальним співтовариством і широко використовується в Південній Кореї. Люди, що володіють авторитетом, можуть підключитися до вас і допомогти вашому просуванню, тому, як і в соціальних мережах, переконайтеся, що ви знаєте, хто впливає на користувачів у вашій ніші.

Основні послідовники (учасники) можуть допомогти вашій видимості. Регулярні публікації, а також різні конкурси можуть допомогти просуванню. Naver Cafe має безліч категорій контенту, що також сприятиме просуванню вашого бренду.

Зауваження про Facebook

Facebook активно використовується в Південній Кореї, і Naver враховує Open Graph.

Naver SEO поради

Зміст важливо, переконайтеся, що воно унікальне й написано корейською мовою, а не англійською. Використовуйте соціальні мережі і забезпечте на вашому сайті підтримку Open Graph. Оптимізація сторінок під мобільні пристрої має важливе значення в корейському пошуковику Naver, тому переконайтеся, що ваш сайт адаптований. На ранжування в цій пошуковій системі впливає швидкість завантаження ресурсу. Naver не підтримує атрибут hreflang, тому використовуйте мета-тег Content-Language.

Рейтинг факторів ранжирування:

 • Співвідношення кліків до показів;
 • Популярність посилань і їх якість;
 • Релевантність ключових слів;
 • Якість і актуальність контенту;
 • Мобільна оптимізація ресурсу.

Переклад статті «Naver SEO – the beginners guide» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.