Без соціальних мереж зараз практично неможливо уявити інтернет. Людини, якого немає ВКонтакте, Facebook або Twitter, можна заносити в Червону книгу як дуже рідкісний зникаючий вид. Акаунт у популярній соціальній мережі дозволяє не тільки підтримувати постійну онлайн-зв’язок з друзями і знайомими, але і заробляти.

Сьогодні багато користувачів соціальної мережі ВКонтакте відсувають спілкування на другий план. Людина може заходити в ВК лише для того, щоб подивитися свіжі новини спільнот, на які він підписався. В даній статті піде мова про такому вигляді спільноти, як паблік:

Що таке паблік

Створюючи профіль ВКонтакте, ви вказуєте інформацію про себе, завантажуєте фотографії і відеозапису, а після цього починаєте додавати друзів. Як показує статистика, в середньому у користувача провідної російської соціальної мережі у друзях знаходиться 100-200 осіб. Деякі особливо товариські і популярні особистості збирають по 1000-5000 друзів.

Справжні зірки (і «зірки») набирають 10 тисяч друзів і тут стане в нагоді інформація про те, що таке паблік Вконтакті.

З самого зародження провідної російської соціальної мережі, існував такий вид спільноти, як група. Користувачі, які об’єднані спільними інтересами, писали повідомлення на стінах, викладали картинки і відеозапису, брали участь в опитуваннях і обговореннях. Не можна сказати, що публічні сторінки прийшли на зміну групами: вони лише внесли розмаїтість в співтовариства, відкриті в рамках провідної вітчизняної соціальної мережі.

Даючи визначення, можна сказати, що паблики (від англійського слова «public» – публічний, суспільний, відкритий) – це представництва популярного (або мріє стати популярним) людини, організації або бренду в соціальній мережі. Такі сторінки покликані зацікавити безліч користувачів (в той час як звичайна сторінка в ВК може бути використана лише для спілкування з друзями).

Однак для того, щоб краще зрозуміти суть публічної сторінки, необхідно розглянути її в порівнянні з групою.

Паблік або група?

Багато творці співтовариств спочатку роблять неправильний вибір і згодом не бачать іншого виходу, крім як переробити групу в паблік. На щастя, ВКонтакте зробив цю процедуру простою і не приносить шкоди спільноті. Але для початку порівняємо групу і публічну сторінку в ВК.

 • Доступ. Пости, розміщені в паблике, видно абсолютно всім. Відкриті групи в цьому плані нічим не відрізняються від публічних сторінок, однак існує такий тип співтовариств, як закриті групи, інформацію в яких можуть проглядати лише учасники (рішення про їх вступ до групи приймає адміністратор);
 • Повідомлення на стіні. У паблике на стіні може писати тільки адміністратор або редактор, якого призначив адміністратор). Інші користувачі можуть запропонувати свою новину, залишивши повідомлення у відповідному розділі:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

Якщо адміністратору сподобається ваш пост, то він його опублікує (з зазначенням автора або без). Що стосується групи, то розміщення постів на стіні можна дозволити всім учасникам, однак, за бажанням, адміністратор може залишити можливість заповнення стіни лише для себе і редакторів.

 • Запрошення учасників. Якщо ви адміністратор групи, то можете скористатися опцією запрошення учасників. Це досить зручний інструмент, однак для повноцінної розкрутки спільноти він не підходить (в день можна запрошувати лише 40 осіб). Для публічної сторінки подібна функція відсутня (доведеться розсилати повідомлення друзям від свого імені);
 • Можливості. В цілому, можна сказати, що група надає більш широкий простір для дій. Налаштування підтвердження вступу учасників, відкритість чи закритість стіни, можливість зберігання різноманітних документів – все це відмінності групи від публічної сторінки. Однак, в більшості випадків, можливостей, які надає паблік, цілком достатньо для досягнення поставлених перед проектом цілей;
 • Мета створення. Створення і ведення групи більше підходить для комерційних проектів (наприклад, інтернет-магазину). Однак не варто думати, що паблики не здатні приносити прибуток. Левова частка доходу інтернет-бізнесу доводиться на рекламу, а її можна розміщувати як в групах, так і на публічних сторінках. Однак якщо мова йде про паблике для популяризації організації, бренду або особи, то на стіні може з’являтися лише інформація офіційного характеру. При цьому ніякого доходу безпосередньо паблік приносити не буде.

Ще одна відмінність групи від пабліка, що варто згадати, – це розташування у списку спільнот на сторінках користувачів. Публічні сторінки знаходяться в блоці «Цікаві сторінки» (відразу під Друзями). У свою чергу список груп можна побачити, розкривши вкладку «Детальна інформація».

У тому випадку, якщо ви вирішили змінити тип співтовариства, то необхідно знати, що інформація про те, як з групи зробити паблік і навпаки, стане в нагоді тільки творцеві співтовариства. Навіть якщо вас зробили адміністратором, ви все одно не зможете перетворити групу або паблік.

Якщо ж саме ви створювали паблік, то перевести його в групу не складе ніякої праці. Для цього необхідно клікнути по посиланню «Перевести в групу» в панелі адміністратора:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

Зверніть увагу на попередження, перш ніж перевести публічну сторінку в групу:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

Навіщо потрібен паблік

Перерахуємо цілі, які може переслідувати створення публічної сторінки ВКонтакте.

 • Самовираження. Існують творчі люди, які хочуть донести свої геніальні ідеї до народу, але не знають, як. Зробити паблік Вконтакті – це відмінне рішення подібної проблеми. У провідної російської соціальної мережі є безліч оригінальних публічних сторінок. Як правило, кількість передплатників у подібних пабликов невелике, адже людина, якій цікавий сам процес творчості, рідко думає про те, щоб вкладати гроші в рекламу;
 • Популяризація бренду або особистості. Публічна сторінка може використовуватися як джерело офіційної інформації, наприклад, для шанувальників якогось артиста (розклад концертів, ціни на квитки). Безумовно, збільшення популярності людини або організації позитивно впливає на дохід, тому цей пункт тісно пов’язаний з наступним;
 • Заробіток на спільноті. Набравши достатню кількість передплатників публічної сторінки, можна почати її монетизацію. Найбільш очевидний спосіб – це розміщення реклами (посад інших спільнот). Широко поширений формат реклами – це розміщення поста на добу, при цьому, перший годину запис знаходиться в топі стіни співтовариства. Можна також користуватися біржею реклами ВКонтакте;
 • Інструмент для підтримки проекту. Ви не можете розміщувати рекламу у вашому паблике, а використовувати спільноту для залучення людей на власний сайт (де вже буде реклама). Ведення спільнот в соціальних мережах – це один з основних способів просування інформаційних ресурсів.

Варто також зауважити, що співтовариство зовсім не обов’язково створювати самому. Ви можете купити паблік Вконтакті і використовувати його для досягнення однієї з зазначених вище цілей. Здійснити купівлю можна після того, як ви домовитеся з власником співтовариства. Після того, як всі фінансові питання улагоджені, ви повинні будете отримати під свій контроль аккаунт, від імені якого був створений паблік.

Проте варто зауважити, що продаж і купівля спільноти є порушенням правил ВКонтакте. Провідна російська соціальна мережа бореться за те, щоб персональні дані аккаунтів відповідали дійсності, а, купуючи паблік, ви отримуєте контроль над чужою сторінкою. В принципі, несумлінний продавець може навіть поскаржитися на вас в техпідтримку, щоб роздобути свій аккаунт і, відповідно, паблік назад.

Створюємо паблік

Перед тим, як почати просувати свій потенційно успішний проект в провідної російської соціальної мережі, потрібно хоча б дізнатися, як створити паблік Вконтакті. В цьому немає нічого складного, і навіть вперше зареєстрований користувач зможе інтуїтивно зрозуміти, що потрібно робити.

 • Для початку, вибираємо в меню пункт «Мої групи»:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

 • Клікаємо на «Створити спільноту»:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

 • Вводимо назву і ставимо позначку навпроти «Публічна сторінка»:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

 • Далі пропонується вибрати тип сторінки, а також прийняти правила користування сайтом:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

 • Натискаємо «Створити сторінку». Процес завершено:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

Якщо вам набридло вести ваше співтовариство, і ви замислюєтеся про те, як видалити паблік Вконтакті, то функціонал, який надає провідна російська соціальна мережа, вас трохи засмутить. У ньому не передбачена кнопка «Видалити публічну сторінку». Все, що ви можете зробити – це очистити стіну спільноти і відписати всіх передплатників (включаючи себе).

Як дізнатися, хто адмін

В більшості випадків, не потрібно замислюватися про те, як дізнатися адміна пабліка ВКонтакте. Керівники спільнот зазначаються в розділі «Контакти» для того, щоб підтримувати зворотний зв’язок з клієнтами розглядати пропозиції рекламодавців.

Однак зустрічаються спільноти, де з якихось причин керівники воліють не афішувати свій аккаунт і не розміщують ніяких даних в розділі «Контакти». У такому разі виникає питання: як дізнатися, хто адмін пабліка? Існує багато різних хитрощів, ми ж розглянемо одну з них.

 • У групі, де шукаємо адміна натискаємо на кількість записів на стіні:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

 • Натискаємо «Перейти до пошуку»:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

 • Набираємо в пошуку «gif» і тиснемо Enter. Потім клацаємо по посиланню «Шукати тільки в записах»:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

 • Відкриваємо на новій вкладці одну з картинок, показаних в результатах пошуку. В адресному рядку залишаємо тільки ту частину посилання, яка зазначена на малюнку нижче. Інше видаляємо:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

 • Замінюємо «doc» на «id» і переходимо на сторінку адміністратора:

Все, що необхідно знати про паблік Вконтакті

Таким чином, паблики ВКонтакте можуть створюватися як засіб самовираження, отримання доходу або ж надання офіційної інформації зацікавленим користувачам.

«Ти – це те, на які паблики ти підписаний», – невідомий автор про людської сутності.