Кожна пошукова система в Інтернеті має власну базу даних сайтів, серед яких і проводиться пошук за вводяться користувачами запитам. Додавання сайту в цю базу називається індексацією сайту.

Вона виконується спеціальними пошуковими роботами і проходить за певним алгоритмом. Кожна з існуючих пошукових систем має власні алгоритми індексації.

Індексація сторінок сайту відіграє найважливішу роль у його просуванні. Від неї залежить, чи дізнаються про вашому ресурсі користувачі Мережі, чи ні, побачать його, чи ні. З цієї причини сайт відразу ж намагаються зареєструвати в Гуглі і Яндексі, щоб прискорити його розкрутку.

Як перевірити індексацію сайту?

Перевірка індексації сайту виконується по-різному в різних пошукових системах. Якщо ви хочете дізнатися, проіндексований ваш сайт, дотримуйтесь наведених нижче інструкцій.

Індексація сайту в Google

Одна з найпопулярніших і великих пошукових машин Інтернету містить у своїй базі даних незліченна кількість сайтів і сторінок. Щоб перевірити індексацію сайту в Google, в його пошуковому рядку наберіть запит: site:url_сайта (можна без http://):

Після введення даного запиту Google покаже, скільки сторінок сайту він проіндексував. При цьому необхідно знати, що Google має два списки індексації: основний і додатковий. В основний список він додає якісні сторінки, які з’являються в пошуковій видачі.

У додатковий список потрапляють не унікальні сторінки або дублікати сторінок, які дуже рідко, або взагалі ніколи не беруть участь в ранжируванні. Щоб перевірити, скільки документів потрапило в основний список, наберіть: site:url_сайта/&.

Індексація сайту в Яндекс

Щоб перевірити індексацію сайту в Яндексі, наберіть в пошуковому рядку:
url:www.ваш домен* | url:ваш домен* (зірочки вводити обов’язково):

Як перевірити індексацію сайту – просто про важливе

Якщо ви хочете перевірити індексацію конкретної сторінки, а не всього сайту, наберіть наступний запит:
site:url_страницы.

Як прискорити індексацію сайту?

Не секрет, що швидка індексація сайту приваблива. Зазвичай на те, щоб пошукові роботи «помітили» ваш сайт, йде не один місяць. Що робити, якщо ви хочете прискорити цей процес?

Прискорити індексацію можна різними способами в залежності від пошукової системи. Тим не менш, існує кілька стандартних кроків:

  • Створити XML-файл Sitemap. У ньому вкажіть URL сторінок сайту, які потрібно проіндексувати з метаданими – датою останньої зміни, частотою змін і пріоритетністю на рівні сайту;
  • Можна «полегшити» роботам роботу, виключивши з індексації не потрібні сторінки. Можна заборонити індексацію сторінок сайту у файлі robots.txt, в якому перераховуються URL заборонених сторінок;
  • Створіть сторінку з картою сайту, яка буде містити посилання на всі сторінки ресурсу.

Секрети швидкої індексації у великих пошукових системах

Один із секретів швидкої індексації Google полягає в наступному. Знайдіть найбільш популярні ресурси за тематикою, схожою з тематикою вашого сайту.

Домовтеся з його адміністрацією про розміщення на їх сайті посилання на вашу в обмін на розміщення зворотнього посилання на вашому ресурсі. Якщо сайт має високий показник PageRank, ваш може бути проіндексований за лічені добу.

Прискорити індексацію сайту в Яндексі можна різними способами. Суть цих способів полягає в тому ж, у чому й суть методів прискорення аналогічного процесу в гуглі. Потрібно домогтися того, щоб на ваш сайт вели посилання зі сторонніх вже розкручених і популярних ресурсів.

Наприклад, можна скористатися сервісами запитань та відповідей Mail.ru і Google. Знайдіть користувача, який шукає відповідь на питання, освітлений на вашому сайті. У своїй відповіді для більш повної інформації ви можете залишити посилання на ваш сайт.

Як закрити сайт від індексації?

Якщо з якихось причин ви не хочете, щоб ваш сайт був проіндексований пошуковими системами, у згаданому файлі robots.txt напишіть наступні інструкції:

User-agent: *
Disallow: /

Цього достатньо, щоб закрити сайт від індексації.

Удачі!