Дана стаття є 1 з 3 частин циклу «WordPress плагін WordPress SEO by Yoast»:

 • Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування;
 • Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: соціальні мережі;
 • Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: фінал.
 • У наш час, все намагаються просунути свої сайти в пошукових системах на кшталт Google як можна вище. Існує багато маркетингових фірм, які непогано заробляють в одному з найбільш затребуваних сьогодні напрямів — SEO.

  У цій статті я поясню різні аспекти «On Page SEO», тобто оптимізації сторінок сайту, і те, як працювати з нею в WordPress за допомогою одного з кращих безкоштовних плагінів: WordPress SEO by Yoast.

  Це серія статей, в першій частині якої ми будемо налаштовувати і розбиратися з функціями плагіна WordPress SEO.

  В наступних статтях з цієї серії ми поговоримо про різні аспекти SEO, про те, як використовувати теги і категорії, обговоримо концепцію параметра rel=’canonical’, наведемо практичний приклад грамотної SEO-статті і, нарешті, подумаємо, що можна ще зробити для оптимізації сайту:

  Наші цілі

  Ця стаття допоможе вам у справі оптимізації ваших WordPress-сайтів. У даній статті нашою головною метою є правильна конфігурація даного плагіна WordPress SEO і хороше розуміння того, що ми робимо на кожному кроці.

  Пошукова оптимізація (Search engine optimization, SEO) — комплекс заходів для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по визначеним запитам користувачів з метою просування сайту. Зазвичай, чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більше зацікавлених відвідувачів переходить на нього з пошукових систем.
  З Вікіпедії.

  Чому саме плагін WordPress SEO By Yoast? Я вірю, що це найкращий і найбільш налагоджений і при цьому безкоштовний SEO плагін. Хоча він не настільки простий, як наприклад AIO SEO, він включає в себе дуже корисні SEO-модулі, які є результатом зусиль і величезного досвіду Joost de Valk – елітарного WordPress-розробника, який, власне, і розробив цей додаток.

  Контрольна панель

  Першим ділом, перейдіть в адміністративну панель WordPress і встановіть плагін під назвою WordPress SEO by Yoast (Плагіни > Додати новий > Пошук по фразі «WordPress SEO By Yoast» > Встановлення > Активувати).

  Після активації плагіна, подивіться на бічне меню зліва.

  Там ви знайдете нову панель SEO, як показано на зображенні нижче:

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Коли ви натиснете на неї, то потрапите в панель плагіна. Тут ви можете відновити початкові налаштування плагіна, якщо щось піде не так. Також, там ви побачите секції «Відстеження» (Tracking) і «Безпека» (Security).

  Відстеження

  Ця функція дозволяє автору плагіна відстежувати проблеми його в роботі. Якщо ви сильно турбуєтеся за свою безпеку, зніміть позначку з цього пункту.

  Безпека

  Ця опція заборонить користувачам з правами редактора і автора переспрямовувати з запису на інший URL-адресу, що є однією з можливостей даного плагіна. Якщо ви не довіряєте редакторам і авторам, то дана опція повинна бути включена.

  Інструменти веб-майстра

  Ці інструменти дозволять вам легко підтверджувати ваші права на керування сайтом з допомогою мета-тегів, наданих інструментами для веб-майстрів від Google і Bing.

  Дана функція також може допомогти вам у верифікації сайту для Alexa (якщо у вас є преміум-підписка). На зображенні нижче ви можете побачити, що я вже заповнив мета-тег для Google.

  Порада: Використовуйте інструменти для веб-майстрів від Google і Bing, щоб зрозуміти як поводиться ваш сайт (наскільки повно він проіндексований, є помилки 404, яка швидкість завантаження сторінок і багато іншого).

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Після того, як ви зробили необхідні налаштування, натисніть кнопку «Зберегти налаштування» (Save Settings).

  Заголовки і мета-опису

  Коли справа дійде до заголовків і мета-описів, дана панель допоможе вам задати їх, а також почистити секцію вашого сайту. Давайте подивимося, які тут є опції і як з ними працювати:

  Примусова перезапис заголовків

  Ця опція означає, що плагін повинен модифікувати тег заголовка вашої поточної теми. Її варто включити.

  Розширені мета-теги

  Заборона індексації сторінок архівів (No-index subpages of archives): слід включити цю опцію, щоб дозволити вашій головній сторінці зберігати свою важливість, так як це найважливіша частина вашого блогу.

  Використання тега meta keywords (Use meta keywords tag): я віддаю перевагу включати цю опцію, тому що пошукачі кшталт Yahoo і Bing, як відомо, надають певну важливість тегу meta keywords. Ці ключові слова повинні ставитися до вмісту вашої статті.

  Додавання мета-тегів noodp, robots і noydir до всього сайту (Add noodp meta robots tag sitewide і Add noydir meta robots tag sitewide): дані теги використовуються, якщо ваш сайт представлений в каталогах DMOZ або Yahoo Directory. Іноді, Google воліє брати опис вашого сайту з цих каталогів, а додавання зазначених вище тегів допоможе цього уникнути.

  Очищення від посилань секції

  Є теорія, що Google віддає перевагу чисту секцію . Велика частина SEO-аналітиків, рекомендує містити в чистоті секцію , так як посилання, прочитані ботом Google раніше, мають більшу важливість. Я не прихильник того, щоб видаляти такі посилання, як RSD, WLW Manifest та інші.

  Це небажано наприклад, якщо ви використовуєте Microsoft Live Editor для публікації записів. Якщо ви все ж хочете очистити секцію вашого блогу, то рекомендується зазначити перші три опції і залишити опцію «RSS-посилання» (RSS links) виключеною.

  Чому? Все тому, що RSS-посилання зчитуються різними плагінами і це може дати вам більше передплатників. Багато говорять, що ці RSS-посилання дуже значимі для просування блогу.

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Закінчили настроювання заголовків і мета-тегів? Не забудьте натиснути кнопку «Зберегти налаштування» (Save Settings).

  Налаштування головної сторінки

  Натисніть на відповідну закладку плагіна і потрапите на сторінку налаштувань вашої головної сторінки. Ці параметри відносяться до розряду «зробив один раз і забув». На зображенні нижче можна побачити, що довжина полів обмежена.

  Заголовок (Title): не більше 70 символів, це може бути доменне ім’я + слоган, наприклад: «TheBookShop.com – Купуйте книги за вигідними цінами!»

  Опис: не більше 160 символів. В описі необхідно використовувати ключові слова, що підходять по тематиці вашого сайту. У випадку з книжковим магазином вони можуть бути, наприклад, такі: купити книги, найкращі ціни на книги і так далі.

  Ключові слова (Meta keywords): не варто засмічувати вміст цього тега, просто помістіть туди 5-6 ключових слів – скачати книги дешево, дешеве скачування книг і так далі.

  Після цього перейдіть на сторінку профілю, натиснувши кнопку в верхньому правому куті адміністративної панелі. Потім вкажіть адресу вашого профілю в Google+ і виберіть ім’я зі списку користувачів на вкладці «Головна» плагіна WordPress SEO.

  Після цього з’явиться іконка з доменним ім’ям в пошуковій видачі Google. Це відбувається завдяки вказівкою атрибуту rel=»author», який плагін WordPress SEO додає до заголовка з посиланням на ваш профіль.

  Це допомагає вам отримати більше трафіку. Створіть сторінку в Google+ для вашого блогу і додайте URL-адресу в полі, тоді буде додано атрибут rel=»publisher». Два цих rel-атрибуту дуже важливі для SEO сторінок і допомагають підвищити ранг вашого блогу.

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Після внесення потрібних змін не забудьте їх зберегти.

  Типи записів (Post Types)

  Далі клікніть по вкладці «Типи записів», де можна налаштувати сторінкову SEO для таких елементів як: записи (Posts), сторінки (Pages) і медіа-файли (Media files).

  Оптимізація записів (Posts SEO)

  Вкладка «Допомога» (Help) надає інформацію про всіх використовуваних тегах, однак я рекомендую вам робити так, як показано на зображенні нижче. Чому? Після експериментів тривалістю 3-5 років, я прийшов до висновку, що це самий оптимальний підхід.

  Звичайно, ми не збираємося забороняти індексацію записів, але якщо ви клацнете на чекбоксі «Meta Robots No-index», то пошуковики, відповідно, не будуть індексувати запису.

  Також, якщо ви дозволили показ дати в сніппеті (за умови, що ваша тема підтримує цей тег), Google буде включати дату в результати пошуку. Я виявив, що фактор дати дуже важливий при сторінковій оптимізації, хоча багато хто може вважати інакше.

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  • %%title%% замінюється рядком заголовка запису/сторінки;
  • %%focuskw%% замінюється ключовим словом запису;
  • %%tag%% замінюється поточним тегом/тегами;
  • %%category%% замінюється категорією запису (через кому);
  • %%excerpt%% замінюється на уривок запису/сторінки (або генерується автоматично, якщо він не створений).

   Оптимізація сторінок (Pages SEO)

   Встановіть параметри сторінок, як показано на зображенні нижче:

   Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  • %%sitename%% ім’я сайту.

  Оптимізація медіа (Media SEO)

  Якщо ви хочете індексувати медіа-файли окремо, то ви можете зняти галочку чекбокса «Meta Robots» і встановити всі параметри, як показано нижче:

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Таксономії (Taxonomies)

  Плагін WordPress SEO дозволяє налаштовувати параметри сторінкової оптимізації для таких класифікацій, як категорії, теги, формати і будь-які інші кастомні таксономії, якщо вони є.

  Категорії проти тегів

  Як правило, категорії використовуються для логічного розбиття контенту на групи, а теги – для створення декількох псевдонімів одного запису. Але зараз давайте зосередимося на налаштування даного плагіна, а це питання обговоримо наступній статті з даного циклу.

  Що робити?

  Я заборонив індексацію категорій і тегів, що сприяє наданню всій важливості заголовків сторінок при індексації пошуковими системами.

  Ось параметри, які я використовував і, як ви можете бачити, я залишив галочку для чекбокса «Meta Robots Nofollow» Google bot ніколи не буде індексувати категорії і теги:

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Формати (Formats)

  Для форматів я встановив галочку навпроти чекбокса no-index, але ви можете їх індексувати, якщо хочете:

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Архіви автора (Author Archives)

  Тут вибір залежить від вашого бажання, але розробник даного плагіна рекомендує наступні налаштування:

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Архіви дати (Date Archives)

  Я рекомендую вам не індексувати їх, тому що пошукові системи можуть накласти на вас штраф за дупликацию контенту (Content Duplication penalty):

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Інші сторінки (Other Special Pages)

  Сторінки пошуку і помилки 404 можуть мати наступні параметри:

  Керівництво з використання плагіна WordPress SEO by Yoast для новачків: налаштування

  Поки що все…

  У наступній статті циклу ми налаштуємо соціальні мережі, карти сайту (XML Sitemaps), постійні посилання (Permalinks), внутрішні посилання (Internal links), потоки RSS і заглянемо всередину файлу robots.txt. До зустрічі!

  P. S. Я постарався вибрати найбільш загальний підхід до всіх питань у цій статті, наскільки це можливо. На кожну з тем, піднятих вище, ви можете знайти безліч інших, часом зовсім протилежних, думок, але я привів свій особистий досвід і погляд. Я працював з величезною кількістю блогів і великих порталів і вважаю, що такі параметри є оптимальними.

  Переклад статті «The beginner’s Guide to WordPress SEO by Yoast: Configuration» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.