Спостерігаєте великі обсяги реферального спаму в звітах Google Analytics? Реферальний спам – це спосіб передачі сайтів підробленої інформації про реферале. Пізніше ці спам-посилання, реалізовані за допомогою HTTP referer, відображаються в аналітиці, і можуть змусити перейти на шкідливий сайт. Сьогодні я хотів би розповісти, як можна блокувати реферальний спам з WordPress в обліковому записі Google Analytics.

Приступаємо до роботи з Google Analytics

Всі ми хочемо, щоб про наших сайтах дізналося якомога більше людей. Кожен вебмастер радіє, якщо якийсь інший сайт посилається на його матеріали. Реферальні спамери витягують з цього вигоду, і посилають вебмайстрам підроблені реферальні посилання, що ведуть на автоматизовані скрипти і шкідливі ресурси.

Пізніше ці посилання відображаються у звітах Google Analytics або інших аналітичних сервісах. Я думаю, кожен з нас хоча б раз переходив по вхідним посиланням, щоб перевірити, з яких ресурсів на нас посилаються. Але майте на увазі, що підроблені посилання можуть принести біду:

Чому реферальний спам – це небезпечно

Хтось стверджує, що реферальний спам, реалізований з допомогою підміни HTTP referer, абсолютно безпечний, якщо не переходити за цим посиланням. Припустимо, що ви не клікаєте по таких посиланнях, але при цьому є і інші загрози.

Якщо ви володієте невеликим або середнім сайтом, то реферальний спам може погубити вашу звітність в аналітичних сервісах. Якщо ви раптом вирішите продати свій сайт, і представите на біржі подібний звіт, то спам-посилання, як мінімум, зіпсують перше враження про вашому ресурсі.

Як боротися з реферальним спамом?

Насамперед, необхідно скористатися спеціальними інструментами, які дозволяють стежити за станом і безпекою сайту. Одним з таких інструментів є Sucuri. Він не тільки захищає ресурсу від шкідливого програмного забезпечення і троянів, але і ефективно блокує реферальний спам. Sucuri Website Firewall за замовчуванням блокує практично всі відомі джерела спаму. Розробники цього проекту постійно поповнює списки спамерів і ресурсів, і намагається стежити за їх діяльністю.

Блокуємо реферальний спам WordPress за допомогою плагіна

Існує кілька WordPress-плагінів, які допомагають скоротити обсяг реферального спаму rewritecond HTTP referer до мінімуму. У таких плагінах найчастіше використовуються веб-сервіси, які активно моніторять списки джерел реферального спаму, і використовують їх для блокування.

Перше, що слід зробити, це встановити і активувати плагін SpamReferrerBlock. Після активації перейдіть в налаштування і зробіть налаштування плагіна:

Як блокувати реферальний спам WordPress в Google Analytics?

На сторінці налаштування плагіна розташовується текстове поле для створення власного чорного списку заблокованих джерел. Під цим полем ви побачите список сайтів, які даний плагін активно моніторить і блокує. Списки можна оновлювати вручну:

Як блокувати реферальний спам WordPress в Google Analytics?

Якщо ви стали помічати реферальні спам-посилання, яких немає в цих списках, то їх можна додавати вручну. Натисніть кнопку зберегти, і плагін почне блокувати зазначений джерело.

Також можна ділитися власними чорними списками з спільнотою, користуючись функцією завантаження, розташованої в самому низу.

Блокуємо рефералів-примар за допомогою фільтрів Google Analytics

Навіть після описаних вище кроків ви все одно будете зустрічати реферальний спам у звітах Google Analytics. Найчастіше вони з допомогою підміни HTTP referer відсилають свої запити безпосередньо в Google Analytics за допомогою трекінг-коду UA.

Трекінг-код використовується в сервісі для ідентифікації сайту. Більшість власників ресурсів додають цей код у підвал або шапку сайтів на WordPress. Варто відзначити, що трекінг-код може побачити будь-хто, переглянувши вихідний код сторінки.

Блокувати такі сайти в Google Analytics можна наступним чином. Авторизуйтесь в акаунт GA, а потім перейдіть в меню Аудиторії > Технології > Мережа. Після цього потрібно буде вибрати «Ім’я хоста» як первинне значення і розширити результати до місячного періоду:

Як блокувати реферальний спам WordPress в Google Analytics?

Перед вами відкриється список, в якому буде представлено безліч спамерських хостів. Вам потрібно буде залишити лише валідні хости для вашого сайту.

Тепер настав час створити фільтр, який буде включати в себе виключно валідні хости.

Перейдіть в розділ «Адміністратор», а потім клацніть по розділу «Фільтри»:

Як блокувати реферальний спам WordPress в Google Analytics?

Тут потрібно буде натиснути кнопку «Додати фільтр». В якості типу фільтра виберіть «Користувацький», а потім поставте позначку на пункті «Включити»:

Як блокувати реферальний спам WordPress в Google Analytics?

Тут можна вказати валідні хости в якості патерну фільтра за допомогою Regex-рядка. Формат дуже простий: потрібно використовувати символ ^ перед кожним хостом, а також символ $ після нього. Для поділу хостів використовується символ |:

^wpbeginner.com$|^videos.wpbeginner.com$|^example.wpbeginner.com$

Для застосування фільтра HTTP referer натисніть на кнопку підтвердження змін. Доведеться зачекати близько 24 годин, перш ніж у звітах Google Analytics відбудуться якісь зміни.

Блокуємо завзятих спамерів за допомогою фільтрів Google Analytics

За допомогою вбудованих фільтрів Google Analytics також можна заблокувати відомих реферальних спамерів. Створіть новий фільтр, і в якості типу фільтра вкажіть пункт «виключити». У патерн фільтра додайте хости завзятих реферальних спамерів. Готовий з вами поділитися найяскравішими представниками в наступному фільтрі:

semalt.com/buttons-for-website.com/blackhatworth.com/anticrawler.org

Не забувайте підтверджувати всі зміни, інакше фільтр не спрацює.

Сподіваюся, сьогоднішня стаття допоможе вам впоратися з реферальним спамом у звітах Google Analytics для WordPress — сайту.

Переклад статті «How to Block WordPress Referrer Spam in Google Analytics» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.